Bochum (GER) 22 - 25.07.2019
10th European Athletics Championships of the Deaf
100 m M
4 s 2 11.53 JANDA Bartosz AZS UMCS Lublin 93 Sen LU -0.9 III JAROS Marek B.D. Z/3977/18 2018 3
3 s 3 11.38 STEMPURSKI Daniel AZS UMCS Lublin 97 U23 LU -0.9 III JAROS Marek B.D. Z/6526/15 2018 2
200 m M
3 s 2 22.88 STEMPURSKI Daniel AZS UMCS Lublin 97 U23 LU -0.2 III JAROS Marek B.D. Z/6526/15 2018 2
2 s 3 22.76 GOŁĘBIOWSKI Oskar AZS UMCS Lublin 00 U20 LU -0.2 II JAROS Marek Z/6045/15 2019 2
3 s 4 22.91 KOTOWSKI Grzegorz AZS UMCS Lublin 87 Sen LU -0.1 III B.D. JAROS Marek B.D. , Z/3947/11 , 2019 3
  f DNF GOŁĘBIOWSKI Oskar AZS UMCS Lublin 00 U20 LU -0.5 -- JAROS Marek Z/6045/15 2019 2
400 m M
3 e 1 50.86 KOTOWSKI Grzegorz AZS UMCS Lublin 87 Sen LU III B.D. JAROS Marek B.D. , Z/3947/11 , 2019 3
2 e 2 50.11 GOŁĘBIOWSKI Oskar AZS UMCS Lublin 00 U20 LU II JAROS Marek Z/6045/15 2019 2
4 f 49.49 GOŁĘBIOWSKI Oskar AZS UMCS Lublin 00 U20 LU II JAROS Marek Z/6045/15 2019 2
800 m M
4 f 1:56.87 KULPA Michał KS Wda Świecie 87 Sen KP II B.D. Z/0781/11 2019 2
5 f 2:02.27 WOJCIECHOWSKI Michał KB Witar Tarnobrzeg 88 Sen PK -- MAŚLANKA Adam Z/3618/15 2019 2 LDK!
1500 m M
5 f 3:59.54 WOJCIECHOWSKI Michał KB Witar Tarnobrzeg 88 Sen PK II MAŚLANKA Adam Z/3618/15 2019 2 LDK!
  f DNF KULPA Michał KS Wda Świecie 87 Sen KP -- B.D. Z/0781/11 2019 2
  f DNF MARCINKIEWICZ Adrian MKS Pogoń Siedlce 93 Sen MZ -- MACIEJEWSKI Janusz B.D. Z/3613/15 2019 2
5000 m M
2 f 16:11.23 WOJCIECHOWSKI Michał KB Witar Tarnobrzeg 88 Sen PK III MAŚLANKA Adam Z/3618/15 2019 2 LDK!
4 f 16:50.73 MARCINKIEWICZ Adrian MKS Pogoń Siedlce 93 Sen MZ -- MACIEJEWSKI Janusz B.D. Z/3613/15 2019 2
10000 m M
  f 99:99.99 MARCINKIEWICZ Adrian MKS Pogoń Siedlce 93 Sen MZ -- MACIEJEWSKI Janusz B.D. Z/3613/15 2019 2
1 f 32:28.13 WOJCIECHOWSKI Michał KB Witar Tarnobrzeg 88 Sen PK II MAŚLANKA Adam Z/3618/15 2019 2 LDK!
400 m pł M
5 f 62.13 SZYSZKOWSKI Damian SKSG Korona Szczecin 96 Sen ZP --
Wzwyż M
5 f 1.96 DĄBROWSKI Karol KS Orzeł Warszawa 95 Sen MZ II PODRAŻKO Marian SZYMCZUK Dariusz Z/0487/17 2017
Kula (7.26) M
3 f 16.44 KOKOSZEWSKI Oskar CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 00 U20 KP I GASSOWSKI Janusz Z/3150/17 2019 2
8 f 12.98 ROZUMCZYK Tomasz LKS Fenix Słupsk 89 Sen PM III GRECKA Ewa Z/1132/12 2019 3
Oszczep (800) M
4 f 58.29 ROZUMCZYK Tomasz LKS Fenix Słupsk 89 Sen PM II GRECKA Ewa Z/1132/12 2019 3

© by Pilar 2008-2016         Generowanie strony - 0.99477386474609 sekund