Bydgoszcz 17.07.2010
Mityng Ogólnopolski
100 m K
1 e 1 12.56 HULISZ Karolina BKS Bydgoszcz 93 U18 KP -0.2 II B.D. BEZ
2 e 1 12.68 KALINOWSKA Zuzanna MKL Toruń 93 U18 KP -0.2 II
2 e 1 12.68 ŻUBERNIK Joanna GKS Olimpia Grudziądz 92 U20 KP -0.2 II
4 e 1 12.72 GĄSOWSKA Małgorzata LKS Vectra Włocławek # 78 Sen KP -0.2 II NOWAKOWSKI Marian B.D. , Z/2737/19 , 2019 3
5 e 1 12.73 CURYŁO Małgorzata KS AZS AWF Wrocław # 94 U18 DS -0.2 II B.D. # M
6 e 1 13.09 ZALEWSKA Martyna MKL Toruń 94 U18 KP -0.2 III #
7 e 1 13.18 PIEŁOWSKA Roma SL WKS Zawisza Bydgoszcz 93 U18 KP -0.2 III B.D. BEZ
2 e 2 13.41 MAKOWSKA Paulina MKL Toruń 94 U18 KP -0.4 IV BUTKIEWICZ Jacek B.D. # Z/2418/11 2018 3
3 e 2 13.44 SYNAKIEWICZ Monika KKL Rodło Kwidzyn 93 U18 PM -0.4 IV #
4 e 2 13.50 NIEDŹWIECKA Daria SL WKS Zawisza Bydgoszcz 93 U18 KP -0.4 IV
5 e 2 13.94 HANAS Anna KKL Rodło Kwidzyn 94 U18 PM -0.4 -- B.D.
6 e 2 14.19 SOBKOWSKA Ewelina PLKS Gwda Piła 97 U14 WP -0.4 V
7 e 2 14.48 LASKOWSKA Dorota GKS Olimpia Grudziądz 93 U18 KP -0.4 --
200 m K
1 e 1 25.12 BAUMGART-WITAN Iga BKS Bydgoszcz 89 U23 KP -0.1 II BAUMGART Iwona # Z/3124/11 2019 MM
2 e 1 25.63 BURMISTRZAK Magdalena LKS Vectra Włocławek # 88 U23 KP -0.1 II B.D. BEZ
3 e 1 26.16 KUTA Bianka SL WKS Zawisza Bydgoszcz 94 U18 KP -0.1 II B.D. BEZ
4 e 1 26.85 PIEŁOWSKA Roma SL WKS Zawisza Bydgoszcz 93 U18 KP -0.1 III B.D. BEZ
5 e 1 27.26 ROLIŃSKA Agata PLKS Gwda Piła 95 U16 WP -0.1 III
6 e 1 27.29 PARFIENIUK Anna GKS Olimpia Grudziądz 93 U18 KP -0.1 III
7 e 1 27.52 NIEDŹWIECKA Daria SL WKS Zawisza Bydgoszcz 93 U18 KP -0.1 IV
8 e 1 28.52 SCHUBERT Magdalena PLKS Gwda Piła 93 U18 WP -0.1 --
9 e 1 28.52 SZYMAŃSKA Sandra BKS Bydgoszcz 96 U16 KP -0.1 V
1 e 2 27.89 HRYCAJEWSKA Agnieszka SL WKS Zawisza Bydgoszcz 94 U18 KP -0.5 IV B.D. # BEZ
2 e 2 28.73 RYCZEK Martyna PLKS Gwda Piła 96 U16 WP -0.5 V
3 e 2 30.23 PIEPIÓRA Ewelina PLKS Gwda Piła 97 U14 WP -0.5 V
4 e 2 33.14 SIKORA Karolina PLKS Gwda Piła 97 U14 WP -0.5 --
5 e 2 34.87 GONSIOR Klaudia PLKS Gwda Piła 98 U14 WP -0.5 -- #
400 m K
1 e 1 58.05 KOPYCKA Monika KS Podlasie Białystok # 89 U23 PD II #
2 e 1 59.38 SYNAKIEWICZ Monika KKL Rodło Kwidzyn 93 U18 PM III #
3 e 1 60.93 HRYCAJEWSKA Agnieszka SL WKS Zawisza Bydgoszcz 94 U18 KP III B.D. # BEZ
4 e 1 62.38 WSZELAK Sandra LKS Vectra Włocławek # 94 U18 KP IV ZIÓŁKOWSKI Marek Z/3677/11 3
5 e 1 62.97 HANAS Anna KKL Rodło Kwidzyn 94 U18 PM IV B.D.
1 e 2 62.77 NOWAK Katarzyna PLKS Gwda Piła 94 U18 WP IV
2 e 2 66.70 NOWICKA Alicja SL WKS Zawisza Bydgoszcz 93 U18 KP --
3 e 2 68.69 BRZYKCY Marta SL WKS Zawisza Bydgoszcz 92 U20 KP --
4 e 2 72.67 ZALIWKOWSKA Natalia PLKS Gwda Piła 96 U16 WP -- #
5 e 2 76.63 BORUCKA Klaudia PLKS Gwda Piła 96 U16 WP -- #
800 m K
1 f 1 2:14.86 GRZESIK Katarzyna SL WKS Zawisza Bydgoszcz 93 U18 KP II B.D. B.D. BEZ
2 f 1 2:19.60 KAMIŃSKA Monika OŚ AZS Poznań # 92 U20 WP III
3 f 1 2:26.08 NOWICKA Amanda GKS Olimpia Grudziądz 94 U18 KP IV #
4 f 1 2:26.89 KULPA Paulina KS Wda Świecie 93 U18 KP IV
5 f 1 2:28.51 MOLLUS Kinga LLKS Smętowo Graniczne # 95 U16 PM IV B.D. BEZ
1500 m K
1 f 1 4:53.61 TAS Adrianna KKL Rodło Kwidzyn 94 U18 PM III
2 f 1 5:02.95 NOWACKA Daria GKS Olimpia Grudziądz 93 U18 KP IV #
3 f 1 5:20.48 KOSTYRKA Karolina KKL Rodło Kwidzyn 94 U18 PM --
100 m pł J MŁ K
1 f 1 14.60 GRESZTA Aleksandra MTS Junior Sopot 94 U18 PM +0.7 II #
2 f 1 14.78 ZDROJEWSKA Paulina MKL Toruń # 93 U18 KP +0.7 II #
3 f 1 15.64 PAWLIKOWSKA Aleksandra MTS Junior Sopot 94 U18 PM +0.7 II RETYK Sławomir # Z/1322/11 2016 1
4x100 m K
1 s 1 49.64 MKL Toruń


brak daty KPO --
Wzwyż K
1 f 1 1.55 WILKOS Izabela GKS Olimpia Grudziądz 93 U18 KP III SCHUBRING Zbigniew B.D. # Z/0769/11 2015 3
2 f 1 1.55 FURMAŃSKA Edyta GKS Olimpia Grudziądz 93 U18 KP III
3 f 1 1.55 NOWAKOWSKA Adrianna MTS Junior Sopot 94 U18 PM III #
4 f 1 1.30 KUZIEMSKA Martyna PLKS Gwda Piła 97 U14 WP -- #
Tyczka K
1 f 1 2.60 BUDZISZEWSKA Aleksandra BKS Bydgoszcz 93 U18 KP IV #
W dal K
1 f 1 5.25 MACHAŁA Alicja AZS-AWFiS Gdańsk 93 U18 PM +0.7 III
3 f 1 4.76 ZALEWSKA Martyna MKL Toruń 94 U18 KP 0.0 -- #
6 f 1 4.02 KARNAS Kinga UKS Czapla Białe Błota 94 U18 KP 0.0 --
Trójskok K
1 f 1 11.40 WYSOCKA Agnieszka BKS Bydgoszcz 94 U18 KP +1.2 III #
2 f 1 10.78 CICHOCKA Dagmara GKS Olimpia Grudziądz 93 U18 KP +0.6 III
Kula (4) K
1 f 1 13.86 KALINOWSKA Angelika MKS-MOS Płomień Sosnowiec # 93 U18 SL I KURDZIEL Andrzej B.D. Z/2148/11 2018 1
3 f 1 9.47 JÓZWIAK Patrycja GKS Olimpia Grudziądz 95 U16 KP IV
4 f 1 8.90 KUBACKA Agata MLKS Nadwiślanin Chełmno 94 U18 KP --
Dysk (1) K
1 f 1 45.22 PRZYBYLSKA Andżelika KKL Rodło Kwidzyn 92 U20 PM I B.D. 1
2 f 1 42.80 TOŃSKA Aleksandra SL WKS Zawisza Bydgoszcz 93 U18 KP II GASSOWSKI Janusz B.D. B.D. # Z/2181/11 2014 2
3 f 1 40.52 KALINOWSKA Angelika MKS-MOS Płomień Sosnowiec # 93 U18 SL II KURDZIEL Andrzej B.D. Z/2148/11 2018 1
4 f 1 36.64 FISCHER Weronika SL WKS Zawisza Bydgoszcz 93 U18 KP III
6 f 1 30.48 KUBACKA Agata MLKS Nadwiślanin Chełmno 94 U18 KP IV
Młot (4) K
1 f 1 58.02 SZEWA Magdalena CWZS Zawisza Bydgoszcz SL # 90 U23 KP I
2 f 1 57.80 JANKOWSKA Anna BKS Bydgoszcz 90 U23 KP I
3 f 1 35.54 TECŁAW Marta SL WKS Zawisza Bydgoszcz 93 U18 KP IV
6 f 1 27.07 FURGOL Monika SL WKS Zawisza Bydgoszcz 93 U18 KP --
Oszczep (600) K
1 f 1 35.00 BEDNAREK Agata SL WKS Zawisza Bydgoszcz 93 U18 KP III
2 f 1 31.64 WIECZORKOWSKA Agata GKS Olimpia Grudziądz 94 U18 KP IV
3 f 1 28.51 SZTAL Antonina MKL Toruń 95 U16 KP V
100 m M
1 e 1 11.20 OTTO Damian BKS Bydgoszcz 93 U18 KP -1.9 II B.D. # 3
2 e 1 11.21 KLUCZYŃSKI Tomasz CWZS Zawisza Bydgoszcz SL # 93 U18 KP -1.9 II B.D. 2
3 e 1 11.25 PRYLEWSKI Mateusz MUKL Brodnica 93 U18 KP -1.9 II #
5 e 1 11.65 MAJEWSKI Mikołaj SL WKS Zawisza Bydgoszcz 94 U18 KP -1.9 III
7 e 1 11.75 DOLECKI Grzegorz GKS Olimpia Grudziądz 89 U23 KP -1.9 III B.D. B.D. BEZ
8 e 1 11.86 DAROSZEWSKI Jakub BKS Bydgoszcz 91 U20 KP -1.9 IV KAŹMIERCZAK Daniel # Z/3122/11 2019 1
9 e 1 12.12 GWÓŹDŹ Jacek PLKS Gwda Piła 89 U23 WP -1.9 -- B.D. BEZ
1 e 2 11.48 BLUMKOWSKI Patryk MKL Toruń 93 U18 KP -0.7 III
2 e 2 11.61 GRABOWICZ Krystian SL WKS Zawisza Bydgoszcz 93 U18 KP -0.7 III
3 e 2 11.83 RATAJCZAK Mateusz SL WKS Zawisza Bydgoszcz 94 U18 KP -0.7 IV
4 e 2 11.88 JANKOWSKI Przemysław SL WKS Zawisza Bydgoszcz 92 U20 KP -0.7 IV
5 e 2 11.91 BAŃKA Mateusz MLKS Nadwiślanin Chełmno 93 U18 KP -0.7 IV
6 e 2 11.93 PRZYSTALSKI Michał MKS Zryw Toruń 91 U20 KP -0.7 IV
7 e 2 12.74 KOTOWSKI Tomasz LLKS Smętowo Graniczne # 95 U16 PM -0.7 V
1 e 3 11.96 KOBYLARZ Radosław BKS Bydgoszcz 94 U18 KP -1.4 IV B.D. 3
2 e 3 12.04 MIKOŁAJCZAK Sebastian PLKS Gwda Piła 94 U18 WP -1.4 IV
3 e 3 12.09 JASIŃSKI Marcin MUKS Bydgoszcz 88 U23 KP -1.4 --
4 e 3 12.12 I O AZS-AWFiS Gdańsk 92 U20 PM -1.4 IV #
5 e 3 12.14 KOŃCZAL Paweł SL WKS Zawisza Bydgoszcz 94 U18 KP -1.4 IV
6 e 3 12.15 ZAREMBA Adam GKS Olimpia Grudziądz 93 U18 KP -1.4 IV #
7 e 3 12.48 SZYSZKOWSKI Mateusz GKS Olimpia Grudziądz 94 U18 KP -1.4 --
8 e 3 13.09 JARNOT Damian PLKS Gwda Piła 95 U16 WP -1.4 --
9 e 3 13.49 KOT Marcel KL Kopernik Toruń 93 U18 KP -1.4 -- MAŃKOWSKI Bogumił
200 m M
1 e 1 22.92 ODOOM Dawid AZS-AWFiS Gdańsk 91 U20 PM -1.2 III
2 e 1 23.56 JANKOWSKI Przemysław SL WKS Zawisza Bydgoszcz 92 U20 KP -1.2 III
3 e 1 24.49 GWÓŹDŹ Jacek PLKS Gwda Piła 89 U23 WP -1.2 -- B.D. BEZ
1 e 2 24.20 I O AZS-AWFiS Gdańsk 92 U20 PM -0.8 IV #
2 e 2 24.42 BAŃKA Mateusz MLKS Nadwiślanin Chełmno 93 U18 KP -0.8 --
3 e 2 24.72 JASIŃSKI Marcin MUKS Bydgoszcz 88 U23 KP -0.8 --
5 e 2 25.78 KWIATKOWSKI Mariusz AZS-AWFiS Gdańsk 92 U20 PM -0.8 --
6 e 2 27.20 BARTECZKA Patryk PLKS Gwda Piła 96 U16 WP -0.8 --
1 e 3 24.47 ŚWIĄTKOWSKI Przemysław UKB Szubin 94 U18 KP -2.0 -- B.D. # BEZ
2 e 3 25.74 NITKA Dawid CWZS Zawisza Bydgoszcz SL # 96 U16 KP -2.0 -- #
3 e 3 25.91 STOCKI Daniel PLKS Gwda Piła 94 U18 WP -2.0 --
4 e 3 28.63 KANTOROWSKI Henryk PLKS Gwda Piła 97 U14 WP -2.0 -- #
400 m M
1 e 1 51.18 BAŁAJDA Michał LKS Vectra Włocławek # 93 U18 KP III
3 e 1 52.49 OSSOWSKI Jakub MLKS Nadwiślanin Chełmno 92 U20 KP III
5 e 1 57.09 CZARNIK Rafał KKL Rodło Kwidzyn 93 U18 PM --
3 e 2 54.24 PRZYCHODZKI Krzysztof KKL Rodło Kwidzyn 94 U18 PM IV
4 e 2 56.54 KOTOWSKI Tomasz LLKS Smętowo Graniczne # 95 U16 PM V
5 e 2 66.29 SIKORA Adrian PLKS Gwda Piła 95 U16 WP --
800 m M
2 e 1 1:55.83 STACHOWSKI Rafał AZS-AWF Katowice # 91 U20 SL II MARMUR Stanisław B.D. # Z/4333/11 2019 2
4 e 1 1:56.93 TRĄBSKI Przemysław PLKS Gwda Piła 91 U20 WP II
5 e 1 2:01.58 BUŚ Szymon LKS Ostromecko 92 U20 KP III STANKIEWICZ Błażej STANISLAWSKI Krzysztof # Z/0180/11 2017 BEZ
6 e 1 2:04.47 STEFANIAK Dawid PLKS Gwda Piła 93 U18 WP IV
1 e 2 2:07.31 ROGOŻYŃSKI Krystian MLKS Nadwiślanin Chełmno 94 U18 KP IV B.D.
2 e 2 2:07.97 BORKOWSKI Cezary MUKS Roszak Solec Kujawski 94 U18 KP -- B.D.
3 e 2 2:09.69 BRAUN Wojciech LLKS Smętowo Graniczne # 95 U16 PM V NOWAKOWSKI Karol Z/0820/11 2013 3
4 e 2 2:10.69 WENT Dawid LLKS Smętowo Graniczne # 95 U16 PM V
5 e 2 2:13.98 PIOTROWICZ Patryk PLKS Gwda Piła 94 U18 WP -- B.D. 2
6 e 2 2:15.07 PIRSZ Jakub PLKS Gwda Piła 96 U16 WP --
7 e 2 2:15.14 JĘDRZEJEWSKI Kamil PLKS Gwda Piła 95 U16 WP --
8 e 2 2:23.58 SIWARSKI Kacper PLKS Gwda Piła 94 U18 WP --
1500 m M
1 f 1 3:47.78 KRAWCZYK Szymon WKS Śląsk Wrocław # 88 U23 DS I #
2 f 1 3:49.90 KALINOWSKI Grzegorz MKL Toruń 90 U23 KP II WOŹNIAK Jacek Z/5137/15 2018 M
3 f 1 3:55.23 KLAYBOR Dawid MKS Chojniczanka 1930 Chojnice # 90 U23 PM II
4 f 1 3:55.98 KABAT Damian WMLKS Pomorze Stargard # 89 U23 ZP II KRZYSIEK Zbigniew # Z/2160/11 2019 1
6 f 1 4:14.29 BYLICA Mateusz MLKS Nadwiślanin Chełmno 93 U18 KP IV
7 f 1 4:18.95 ZAWISTOWSKI Krzysztof PLKS Gwda Piła 91 U20 WP IV KRZEWIŃSKI Ignacy Z/4298/11 2016 3
8 f 1 4:22.23 GIL Waldemar UKS Czapla Białe Błota 94 U18 KP --
9 f 1 4:23.33 CHYLIŃSKI Dawid GKS Olimpia Grudziądz 94 U18 KP -- #
10 f 1 4:26.91 SZMEJTER Patryk LKS Vectra Włocławek # 94 U18 KP --
11 f 1 4:32.95 KRAKÓWKA Jacek MLKS Nadwiślanin Chełmno 95 U16 KP V #
12 f 1 4:33.76 KUZIOŁA Szymon KS Wda Świecie 94 U18 KP --
110 m pł J MŁ M
1 f 1 14.03 DROZDOWSKI Filip MKL Toruń 93 U18 KP +0.2 I #
2 f 1 14.42 HULISZ Michał CWZS Zawisza Bydgoszcz SL # 93 U18 KP +0.2 II
3 f 1 15.52 MIKOŁAJCZAK Sebastian PLKS Gwda Piła 94 U18 WP +0.2 III
4x100 m M
1 s 1 42.62 RATAJCZAK Mateusz
MAJEWSKI Mikołaj
GRABOWICZ Krystian
KLUCZYŃSKI Tomasz
SL WKS Zawisza Bydgoszcz 94
94
93
93
U18 KPO --


B.D.
2
2 s 1 44.66 KALINOWSKI Michał
ZAREMBA Adam
SZYSZKOWSKI Mateusz
DOLECKI Grzegorz
GKS Olimpia Grudziądz 93
93
94
89
U23 KPO -- MAGDOWSKI Michał


B.D. B.D.
Z/0429/11
2019
2
BEZ
Wzwyż M
1 f 1 1.95 STRASZEWSKI Arkadiusz niest. Poznań # 92 U20 WP II
2 f 1 1.83 GRYKA Patryk PLKS Gwda Piła 95 U16 WP III #
3 f 1 1.83 KOCHANOWSKI Tomasz niest. Bydgoszcz # 90 U23 KP III B.D. BEZ
4 f 1 1.75 TASARZ Przemysław PLKS Gwda Piła 93 U18 WP IV #
5 f 1 1.70 CIĘŻKI Kamil PLKS Gwda Piła 95 U16 WP V #
6 f 1 1.55 PRZYSTALSKI Michał KL Kopernik Toruń 93 U18 KP -- MAŃKOWSKI Bogumił Z/3913/11 2012 2
7 f 1 1.55 SZCZEPANIAK Mirosław PLKS Gwda Piła 98 U14 WP -- #
8 f 1 1.55 LAMTSCHEK Michał PLKS Gwda Piła # 97 U14 WP -- #
9 f 1 1.55 HYL Kacper PLKS Gwda Piła 97 U14 WP --
10 f 1 1.40 MICHAŁEK Tomasz PLKS Gwda Piła 97 U14 WP --
10 f 1 1.40 MURACH Patryk PLKS Gwda Piła 97 U14 WP -- #
12 f 1 1.30 KOPEĆ Kacper PLKS Gwda Piła 99 U12 WP -- B.D.
13 f 1 1.20 SMOLARZ Szymon PLKS Gwda Piła 96 U16 WP -- #
Tyczka M
1 f 1 4.30 OBREMBSKI Sławomir SL WKS Zawisza Bydgoszcz 93 U18 KP II
2 f 1 3.80 LEWANDOWSKI Grzegorz GKS Olimpia Grudziądz 93 U18 KP III
W dal M
1 f 1 7.16 WRZESZCZ Oskar BKS Bydgoszcz 90 U23 KP +1.0 II #
2 f 1 6.90 KALINOWSKI Michał GKS Olimpia Grudziądz 93 U18 KP -0.5 II MAGDOWSKI Michał # Z/0429/11 2019 2
3 f 1 6.78 SZUFREIDA Damian BKS Bydgoszcz 94 U18 KP +1.9 III #
4 f 1 6.77 JAGUSCH Miłosz UKS Czapla Białe Błota 93 U18 KP 0.0 III #
5 f 1 6.62 DAROSZEWSKI Jakub BKS Bydgoszcz 91 U20 KP 0.0 III KAŹMIERCZAK Daniel # Z/3122/11 2019 1
6 f 1 6.42 ODOOM Dawid AZS-AWFiS Gdańsk 91 U20 PM +2.0 III
7 f 1 6.14 CZAJKOWSKI Mariusz AZS-AWFiS Gdańsk 91 U20 PM +1.6 IV #
8 f 1 5.87 KARNAS Tomasz UKS Czapla Białe Błota 93 U18 KP +1.3 -- #
9 f 1 5.58 PRZYSTALSKI Michał KL Kopernik Toruń 93 U18 KP -0.7 -- MAŃKOWSKI Bogumił Z/3913/11 2012 2
Trójskok M
1 f 1 14.62 BAUMGART Paweł BKS Bydgoszcz 90 U23 KP 0.0 II #
2 f 1 13.92 KOBYLARZ Radosław BKS Bydgoszcz 94 U18 KP +2.0 III B.D. 3
3 f 1 11.87 WRZESZCZ Oskar BKS Bydgoszcz 90 U23 KP 0.0 -- #
Kula (5) M
1 f 1 18.15 KRZYŻAN Dawid CWZS Zawisza Bydgoszcz SL # 94 U18 KP I B.D. M
3 f 1 17.78 ORCHOLSKI Mikołaj SL WKS Zawisza Bydgoszcz 93 U18 KP I GASSOWSKI Janusz # Z/2177/11 2014 1
Kula (7.26) M
2 f 1 18.03 ZIELIŃSKI Sylwester LIUKS Kruszwica 89 U23 KP M LUZAK Andrzej # Z/4893/11 2015 1
4 f 1 14.23 WOJTCZAK Szymon MUKS Płock # 90 U23 MZ II RÓJ Eugeniusz Z/2459/18 2019
Dysk (1.5) M
1 f 1 60.17 PASIŃSKI Paweł MKL Toruń # 93 U18 KP I HULISZ Robert Z/4291/11 2018 M
2 f 1 46.45 ROSIŃSKI Marcin KS Wda Świecie 93 U18 KP II B.D. # 3
Oszczep (600) M
3 f 1 46.28 GOŁĘBIEWSKI Łukasz SL WKS Zawisza Bydgoszcz 95 U16 KP IV
4 f 1 44.36 PAWŁOWSKI Maciej MKL Toruń 96 U16 KP IV
Oszczep (700) M
1 f 1 53.33 BABULA Bartosz GKS Olimpia Grudziądz 93 U18 KP III B.D. 1
2 f 1 49.92 KOGUT Bartosz AZS-AWFiS Gdańsk # 94 U18 PM IV #
5 f 1 42.04 WRÓBEL Maciej SL WKS Zawisza Bydgoszcz 93 U18 KP --
6 f 1 37.62 PRZYSTALSKI Michał KL Kopernik Toruń 93 U18 KP -- MAŃKOWSKI Bogumił Z/3913/11 2012 2
Oszczep (800) M
1 f 1 55.94 ROZUMCZYK Tomasz LKS Fenix Słupsk # 89 U23 PM II GRECKA Ewa Z/1132/12 2019 3
2 f 1 47.05 TRZASKA Piotr MKL Toruń 92 U20 KP III #

© by Pilar 2008-2016         Generowanie strony - 1.9942519664764 sekund