Radom 11 - 13.09.2020
74. PZLA Mistrzostwa Polski U20 [DMP] [DMP U20]
100 m K
1 5 e 1 12.09 STRUZIK Alicja KS AZS AWF Kraków # 2001 U20 MA -0.8 I DMP GIZA Andrzej B.D. Z/2047/16 2022 123
2 12 e 1 12.31 POLAK Julia TL ROW Rybnik 2001 U20 SL -0.8 II OLSZAR Michał B.D. Z/3464/15 2023 LDK!
3 13 e 1 12.46 ŁOŚ Lucyna KL Iskra Białogard # 2001 U20 ZP -0.8 II RUDZIK Grzegorz # Z/5288/15 2022
4 17 e 1 12.58 BORZEWSKA Zuzanna MKL Toruń 2001 U20 KP -0.8 II DMP BUTKIEWICZ Jacek B.D. Z/1895/16 2022 94
5 21 e 1 12.73 KAMIEŃ Julia MKS Unia Hrubieszów 2002 U20 LU -0.8 II MAGDZIAK Tomasz Z/3086/16 2021 4
6 23 e 1 12.86 ORSZAGH Natalia CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2002 U20 KP -0.8 III B.D. B.D. # Z/0163/16 2022 2 LDK!
7 28 e 1 13.29 MRUGALSKA Nikola LUKS Orkan Września 2002 U20 WP -0.8 IV CHMIELARZ Lucyna PUJDAK Andrzej , Z/0922/16 , 2021 LDK!
1 4 e 2 12.04 RUTKOWSKA Wiktoria LUKS Orneta 2001 U20 WN +1.0 I MAKOWSKI Leszek B.D. # Z/5768/15 2022
2 6 e 2 12.10 RZESZEWSKA Olga ALKS AJP Gorzów Wlkp. 2002 U20 LB +1.0 I SASKA Tomasz B.D. B.D. Z/0630/17 2022 LDK!
3 8 e 2 12.14 FARASIEWICZ Monika AZS-AWFiS Gdańsk 2002 U20 PM +1.0 I SĘKOWSKA-ROLBIECKA Anna B.D. B.D. Z/5826/15 2022
4 11 e 2 12.28 OSIŃSKA Martyna RLTL Optima Radom # 2001 U20 MZ +1.0 II JADCZAK Bożena B.D. Z/5568/15 2022
5 15 e 2 12.54 DĄBEK Emilia CWKS Resovia Rzeszów # 2001 U20 PK +1.0 II MAZUR Janusz B.D. Z/5252/15 2022 LDK!
6 26 e 2 12.97 CIURKOT Noemi CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2002 U20 KP +1.0 III LEWANDOWSKI Jacek B.D. B.D. Z/0071/15 2022 LDK!
7 27 e 2 13.05 KROTKIEWICZ Karina KS Sprinterzy.com Kraków # 2001 U20 MA +1.0 III B.D. B.D. , Z/5170/15 , 2022
1 1 e 3 11.72 SKRZYSZOWSKA Pia KS AZS AWF Warszawa # 2001 U20 MZ +0.3 M SKRZYSZOWSKI Jarosław SKRZYSZOWSKI Jarosław # , Z/3958/15 , 2022 M LDK!
2 9 e 3 12.18 ROMASZKO Monika KS Agros Zamość 2002 U20 LU +0.3 II DMP B.D. GDAŃSKI Andrzej B.D. # , Z/5236/15 , 2022 LDK! 118
3 10 e 3 12.28 MIKIEWICZ Dominika KS Podlasie Białystok 2001 U20 PD +0.3 II DMP GRYNIEWICZ Wiktor GRYNIEWICZ Wiktor # Z/2836/15 2022 2 LDK! 112
4 16 e 3 12.58 BELOWSKA Aleksandra AZS-AWFiS Gdańsk # 2002 U20 PM +0.3 II SĘKOWSKA-ROLBIECKA Anna Z/0080/17 2022
5 20 e 3 12.70 KANIA Aleksandra UKS Sprint Legnica 2002 U20 DS +0.3 II
6 24 e 3 12.93 STOMPOR Karolina MKS-MOS Katowice 2002 U20 SL +0.3 III ROLAK Dorota Z/2342/18 2022 5
7 25 e 3 12.97 GOŁĘBIEWSKA Hanna MKL Toruń 2001 U20 KP +0.3 III MAŃKOWSKI Gabriel B.D. Z/1805/16 2021
1 2 e 4 11.98 GĄSIOR Adriana KS AZS AWF Wrocław # 2001 U20 DS +0.8 I CZAJKOWSKI Waldemar ROSTEK William B.D. # , Z/3488/15 , 2022 LDK!
2 3 e 4 12.01 ZWOLIŃSKA Judyta CWKS Resovia Rzeszów # 2002 U20 PK +0.8 I MAZUR Janusz B.D. # Z/3127/16 2022
3 7 e 4 12.12 SOBCZYK Kamila OKS Skra Warszawa 2002 U20 MZ +0.8 I BALCERZAK Piotr B.D. Z/0493/17 2021 LDK!
4 14 e 4 12.53 PODWIKA Lena KS AZS AWF Wrocław # 2002 U20 DS +0.8 II DMP LDK! 97
5 18 e 4 12.58 WOŁOWICZ Wiktoria AZS-AWFiS Gdańsk 2002 U20 PM +0.8 II B.D. 2 LDK!
6 19 e 4 12.63 ŻUROWSKA Julia KS AZS AWF Warszawa # 2001 U20 MZ +0.8 II DMP RĄCZKA Paweł B.D. # Z/1754/17 2022 91
7 22 e 4 12.75 TARKOWSKA Natalia MKL Toruń 2002 U20 KP +0.8 II BUTKIEWICZ Jacek Z/1576/16 2022 3
1 1 f 1 11.58 SKRZYSZOWSKA Pia KS AZS AWF Warszawa # 2001 U20 MZ +0.1 M SKRZYSZOWSKI Jarosław SKRZYSZOWSKI Jarosław # , Z/3958/15 , 2022 M LDK!
2 2 f 1 11.94 STRUZIK Alicja KS AZS AWF Kraków # 2001 U20 MA +0.1 I DMP GIZA Andrzej B.D. Z/2047/16 2022 133
3 3 f 1 11.94 GĄSIOR Adriana KS AZS AWF Wrocław # 2001 U20 DS +0.1 I CZAJKOWSKI Waldemar ROSTEK William B.D. # , Z/3488/15 , 2022 LDK!
4 4 f 1 12.02 ZWOLIŃSKA Judyta CWKS Resovia Rzeszów # 2002 U20 PK +0.1 I MAZUR Janusz B.D. # Z/3127/16 2022
5 5 f 1 12.06 RUTKOWSKA Wiktoria LUKS Orneta 2001 U20 WN +0.1 I MAKOWSKI Leszek B.D. # Z/5768/15 2022
6 6 f 1 12.06 RZESZEWSKA Olga ALKS AJP Gorzów Wlkp. 2002 U20 LB +0.1 I SASKA Tomasz B.D. B.D. Z/0630/17 2022 LDK!
7 7 f 1 12.10 FARASIEWICZ Monika AZS-AWFiS Gdańsk 2002 U20 PM +0.1 I SĘKOWSKA-ROLBIECKA Anna B.D. B.D. Z/5826/15 2022
8 8 f 1 12.19 SOBCZYK Kamila OKS Skra Warszawa 2002 U20 MZ +0.1 II BALCERZAK Piotr B.D. Z/0493/17 2021 LDK!
1 9 f 2 12.15 POLAK Julia TL ROW Rybnik 2001 U20 SL +0.7 I OLSZAR Michał B.D. Z/3464/15 2023 LDK!
2 10 f 2 12.17 ROMASZKO Monika KS Agros Zamość 2002 U20 LU +0.7 II DMP B.D. GDAŃSKI Andrzej B.D. # , Z/5236/15 , 2022 LDK! 118
3 11 f 2 12.19 OSIŃSKA Martyna RLTL Optima Radom # 2001 U20 MZ +0.7 II JADCZAK Bożena B.D. Z/5568/15 2022
4 12 f 2 12.25 MIKIEWICZ Dominika KS Podlasie Białystok 2001 U20 PD +0.7 II DMP GRYNIEWICZ Wiktor GRYNIEWICZ Wiktor # Z/2836/15 2022 2 LDK! 113
5 13 f 2 12.37 ŁOŚ Lucyna KL Iskra Białogard # 2001 U20 ZP +0.7 II RUDZIK Grzegorz # Z/5288/15 2022
6 14 f 2 12.44 BELOWSKA Aleksandra AZS-AWFiS Gdańsk # 2002 U20 PM +0.7 II SĘKOWSKA-ROLBIECKA Anna Z/0080/17 2022
7 15 f 2 12.47 DĄBEK Emilia CWKS Resovia Rzeszów # 2001 U20 PK +0.7 II MAZUR Janusz B.D. Z/5252/15 2022 LDK!
8 16 f 2 12.61 PODWIKA Lena KS AZS AWF Wrocław # 2002 U20 DS +0.7 II DMP LDK! 93
200 m K
1 6 e 1 24.60 ZWOLIŃSKA Judyta CWKS Resovia Rzeszów # 2002 U20 PK +0.9 I DMP MAZUR Janusz B.D. # Z/3127/16 2022 125
2 10 e 1 25.15 GĄSIOR Adriana KS AZS AWF Wrocław # 2001 U20 DS +0.9 II CZAJKOWSKI Waldemar ROSTEK William B.D. # , Z/3488/15 , 2022 LDK!
3 13 e 1 25.28 BELOWSKA Aleksandra AZS-AWFiS Gdańsk # 2002 U20 PM +0.9 II SĘKOWSKA-ROLBIECKA Anna Z/0080/17 2022
4 17 e 1 25.78 DĄBEK Emilia CWKS Resovia Rzeszów # 2001 U20 PK +0.9 II DMP MAZUR Janusz B.D. Z/5252/15 2022 LDK! 94
5 21 e 1 26.03 NOWAKOWSKA Marcelina AKL Ursynów Warszawa 2002 U20 MZ +0.9 II OBROCKI Bogdan B.D. Z/2149/16 2022
6 23 e 1 26.42 STOMPOR Karolina MKS-MOS Katowice 2002 U20 SL +0.9 III ROLAK Dorota Z/2342/18 2022 5
1 3 e 2 24.45 STRUZIK Alicja KS AZS AWF Kraków # 2001 U20 MA +0.9 I GIZA Andrzej B.D. Z/2047/16 2022
2 5 e 2 24.56 RZESZEWSKA Olga ALKS AJP Gorzów Wlkp. 2002 U20 LB +0.9 I SASKA Tomasz B.D. B.D. Z/0630/17 2022 LDK!
3 11 e 2 25.24 SOBCZYK Kamila OKS Skra Warszawa 2002 U20 MZ +0.9 II BALCERZAK Piotr B.D. Z/0493/17 2021 LDK!
4 12 e 2 25.26 OSIŃSKA Martyna RLTL Optima Radom # 2001 U20 MZ +0.9 II JADCZAK Bożena B.D. Z/5568/15 2022
5 14 e 2 25.28 FARASIEWICZ Monika AZS-AWFiS Gdańsk 2002 U20 PM +0.9 II SĘKOWSKA-ROLBIECKA Anna B.D. B.D. Z/5826/15 2022
6 19 e 2 25.83 SKRZYPNIK Kamila MKL Toruń 2001 U20 KP +0.9 II BUTKIEWICZ Jacek B.D. Z/1575/16 2021
7 24 e 2 26.88 KOSIKOWSKA Paulina AZS-AWF Gorzów 2001 U20 LB +0.9 III PAPUGA Sebastian Z/0631/15 2022 2 LDK!
1 2 e 3 24.28 GACKA Kinga BKS Bydgoszcz 2001 U20 KP +1.2 I BAUMGART Iwona B.D. Z/5030/15 2023
2 7 e 3 24.87 MIKIEWICZ Dominika KS Podlasie Białystok 2001 U20 PD +1.2 I GRYNIEWICZ Wiktor GRYNIEWICZ Wiktor # Z/2836/15 2022 2 LDK!
3 9 e 3 25.15 POLAK Julia TL ROW Rybnik 2001 U20 SL +1.2 II OLSZAR Michał B.D. Z/3464/15 2023 LDK!
4 15 e 3 25.34 PODWIKA Lena KS AZS AWF Wrocław # 2002 U20 DS +1.2 II LDK!
5 20 e 3 25.94 KAMIEŃ Julia MKS Unia Hrubieszów 2002 U20 LU +1.2 II MAGDZIAK Tomasz Z/3086/16 2021 4
6 22 e 3 26.11 CZARNECKA Aleksandra KS AZS UWM Olsztyn 2002 U20 WN +1.2 II
7 26 e 3 27.14 PAŁKA Martyna SL GKS Olsza Olszyna # 2001 U20 DS +1.2 III CHORZĘPA Przemysław Z/0501/17 2022
1 1 e 4 24.17 HOROWSKA Nikola ALKS AJP Gorzów Wlkp. # 2001 U20 LB +0.9 I SASKA Tomasz B.D. # Z/3097/15 2022
2 4 e 4 24.53 ZIMNA Marta OŚ AZS Poznań # 2002 U20 WP +0.9 I DMP OSIK Tadeusz B.D. # Z/2210/19 2022 LDK! 127
3 8 e 4 25.01 RUTKOWSKA Wiktoria LUKS Orneta 2001 U20 WN +0.9 II MAKOWSKI Leszek B.D. # Z/5768/15 2022
4 16 e 4 25.35 KOGUT Zuzanna CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2002 U20 KP +0.9 II DMP B.D. B.D. # Z/3297/17 2022 LDK! 105
5 18 e 4 25.78 KAMIEŃ Wiktoria MKS Unia Hrubieszów 2002 U20 LU +0.9 II MAGDZIAK Tomasz Z/3000/16 2021 3
6 25 e 4 27.01 NOWAK Aleksandra RKS Łódź 2001 U20 LD +0.9 III DMP SZABLEWSKI Tadeusz B.D. Z/6309/15 2023 67
1 1 f 1 24.31 HOROWSKA Nikola ALKS AJP Gorzów Wlkp. # 2001 U20 LB -1.2 I SASKA Tomasz B.D. # Z/3097/15 2022
2 2 f 1 24.61 ZWOLIŃSKA Judyta CWKS Resovia Rzeszów # 2002 U20 PK -1.2 I DMP MAZUR Janusz B.D. # Z/3127/16 2022 125
3 3 f 1 24.67 STRUZIK Alicja KS AZS AWF Kraków # 2001 U20 MA -1.2 I GIZA Andrzej B.D. Z/2047/16 2022
4 4 f 1 24.91 ZIMNA Marta OŚ AZS Poznań # 2002 U20 WP -1.2 II DMP OSIK Tadeusz B.D. # Z/2210/19 2022 LDK! 116
4 4 f 1 24.91 RZESZEWSKA Olga ALKS AJP Gorzów Wlkp. 2002 U20 LB -1.2 II SASKA Tomasz B.D. B.D. Z/0630/17 2022 LDK!
6 6 f 1 25.17 RUTKOWSKA Wiktoria LUKS Orneta 2001 U20 WN -1.2 II MAKOWSKI Leszek B.D. # Z/5768/15 2022
7 7 f 1 25.29 MIKIEWICZ Dominika KS Podlasie Białystok 2001 U20 PD -1.2 II GRYNIEWICZ Wiktor GRYNIEWICZ Wiktor # Z/2836/15 2022 2 LDK!
  8 f 1 DNF GACKA Kinga BKS Bydgoszcz 2001 U20 KP -1.2 -- BAUMGART Iwona B.D. Z/5030/15 2023
1 9 f 2 25.25 FARASIEWICZ Monika AZS-AWFiS Gdańsk 2002 U20 PM -0.3 II SĘKOWSKA-ROLBIECKA Anna B.D. B.D. Z/5826/15 2022
2 10 f 2 25.36 POLAK Julia TL ROW Rybnik 2001 U20 SL -0.3 II OLSZAR Michał B.D. Z/3464/15 2023 LDK!
3 11 f 2 25.47 SOBCZYK Kamila OKS Skra Warszawa 2002 U20 MZ -0.3 II BALCERZAK Piotr B.D. Z/0493/17 2021 LDK!
4 12 f 2 25.65 KOGUT Zuzanna CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2002 U20 KP -0.3 II DMP B.D. B.D. # Z/3297/17 2022 LDK! 97
5 13 f 2 25.67 OSIŃSKA Martyna RLTL Optima Radom # 2001 U20 MZ -0.3 II JADCZAK Bożena B.D. Z/5568/15 2022
6 14 f 2 25.71 PODWIKA Lena KS AZS AWF Wrocław # 2002 U20 DS -0.3 II LDK!
7 15 f 2 25.79 BELOWSKA Aleksandra AZS-AWFiS Gdańsk # 2002 U20 PM -0.3 II SĘKOWSKA-ROLBIECKA Anna Z/0080/17 2022
  16 f 2 DNS GĄSIOR Adriana KS AZS AWF Wrocław # 2001 U20 DS -0.3 -- CZAJKOWSKI Waldemar ROSTEK William B.D. # , Z/3488/15 , 2022 LDK!
400 m K
1 5 e 1 57.24 PIETROŃ Monika SKLA Sopot 2002 U20 PM II B.D. ANDRZEJCZAK Paweł , Z/2850/16 , 2022 LDK!
2 8 e 1 58.13 KACZMAREK Alicja OŚ AZS Poznań # 2002 U20 WP II B.D. OGONOWSKI Jakub # , Z/0628/17 , 2023 LDK!
3 9 e 1 58.79 BAJKOWSKA Justyna MKS Żak Biała Podlaska 2002 U20 LU II B.D. Z/3526/19 2022
4 11 e 1 59.15 STRZELEWICZ Zuzanna OŚ AZS Poznań # 2002 U20 WP III JANKOWSKI Marcin BYTNIEWSKI Szymon Z/0024/15, Z/0024/15 , 2023 LDK!
5 13 e 1 59.84 FRIESKE Anna UKS Wiking Rychnowy 2002 U20 PM III DORSZYŃSKI Grzegorz Z/3799/17 2021 3
6 16 e 1 60.72 CZARNECKA Aleksandra KS AZS UWM Olsztyn 2002 U20 WN III
7 19 e 1 61.74 PAŁKA Martyna SL GKS Olsza Olszyna # 2001 U20 DS III CHORZĘPA Przemysław Z/0501/17 2022
1 2 e 2 56.16 GACKA Kinga BKS Bydgoszcz 2001 U20 KP I BAUMGART Iwona B.D. Z/5030/15 2023
2 4 e 2 56.83 GADOMSKA Julia KS AZS-AWF Biała Podlaska # 2001 U20 LU II B.D. MAKARUK Tadeusz # Z/2074/15 2022
3 10 e 2 58.95 KRZYŻEWSKA Wanessa KS AZS AWF Kraków # 2001 U20 MA II GIZA Andrzej B.D. # Z/1429/16 2022
4 12 e 2 59.51 HETMAŃSKA Julia KS AZS AWF Kraków # 2002 U20 MA III OSIEWACZ Stefan GIZA Andrzej , Z/0693/16 , 2022 LDK!
5 18 e 2 61.17 KAMIEŃ Wiktoria MKS Unia Hrubieszów 2002 U20 LU III MAGDZIAK Tomasz Z/3000/16 2021 3
6 20 e 2 62.58 SALA Emilia GKS Start Długołęka # 2002 U20 DS IV KUKLA Rafał B.D. B.D. SKRZYPACZ Adrian SKRZYPACZ Adrian , Z/1543/16 , 2022 LDK!
1 1 e 3 55.43 DROZD Wiktoria AZS UMCS Lublin 2001 U20 LU I JAROS Marek B.D. B.D. Z/6101/15 2022 LDK!
2 3 e 3 56.19 FORMELLA Aleksandra SKLA Sopot 2001 U20 PM I ANDRZEJCZAK Paweł B.D. Z/3543/18 2022 LDK!
3 6 e 3 57.34 MATUSIAK Maria LUKS Orkan Września 2002 U20 WP II PUJDAK Andrzej PAWLAK Przemysław # Z/3408/16 2021 4 LDK!
4 7 e 3 57.78 WSOŁEK Aleksandra KS AZS AWF Kraków 2001 U20 MA II DMP GIZA Andrzej B.D. Z/1746/16 2022 98
5 14 e 3 59.89 KUBICKA Julia KS AZS UWM Olsztyn 2002 U20 WN III LUDWICHOWSKA Bronisława 2 LDK!
6 15 e 3 60.02 KOSIKOWSKA Paulina AZS-AWF Gorzów 2001 U20 LB III PAPUGA Sebastian Z/0631/15 2022 2 LDK!
7 17 e 3 61.09 IWANIUK Magdalena KS Podlasie Białystok 2002 U20 PD III B.D.
1 1 f 1 54.06 GACKA Kinga BKS Bydgoszcz 2001 U20 KP M BAUMGART Iwona B.D. Z/5030/15 2023
2 2 f 1 54.98 DROZD Wiktoria AZS UMCS Lublin 2001 U20 LU I JAROS Marek B.D. B.D. Z/6101/15 2022 LDK!
3 3 f 1 55.07 FORMELLA Aleksandra SKLA Sopot 2001 U20 PM I ANDRZEJCZAK Paweł B.D. Z/3543/18 2022 LDK!
4 4 f 1 55.36 KACZMAREK Alicja OŚ AZS Poznań # 2002 U20 WP I B.D. OGONOWSKI Jakub # , Z/0628/17 , 2023 LDK!
5 5 f 1 55.90 GADOMSKA Julia KS AZS-AWF Biała Podlaska # 2001 U20 LU I B.D. MAKARUK Tadeusz # Z/2074/15 2022
6 6 f 1 56.13 PIETROŃ Monika SKLA Sopot 2002 U20 PM I B.D. ANDRZEJCZAK Paweł , Z/2850/16 , 2022 LDK!
7 7 f 1 56.58 MATUSIAK Maria LUKS Orkan Września 2002 U20 WP II PUJDAK Andrzej PAWLAK Przemysław # Z/3408/16 2021 4 LDK!
8 8 f 1 57.78 WSOŁEK Aleksandra KS AZS AWF Kraków 2001 U20 MA II DMP GIZA Andrzej B.D. Z/1746/16 2022 98
1 9 f 2 58.81 BAJKOWSKA Justyna MKS Żak Biała Podlaska 2002 U20 LU II B.D. Z/3526/19 2022
2 10 f 2 58.98 HETMAŃSKA Julia KS AZS AWF Kraków # 2002 U20 MA II OSIEWACZ Stefan GIZA Andrzej , Z/0693/16 , 2022 LDK!
3 11 f 2 59.12 FRIESKE Anna UKS Wiking Rychnowy 2002 U20 PM III DORSZYŃSKI Grzegorz Z/3799/17 2021 3
4 12 f 2 59.19 STRZELEWICZ Zuzanna OŚ AZS Poznań # 2002 U20 WP III JANKOWSKI Marcin BYTNIEWSKI Szymon Z/0024/15, Z/0024/15 , 2023 LDK!
5 13 f 2 59.36 KUBICKA Julia KS AZS UWM Olsztyn 2002 U20 WN III LUDWICHOWSKA Bronisława 2 LDK!
6 14 f 2 60.42 KOSIKOWSKA Paulina AZS-AWF Gorzów 2001 U20 LB III PAPUGA Sebastian Z/0631/15 2022 2 LDK!
7 15 f 2 61.01 CZARNECKA Aleksandra KS AZS UWM Olsztyn 2002 U20 WN III
  16 f 2 DNS KRZYŻEWSKA Wanessa KS AZS AWF Kraków # 2001 U20 MA -- GIZA Andrzej B.D. # Z/1429/16 2022
800 m K
1 1 e 1 2:15.47 SOWA Oliwia KS AZS AWF Kraków # 2001 U20 MA II DMP MIREK Wacław B.D. Z/2094/15 2022 LDK! 89
2 2 e 1 2:15.49 BRONOWSKA Zuzanna Mazovia ProActiv Ciechanów 2001 U20 MZ II ADAMSKI Robert ADAMSKI Robert Z/1766/15 2021
3 3 e 1 2:15.67 SARNECKA Oliwia MKL Szczecin 2001 U20 ZP II KOSTRZEBA Jacek # Z/1567/15 2023 1
4 4 e 1 2:16.31 KOPEĆ Natalia OŚ AZS Poznań # 2001 U20 WP II DMP OSTROWSKI Ryszard B.D. Z/1152/18 2022 85
5 6 e 1 2:16.54 PIECHOWICZ Katarzyna KS SMS Szklarska Poręba 2002 U20 DS II ROSTKOWSKI Piotr ROSTKOWSKA Anna # Z/5718/18 2021 LDK!
6 11 e 1 2:18.02 TYPER Michalina KS AZS AWF Katowice # 2001 U20 SL III SZCZYRK Janusz B.D. Z/1317/16 2022
7 12 e 1 2:18.36 LEŚNIK Zofia AKL Ursynów Warszawa 2001 U20 MZ III B.D. B.D. # Z/2293/19 2021
8 15 e 1 2:19.86 SŁAWIŃSKA Paulina AZS-AWFiS Gdańsk 2002 U20 PM III KRAWCZAK Tomasz Z/0113/16 2022 3
9 18 e 1 2:22.85 DZIAŁOSZEWSKA Maja SKLA Sopot # 2001 U20 PM III LEWANDOWSKI Michał B.D. # Z/3912/15 2022
10 19 e 1 2:24.66 FRIESKE Anna UKS Wiking Rychnowy 2002 U20 PM III DORSZYŃSKI Grzegorz Z/3799/17 2021 3
  e 1 DNF BĄK Zuzanna OKS Start Otwock 2002 U20 MZ -- DZIUBIŃSKA-MOTAŁA Bożena B.D. Z/2743/16 2023 LDK!
1 5 e 2 2:16.51 PORĘBSKA Karolina MKS-MOS Płomień Sosnowiec 2002 U20 SL II PASZTA Wiesław PASZTA Anna B.D. Z/1432/16 2022 LDK!
2 7 e 2 2:16.66 KONDRACKA Gabriela UKS Technik Augustów 2001 U20 PD II SOWÓL Bogusław 3 LDK!
3 8 e 2 2:16.87 SERAFIN Katarzyna Kraków Athletics Team 2002 U20 MA II SOBCZYK Grzegorz # Z/0063/16 2022 LDK!
4 9 e 2 2:17.34 CIOŁAK Magdalena MLUKS Rawa - Rawa Mazowiecka 2001 U20 LD II WASIAK Jarosław Z/0729/16 2022 2
5 10 e 2 2:17.78 JASTRZĘBSKA Magdalena WLKS Nowe Iganie 2001 U20 MZ III LDK!
6 13 e 2 2:18.90 SZYMAŃSKA Dominika KKL Stal Stalowa Wola # 2002 U20 PK III MOMOT Krzysztof B.D. Z/6559/15 2022
7 14 e 2 2:19.03 OSTROWSKA Dominika KS AZS AWF Kraków # 2001 U20 MA III SUDOŁ Grzegorz Z/2768/16 2021 LDK!
8 16 e 2 2:20.09 MAŁEK Monika KS AZS AWF Kraków 2001 U20 MA III DMP MIREK Wacław B.D. B.D. # Z/0509/16 2022 68
9 17 e 2 2:20.10 HAZIK Karolina CWKS Resovia Rzeszów 2002 U20 PK III MAZUR Janusz 3 LDK!
10 20 e 2 2:29.35 MAZUR Anna AKL Ursynów Warszawa 2001 U20 MZ IV SKORUPSKI Szymon B.D. Z/3156/16 2022
1 f 1 2:10.97 BRONOWSKA Zuzanna Mazovia ProActiv Ciechanów 2001 U20 MZ II ADAMSKI Robert ADAMSKI Robert Z/1766/15 2021
2 f 1 2:11.69 SOWA Oliwia KS AZS AWF Kraków # 2001 U20 MA II DMP MIREK Wacław B.D. Z/2094/15 2022 LDK! 108
3 f 1 2:12.39 PORĘBSKA Karolina MKS-MOS Płomień Sosnowiec 2002 U20 SL II PASZTA Wiesław PASZTA Anna B.D. Z/1432/16 2022 LDK!
4 f 1 2:13.08 KONDRACKA Gabriela UKS Technik Augustów 2001 U20 PD II SOWÓL Bogusław 3 LDK!
5 f 1 2:13.17 KOPEĆ Natalia OŚ AZS Poznań # 2001 U20 WP II DMP OSTROWSKI Ryszard B.D. Z/1152/18 2022 100
6 f 1 2:13.21 PIECHOWICZ Katarzyna KS SMS Szklarska Poręba 2002 U20 DS II ROSTKOWSKI Piotr ROSTKOWSKA Anna # Z/5718/18 2021 LDK!
7 f 1 2:16.44 SERAFIN Katarzyna Kraków Athletics Team 2002 U20 MA II SOBCZYK Grzegorz # Z/0063/16 2022 LDK!
8 f 1 2:18.77 SARNECKA Oliwia MKL Szczecin 2001 U20 ZP III KOSTRZEBA Jacek # Z/1567/15 2023 1
1500 m K
1 1 s 1 4:31.17 KAZIMIERSKA Klaudia LKS Vectra Włocławek 2001 U20 KP I NOWAKOWSKA Agnieszka B.D. Z/2008/15 2023 LDK!
2 2 s 1 4:35.71 BRONOWSKA Zuzanna Mazovia ProActiv Ciechanów 2001 U20 MZ II ADAMSKI Robert ADAMSKI Robert Z/1766/15 2021
3 3 s 1 4:41.22 SARNECKA Oliwia MKL Szczecin 2001 U20 ZP II KOSTRZEBA Jacek # Z/1567/15 2023 1
4 4 s 1 4:42.90 FIUTEK Karolina KS AZS AWF Wrocław # 2001 U20 DS II B.D. LDK!
5 5 s 1 4:44.71 KAPUSTKA Anna KS AZS AWF Kraków # 2002 U20 MA III GIZA Maciej GIZA Maciej , Z/0237/16 , 2021 LDK!
6 6 s 1 4:45.11 TYPER Michalina KS AZS AWF Katowice # 2001 U20 SL III SZCZYRK Janusz B.D. Z/1317/16 2022
7 7 s 1 4:45.28 SERAFIN Katarzyna Kraków Athletics Team 2002 U20 MA III DMP SOBCZYK Grzegorz # Z/0063/16 2022 LDK! 72
8 8 s 1 4:47.19 KONDRACKA Gabriela UKS Technik Augustów 2001 U20 PD III SOWÓL Bogusław 3 LDK!
9 9 s 1 4:48.37 GŁÓWCZEWSKA Katarzyna ULKS Talex Borzytuchom 2001 U20 PM III ŚCIGAŁA Jarosław Z/1845/15 2022 1
10 10 s 1 4:51.25 PIECHOWICZ Katarzyna KS SMS Szklarska Poręba 2002 U20 DS III ROSTKOWSKI Piotr ROSTKOWSKA Anna # Z/5718/18 2021 LDK!
11 11 s 1 4:51.70 PAWEŁCZYK Julia OŚ AZS Poznań # 2002 U20 WP III BYTNIEWSKI Szymon B.D. Z/2910/16 2022 LDK!
12 12 s 1 4:53.63 KOPEĆ Natalia OŚ AZS Poznań # 2001 U20 WP III OSTROWSKI Ryszard B.D. Z/1152/18 2022
13 13 s 1 4:55.01 HAZIK Karolina CWKS Resovia Rzeszów 2002 U20 PK III MAZUR Janusz 3 LDK!
14 14 s 1 4:55.90 DZIAŁOSZEWSKA Maja SKLA Sopot # 2001 U20 PM III LEWANDOWSKI Michał B.D. # Z/3912/15 2022
15 15 s 1 5:00.40 LUBOWSKA Agnieszka KS Sprint Bielsko-Biała 2002 U20 SL IV DMP RUŚNIAK Stefan Z/3180/16 2022 2 43
16 16 s 1 5:01.78 ŁAWRUKAJTIS Anna RKS Rumia 2001 U20 PM IV PEPLIŃSKI Tadeusz B.D. Z/4071/18 2023
17 17 s 1 5:13.83 CABAJ Anna LKS Kłos Olkusz 2002 U20 MA -- MENTLEWICZ Janusz Z/1210/16 2022 4 LDK!
  s 1 DNF WYROŚLAK Martyna OŚ AZS Poznań # 2002 U20 WP -- BYTNIEWSKI Szymon B.D. Z/2739/22 2022 LDK!
  s 1 DNF CIOŁAK Magdalena MLUKS Rawa - Rawa Mazowiecka 2001 U20 LD -- WASIAK Jarosław Z/0729/16 2022 2
3000 m K
1 1 s 1 9:51.93 KAZIMIERSKA Klaudia LKS Vectra Włocławek 2001 U20 KP I NOWAKOWSKA Agnieszka B.D. Z/2008/15 2023 LDK!
2 2 s 1 9:55.62 BREZA Olimpia KUKS Remus Kościerzyna 2002 U20 PM II POBŁOCKI Wojciech Z/0096/17 2023 1 LDK!
3 3 s 1 9:55.79 WAWRZYNIAK Oliwia OŚ AZS Poznań # 2002 U20 WP II BYTNIEWSKI Szymon # Z/0256/16 2022 LDK!
4 4 s 1 10:16.95 LATAŃSKA Zuzanna MLKS Nadwiślanin Chełmno 2001 U20 KP II LATAŃSKI Grzegorz Z/1980/15 2023 2 LDK!
5 5 s 1 10:24.23 SYDORCHUK Anna Kraków Athletics Team 2002 U20 MA II SOBCZYK Grzegorz # Z/1425/16 2022
6 6 s 1 10:27.22 PĘTLICKA Julia KS AZS UWM Olsztyn 2002 U20 WN III LUDWICHOWSKA Bronisława 2 LDK!
7 7 s 1 10:36.04 LUBOWSKA Agnieszka KS Sprint Bielsko-Biała 2002 U20 SL III RUŚNIAK Stefan Z/3180/16 2022 2
8 8 s 1 10:37.42 CHROMIK Julia LKS Pogórze Skoczów 2002 U20 SL III KOŁODZIEJCZYK Zdzisław Z/2286/16 2023 3
9 9 s 1 10:43.12 ŁAWRUKAJTIS Anna RKS Rumia 2001 U20 PM III PEPLIŃSKI Tadeusz B.D. Z/4071/18 2023
10 10 s 1 10:45.88 WALISIEWICZ Magdalena GKS Olimpia Grudziądz 2002 U20 KP III MIRA Krzysztof CHOCHLIUK Grażyna # Z/1031/15 2021 3 LDK!
11 11 s 1 10:45.93 ŻYLSKA Zuzanna CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2002 U20 KP III B.D. 3 LDK!
12 12 s 1 10:48.28 DALIDOWICZ Maja MKS Truso Elbląg 2002 U20 WN III LDK!
13 13 s 1 10:50.37 WIERZBICKA Agnieszka WMLKS Pomorze Stargard 2001 U20 ZP III KRZYSIEK Zbigniew WIERZBICKA Sylwia Z/1561/15 2021 3 LDK!
14 14 s 1 10:57.52 SIEDLARZ Kinga KS AZS AWF Kraków # 2002 U20 MA III B.D. SUDOŁ Grzegorz , Z/0557/16 , 2022
15 15 s 1 11:03.23 CABAJ Anna LKS Kłos Olkusz 2002 U20 MA III MENTLEWICZ Janusz Z/1210/16 2022 4 LDK!
16 16 s 1 11:07.87 METLICKA Wiktoria ULKS Talex Borzytuchom 2001 U20 PM IV ŚCIGAŁA Jarosław Z/1852/15 2022 3
17 17 s 1 12:23.96 WYROŚLAK Martyna OŚ AZS Poznań # 2002 U20 WP -- BYTNIEWSKI Szymon B.D. Z/2739/22 2022 LDK!
5000 m K
1 1 s 1 16:35.62 WAWRZYNIAK Oliwia OŚ AZS Poznań # 2002 U20 WP I DMP BYTNIEWSKI Szymon # Z/0256/16 2022 LDK! 137
2 2 s 1 16:57.92 BREZA Olimpia KUKS Remus Kościerzyna 2002 U20 PM I POBŁOCKI Wojciech Z/0096/17 2023 1 LDK!
3 3 s 1 17:14.87 BIELAK Natalia KS SMS Szklarska Poręba 2002 U20 DS I ROSTKOWSKI Piotr ROSTKOWSKA Anna B.D. Z/0442/16 2022 LDK!
4 4 s 1 18:21.82 NIEMYJSKA Beata LKS Zantyr Sztum 2001 U20 PM III MAZERSKI Bartosz Z/0860/17 2023 4
5 5 s 1 18:23.61 WOŹNIAK Joanna RAZ Szczecin # 2001 U20 ZP III SZYCH Robert # Z/4761/19 2022
6 6 s 1 18:40.24 LATAŃSKA Zuzanna MLKS Nadwiślanin Chełmno 2001 U20 KP III LATAŃSKI Grzegorz Z/1980/15 2023 2 LDK!
7 7 s 1 18:55.07 PĘTLICKA Julia KS AZS UWM Olsztyn 2002 U20 WN III LUDWICHOWSKA Bronisława 2 LDK!
8 8 s 1 19:21.76 WIERZBICKA Agnieszka WMLKS Pomorze Stargard 2001 U20 ZP III KRZYSIEK Zbigniew WIERZBICKA Sylwia Z/1561/15 2021 3 LDK!
9 9 s 1 19:29.42 DALIDOWICZ Maja MKS Truso Elbląg 2002 U20 WN III LDK!
10 10 s 1 20:09.29 METLICKA Wiktoria ULKS Talex Borzytuchom 2001 U20 PM IV ŚCIGAŁA Jarosław Z/1852/15 2022 3
  s 1 DNF SYDORCHUK Anna Kraków Athletics Team 2002 U20 MA -- SOBCZYK Grzegorz # Z/1425/16 2022
  s 1 DNF SMOLARCZYK Karolina MKS Stal Nowa Dęba 2002 U20 PK -- ZIĘBA Julian Z/1362/16 2022 BEZ
100 m pł K
1 3 e 1 14.21 NAGIĘĆ Weronika KS AZS AWF Kraków # 2002 U20 MA -2.4 I DMP GIZA Maciej GIZA Maciej B.D. , Z/0239/16 , 2022 LDK! 129
2 6 e 1 14.73 ROMASZKO Monika KS Agros Zamość 2002 U20 LU -2.4 II B.D. GDAŃSKI Andrzej B.D. # , Z/5236/15 , 2022 LDK!
3 9 e 1 14.88 FIJAK Zuzanna KS Warszawianka W-wa # 2001 U20 MZ -2.4 II B.D. GOLJANEK Janusz # , Z/3963/15 , 2021
4 12 e 1 15.55 STEĆ Patrycja AZS-AWFiS Gdańsk # 2001 U20 PM -2.4 II KAŃSKI Ryszard B.D. Z/5797/15 2022
  e 1 DQ WESOŁOWSKA Kaja OŚ AZS Poznań # 2001 U20 WP -2.4 -- B.D. B.D. , Z/1328/15 , 2023
1 2 e 2 14.16 MAJEWSKA Marika AZS-AWF Gorzów # 2002 U20 LB -1.3 I B.D. PAWLAK Przemysław ZALESKA-POSMYK Izabela # , Z/2685/16 , 2022 LDK!
2 4 e 2 14.52 BARCZ Weronika AZS Łódź 2002 U20 LD -1.3 II DMP B.D. SADACH Aneta # Z/2583/16 2023 1 LDK! 117
3 5 e 2 14.65 GAJEWSKA Karolina KS AZS AWF Kraków # 2001 U20 MA -1.3 II GIZA Maciej B.D. Z/0576/15 2022
4 7 e 2 14.79 OZGA Aleksandra RKS Łódź 2001 U20 LD -1.3 II
5 11 e 2 15.40 MISTOŃ Zuzanna MLKS Agros Żary 2002 U20 LB -1.3 II WISZ Dariusz Z/0441/16 2021 2 LDK!
6 16 e 2 18.59 ZACZKIEWICZ Wiktoria KS Podlasie Białystok 2001 U20 PD -1.3 -- GRYNIEWICZ Wiktor 1 LDK!
1 1 e 3 13.87 SKRZYSZOWSKA Pia KS AZS AWF Warszawa # 2001 U20 MZ -2.7 I DMP SKRZYSZOWSKI Jarosław SKRZYSZOWSKI Jarosław # , Z/3958/15 , 2022 M LDK! 143
2 8 e 3 14.86 KRONBURG Klaudia SKLA Sopot # 2002 U20 PM -2.7 II B.D. MODELSKI Michał # , Z/4649/15 , 2022 LDK!
3 10 e 3 14.95 ROŻEŃSKA Zuzanna SKLA Sopot 2002 U20 PM -2.7 II WERNER Bernard Z/2927/16 2021 2 LDK!
4 13 e 3 15.66 BANY Daria UKS Gepard Warszawa 2002 U20 MZ -2.7 II RĄCZKA Paweł Z/0376/17 2022 LDK!
5 14 e 3 15.80 PAWŁOW Nina MLKS Agros Żary 2002 U20 LB -2.7 III WISZ Dariusz Z/0485/16 2021 2 LDK!
6 15 e 3 16.16 ORDOWICZ Jadwiga RLTL Optima Radom # 2001 U20 MZ -2.7 III GOS Piotr B.D. Z/4756/18 2022
1 1 f 1 13.55 SKRZYSZOWSKA Pia KS AZS AWF Warszawa # 2001 U20 MZ -2.3 M DMP SKRZYSZOWSKI Jarosław SKRZYSZOWSKI Jarosław # , Z/3958/15 , 2022 M LDK! 157
2 2 f 1 13.86 NAGIĘĆ Weronika KS AZS AWF Kraków # 2002 U20 MA -2.3 I DMP GIZA Maciej GIZA Maciej B.D. , Z/0239/16 , 2022 LDK! 144
3 3 f 1 14.16 MAJEWSKA Marika AZS-AWF Gorzów # 2002 U20 LB -2.3 I B.D. PAWLAK Przemysław ZALESKA-POSMYK Izabela # , Z/2685/16 , 2022 LDK!
4 4 f 1 14.54 BARCZ Weronika AZS Łódź 2002 U20 LD -2.3 II DMP B.D. SADACH Aneta # Z/2583/16 2023 1 LDK! 116
5 5 f 1 14.61 GAJEWSKA Karolina KS AZS AWF Kraków # 2001 U20 MA -2.3 II GIZA Maciej B.D. Z/0576/15 2022
6 6 f 1 14.88 KRONBURG Klaudia SKLA Sopot # 2002 U20 PM -2.3 II B.D. MODELSKI Michał # , Z/4649/15 , 2022 LDK!
7 7 f 1 14.96 ROMASZKO Monika KS Agros Zamość 2002 U20 LU -2.3 II B.D. GDAŃSKI Andrzej B.D. # , Z/5236/15 , 2022 LDK!
8 8 f 1 15.03 OZGA Aleksandra RKS Łódź 2001 U20 LD -2.3 II
1 9 f 2 14.75 FIJAK Zuzanna KS Warszawianka W-wa # 2001 U20 MZ -2.3 II B.D. GOLJANEK Janusz # , Z/3963/15 , 2021
2 10 f 2 14.94 ROŻEŃSKA Zuzanna SKLA Sopot 2002 U20 PM -2.3 II WERNER Bernard Z/2927/16 2021 2 LDK!
3 11 f 2 15.37 STEĆ Patrycja AZS-AWFiS Gdańsk # 2001 U20 PM -2.3 II KAŃSKI Ryszard B.D. Z/5797/15 2022
4 12 f 2 15.40 BANY Daria UKS Gepard Warszawa 2002 U20 MZ -2.3 II RĄCZKA Paweł Z/0376/17 2022 LDK!
5 13 f 2 15.59 MISTOŃ Zuzanna MLKS Agros Żary 2002 U20 LB -2.3 II WISZ Dariusz Z/0441/16 2021 2 LDK!
6 14 f 2 15.69 PAWŁOW Nina MLKS Agros Żary 2002 U20 LB -2.3 II WISZ Dariusz Z/0485/16 2021 2 LDK!
7 15 f 2 15.98 ORDOWICZ Jadwiga RLTL Optima Radom # 2001 U20 MZ -2.3 III GOS Piotr B.D. Z/4756/18 2022
  16 f 2 DNS ZACZKIEWICZ Wiktoria KS Podlasie Białystok 2001 U20 PD -2.3 -- GRYNIEWICZ Wiktor 1 LDK!
400 m pł K K
1 2 e 1 63.49 GAJEWSKA Karolina KS AZS AWF Kraków # 2001 U20 MA II DMP GIZA Maciej B.D. Z/0576/15 2022 102
2 4 e 1 64.57 RYSZEWSKA Klaudia MKL Toruń 2002 U20 KP II WOŹNIAK Jacek MAŃKOWSKI Gabriel Z/2104/16 2021 2 LDK!
3 8 e 1 65.09 GOSS Martyna MKS Bolesłavia Bolesławiec 2001 U20 DS II MARKOWSKI Tomasz 2 LDK!
4 10 e 1 65.31 REGULSKA Nastazja KS Warszawianka W-wa 2001 U20 MZ II ZAMECZNIK Jacek B.D. Z/5875/15 2021
5 12 e 1 66.68 GRUBIAK Julia MULKS Juvenia Głuchołazy 2002 U20 OP III
6 15 e 1 69.02 BUK Aleksandra UKS Olimpijczyk 46 Wrocław 2001 U20 DS IV B.D. STOLARCZYK Grzegorz , Z/3394/15 , 2023
7 19 e 1 74.04 KMIN-NIEMIRSKA Julia RKS Łódź 2001 U20 LD --
1 1 e 2 63.10 KACZMAREK Alicja OŚ AZS Poznań # 2002 U20 WP II B.D. OGONOWSKI Jakub # , Z/0628/17 , 2023 LDK!
2 7 e 2 65.08 LEMANOWICZ Maja KS AZS UWM Olsztyn 2001 U20 WN II LUDWICHOWSKA Bronisława B.D. # Z/2102/15 2022
3 9 e 2 65.13 BENKOWSKA Hanna GKS Start Długołęka 2002 U20 DS II BENKOWSKI Henryk Z/0104/15 2023 4
4 11 e 2 65.64 TARACHA Weronika AZS UMCS Lublin 2002 U20 LU II DMP TUSTANOWSKA Jolanta KITLIŃSKI Piotr B.D. , Z/0351/16 , 2022 LDK! 85
5 14 e 2 68.26 BURLIGA Zuzanna UKS bieganie.pl Stryszawa 2002 U20 MA III KUKLA Rafał 3 LDK!
6 16 e 2 69.41 KURPIEWSKA Aleksandra UKS LA Basket Warszawa 2002 U20 MZ IV
1 3 e 3 63.8 r ZAPORA Blanka SKLA Sopot 2001 U20 PM -- LEWANDOWSKI Michał B.D. # Z/3200/17 2022
2 5 e 3 64.6 r KUSTRA Zuzanna Kraków Athletics Team 2002 U20 MA -- SOBCZYK Grzegorz # Z/4144/17 2021
3 5 e 3 64.6 r LOSY Aleksandra KS Stal LA Ostrów Wlkp. 2001 U20 WP -- WALCZAK Michał B.D. Z/0794/16 2023
4 13 e 3 66.8 r MODRAS Gabriela MUKS Wisła Junior Sandomierz 2002 U20 SK -- MIREK Andrzej Z/2710/16 2021 3
5 17 e 3 70.0 r MŁODAK Natalia AZS-AWFiS Gdańsk 2002 U20 PM -- PEPLIŃSKI Tadeusz BEZ LDK!
6 18 e 3 70.5 r MASIEJCZYK Aleksandra KS Podlasie Białystok 2002 U20 PD -- GRYNIEWICZ Wiktor 4 LDK!
1 1 f 1 59.44 KACZMAREK Alicja OŚ AZS Poznań # 2002 U20 WP M B.D. OGONOWSKI Jakub # , Z/0628/17 , 2023 LDK!
2 2 f 1 59.96 GAJEWSKA Karolina KS AZS AWF Kraków # 2001 U20 MA I DMP GIZA Maciej B.D. Z/0576/15 2022 134
3 3 f 1 61.96 ZAPORA Blanka SKLA Sopot 2001 U20 PM I LEWANDOWSKI Michał B.D. # Z/3200/17 2022
4 4 f 1 62.76 RYSZEWSKA Klaudia MKL Toruń 2002 U20 KP II WOŹNIAK Jacek MAŃKOWSKI Gabriel Z/2104/16 2021 2 LDK!
5 5 f 1 64.42 GOSS Martyna MKS Bolesłavia Bolesławiec 2001 U20 DS II MARKOWSKI Tomasz 2 LDK!
6 6 f 1 64.59 LOSY Aleksandra KS Stal LA Ostrów Wlkp. 2001 U20 WP II WALCZAK Michał B.D. Z/0794/16 2023
7 7 f 1 65.55 LEMANOWICZ Maja KS AZS UWM Olsztyn 2001 U20 WN II LUDWICHOWSKA Bronisława B.D. # Z/2102/15 2022
8 8 f 1 66.19 KUSTRA Zuzanna Kraków Athletics Team 2002 U20 MA III SOBCZYK Grzegorz # Z/4144/17 2021
1 9 f 2 64.20 BENKOWSKA Hanna GKS Start Długołęka 2002 U20 DS II BENKOWSKI Henryk Z/0104/15 2023 4
2 10 f 2 65.08 REGULSKA Nastazja KS Warszawianka W-wa 2001 U20 MZ II ZAMECZNIK Jacek B.D. Z/5875/15 2021
3 11 f 2 67.33 BUK Aleksandra UKS Olimpijczyk 46 Wrocław 2001 U20 DS III B.D. STOLARCZYK Grzegorz , Z/3394/15 , 2023
4 12 f 2 67.49 GRUBIAK Julia MULKS Juvenia Głuchołazy 2002 U20 OP III
5 13 f 2 68.14 TARACHA Weronika AZS UMCS Lublin 2002 U20 LU III DMP TUSTANOWSKA Jolanta KITLIŃSKI Piotr B.D. , Z/0351/16 , 2022 LDK! 67
6 14 f 2 68.38 BURLIGA Zuzanna UKS bieganie.pl Stryszawa 2002 U20 MA III KUKLA Rafał 3 LDK!
7 15 f 2 68.47 KURPIEWSKA Aleksandra UKS LA Basket Warszawa 2002 U20 MZ III
  16 f 2 DNF MODRAS Gabriela MUKS Wisła Junior Sandomierz 2002 U20 SK -- MIREK Andrzej Z/2710/16 2021 3
2000 m prz K
1 1 s 1 6:46.27 BIELAK Natalia KS SMS Szklarska Poręba 2002 U20 DS I ROSTKOWSKI Piotr ROSTKOWSKA Anna B.D. Z/0442/16 2022 LDK!
2 2 s 1 7:00.03 KORALEWSKA Julia AZS-AWFiS Gdańsk # 2002 U20 PM II SZAŁACH Krzysztof B.D. Z/3014/16 2022 LDK!
3 3 s 1 7:04.75 GŁÓWCZEWSKA Katarzyna ULKS Talex Borzytuchom 2001 U20 PM II ŚCIGAŁA Jarosław Z/1845/15 2022 1
4 4 s 1 7:15.42 PAWEŁCZYK Julia OŚ AZS Poznań # 2002 U20 WP II BYTNIEWSKI Szymon B.D. Z/2910/16 2022 LDK!
5 5 s 1 7:22.22 SZYMKIEWICZ Julia SSR Olimp Strawczyn 2001 U20 SK II WOŹNIAK Łukasz Z/1753/15 2022 2
6 6 s 1 7:38.52 SMOLARCZYK Karolina MKS Stal Nowa Dęba 2002 U20 PK III ZIĘBA Julian Z/1362/16 2022 BEZ
7 7 s 1 7:45.40 ŻYLSKA Zuzanna CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2002 U20 KP III B.D. 3 LDK!
8 8 s 1 7:47.84 MALAK Łucja MKL Szczecin 2002 U20 ZP III B.D. #
9 9 s 1 7:57.87 PÓŁROLNICZAK Katarzyna MKL Jarocin 2002 U20 WP III GOŚCINIAK Mateusz # Z/4600/18 2020 LDK!
4x100 m K
1 2 s 1 47.66 MRUGALSKA Nikola
MATUSIAK Maria
MAJEWSKA Marika
ZIMNA Marta
LUKS Orkan Września 2002
2002
2002
2002
U20 WLP -- CHMIELARZ Lucyna PUJDAK Andrzej
PUJDAK Andrzej PAWLAK Przemysław
B.D. PAWLAK Przemysław ZALESKA-POSMYK Izabela
OSIK Tadeusz B.D.
, Z/0922/16
Z/3408/16
, Z/2685/16
Z/2210/19
, 2021
2021
, 2022
2022

4


2 6 s 1 48.90 NOWAKOWSKA Marcelina
LIPIŃSKA Julia
ŻUROWSKA Julia
MASZKIEWICZ Maja
AKL Ursynów Warszawa 2002
2001
2001
2001
U20 MAZ -- OBROCKI Bogdan B.D.
RĄCZKA Paweł B.D.
RĄCZKA Paweł B.D.
OBROCKI Bogdan B.D.
Z/2149/16
Z/2758/17
Z/1754/17
Z/2152/16
2022
2022
2022
2022




3 7 s 1 49.38 ZACZKIEWICZ Wiktoria
MIKIEWICZ Dominika
JANKOWSKA Aleksandra
IWANIUK Magdalena
KS Podlasie Białystok 2001
2001
2002
2002
U20 POD -- GRYNIEWICZ Wiktor
GRYNIEWICZ Wiktor GRYNIEWICZ Wiktor
GRYNIEWICZ Wiktor GRYNIEWICZ Wiktor HOŁUB Beata
B.D.
Z/2836/15
Z/0448/16
2022
2022
1
2


4 8 s 1 52.06 PAWŁOW Nina
BARDEL Martyna
KWIATKOWSKA Adrianna
MISTOŃ Zuzanna
MLKS Agros Żary 2002
2001
2002
2002
U20 LBU -- WISZ Dariusz

WISZ Dariusz
WISZ Dariusz
Z/0485/16
Z/0494/16
Z/0441/16
2021
2022
2021
2
3
2
5 9 s 1 52.30 PLAK Malwina
JÓŹWIAK Zofia
NOWAK Aleksandra
OZGA Aleksandra
RKS Łódź 2002
2001
2001
2001
U20 LDZ -- LISIAK Adam B.D.
LISIAK Adam B.D.
SZABLEWSKI Tadeusz B.D.
Z/3535/16
Z/1840/17
Z/6309/15
2023
2022
2023



1 1 s 2 47.41 ZAPORA Blanka
FORMELLA Aleksandra
ROŻEŃSKA Zuzanna
PIETROŃ Monika
SKLA Sopot 2001
2001
2002
2002
U20 POM -- LEWANDOWSKI Michał B.D.
ANDRZEJCZAK Paweł B.D.
WERNER Bernard
B.D. ANDRZEJCZAK Paweł
Z/3200/17
Z/3543/18
Z/2927/16
, Z/2850/16
2022
2022
2021
, 2022


2

2 3 s 2 48.33 KAMIEŃ Julia
GAJEWSKA Karolina
KROTKIEWICZ Karina
KAMIEŃ Wiktoria
MKS Unia Hrubieszów 2002
2001
2001
2002
U20 LBE -- MAGDZIAK Tomasz
GIZA Maciej B.D.
B.D. B.D.
MAGDZIAK Tomasz
Z/3086/16
Z/0576/15
, Z/5170/15
Z/3000/16
2021
2022
, 2022
2021
4


3
3 4 s 2 48.48 GOŁĘBIEWSKA Hanna
SKRZYPNIK Kamila
TARKOWSKA Natalia
BORZEWSKA Zuzanna
MKL Toruń 2001
2001
2002
2001
U20 KPO -- MAŃKOWSKI Gabriel B.D.
BUTKIEWICZ Jacek B.D.
BUTKIEWICZ Jacek
BUTKIEWICZ Jacek B.D.
Z/1805/16
Z/1575/16
Z/1576/16
Z/1895/16
2021
2021
2022
2022


3

4 5 s 2 48.50 CIURKOT Noemi
KOGUT Zuzanna
ORSZAGH Natalia
FERENZ Katarzyna
CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2002
2002
2002
2001
U20 KPO -- LEWANDOWSKI Jacek B.D. B.D.
B.D. B.D.
B.D. B.D.
B.D. B.D. B.D.
Z/0071/15
Z/3297/17
Z/0163/16
Z/4697/19
2022
2022
2022
2022


2

  s 2 DNF MĄDRZEJEWSKA Natalia
FARASIEWICZ Monika
WOŁOWICZ Wiktoria
ŁOŚ Lucyna
AZS-AWFiS Gdańsk 2002
2002
2002
2001
U20 POM -- WALCZAK Leszek
SĘKOWSKA-ROLBIECKA Anna B.D. B.D.
B.D.
RUDZIK Grzegorz
Z/0296/19
Z/5826/15
Z/5288/15
2022
2022
2022


2

4x400 m K
1 1 s 1 3:52.00 ZAPORA Blanka
PIETROŃ Monika
PLECZYŃSKA Natalia
FORMELLA Aleksandra
SKLA Sopot 2001
2002
2002
2001
U20 POM -- LEWANDOWSKI Michał B.D.
B.D. ANDRZEJCZAK Paweł
KRÓL Krzysztof
ANDRZEJCZAK Paweł B.D.
Z/3200/17
, Z/2850/16
Z/2926/16
Z/3543/18
2022
, 2022
2021
2022




2 2 s 1 3:55.59 SURA Kornelia
RZESZEWSKA Olga
MARKOWSKA Wiktoria
KACZMAREK Alicja
ALKS AJP Gorzów Wlkp. 2002
2002
2002
2002
U20 LBU -- WOŹNIAK Daniel RZEPKA Marek B.D.
SASKA Tomasz B.D. B.D.
WOŹNIAK Daniel SASKA Tomasz
B.D. OGONOWSKI Jakub
, Z/0631/17
Z/0630/17
, Z/0632/17
, Z/0628/17
, 2022
2022
, 2021
, 2023


3

3 3 s 1 3:56.28 ZIMNA Marta
MRUGALSKA Nikola
MAJEWSKA Marika
MATUSIAK Maria
LUKS Orkan Września 2002
2002
2002
2002
U20 WLP -- OSIK Tadeusz B.D.
CHMIELARZ Lucyna PUJDAK Andrzej
B.D. PAWLAK Przemysław ZALESKA-POSMYK Izabela
PUJDAK Andrzej PAWLAK Przemysław
Z/2210/19
, Z/0922/16
, Z/2685/16
Z/3408/16
2022
, 2021
, 2022
2021



4
4 4 s 1 3:56.75 KAPUSTKA Anna
BELOWSKA Aleksandra
MAŁEK Monika
WSOŁEK Aleksandra
KS AZS AWF Kraków 2002
2002
2001
2001
U20 MLP -- GIZA Maciej GIZA Maciej
SĘKOWSKA-ROLBIECKA Anna
MIREK Wacław B.D. B.D.
GIZA Andrzej B.D.
, Z/0237/16
Z/0080/17
Z/0509/16
Z/1746/16
, 2021
2022
2022
2022




5 5 s 1 4:03.76 ORSZAGH Natalia
KORALEWSKA Julia
FORC Wiktoria
KOGUT Zuzanna
CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2002
2002
2002
2002
U20 KPO -- B.D. B.D.
SZAŁACH Krzysztof B.D.
B.D.
B.D. B.D.
Z/0163/16
Z/3014/16
Z/3297/17
2022
2022
2022
2



6 6 s 1 4:05.28 CZARNECKA Aleksandra
KUBICKA Julia
ROGALA Aleksandra
LEMANOWICZ Maja
KS AZS UWM Olsztyn 2002
2002
2002
2001
U20 WMZ --
LUDWICHOWSKA Bronisława

LUDWICHOWSKA Bronisława B.D.
Z/2102/15
2022
2

Wzwyż K
1 1 e 1 1.65 MOSZURA Julia UKS Błyskawica Domaniewice 2002 U20 LD II JASZCZAK Stanisław B.D. B.D. , Z/3541/16 , 2022 LDK!
1 1 e 1 1.65 MIĄSO Wiktoria CWKS Resovia Rzeszów 2001 U20 PK II DMP TITTINGER Michał B.D. Z/2337/16 2022 93
3 4 e 1 1.65 SŁOCKA Julia KS AZS AWF Warszawa # 2001 U20 MZ II RZEPKA Marek B.D. Z/3990/15 2022
3 4 e 1 1.65 WIŚNIEWSKA Agata MLKS Nadwiślanin Chełmno 2001 U20 KP II LDK!
5 8 e 1 1.65 JANKOWSKA Aleksandra KS Podlasie Białystok 2002 U20 PD II DMP GRYNIEWICZ Wiktor GRYNIEWICZ Wiktor HOŁUB Beata Z/0448/16 2022 LDK! 93
6 10 e 1 1.65 KALENIK Izabela MKS Bolesłavia Bolesławiec 2002 U20 DS II DMP WIŚNIEWSKI Paweł B.D. # Z/3623/17 2023 LDK! 93
7 13 e 1 1.62 KANIA Anastazja AZS-AWFiS Gdańsk # 2002 U20 PM II RUDZIK Grzegorz KAŃSKI Ryszard B.D. , Z/5290/15 , 2022 LDK!
8 15 e 1 1.55 MOSZURA Aleksandra UKS Błyskawica Domaniewice 2002 U20 LD III JASZCZAK Stanisław B.D. B.D. , Z/3542/16 , 2022 LDK!
9 17 e 1 1.55 KWIATKOWSKA Adrianna MLKS Agros Żary 2002 U20 LB III WISZ Dariusz Z/0494/16 2022 3 LDK!
1 1 e 2 1.65 KAŹMIERCZAK Weronika RKS Łódź 2002 U20 LD II DMP KRAKOWIAK Lech B.D. Z/1644/16 2023 93
2 4 e 2 1.65 POLL Roksana UKS Orkan Środa Wlkp. 2002 U20 WP II KACZOR Mieczysław B.D. ZAWORSKI Marek Z/0949/16 2022 1 LDK!
2 4 e 2 1.65 ZABŁOCKA Adrianna LKS Lubusz Słubice 2002 U20 LB II CZERNIK Edward CZERNIK Edward B.D. , Z/0910/16 , 2022 LDK!
4 8 e 2 1.65 TURKIEWICZ Julia MKL 12 Jelenia Góra 2002 U20 DS II PRZEORSKI Marek Z/3449/16 2022 2 LDK!
5 11 e 2 1.62 LIPSKA Ewelina KS Podlasie Białystok 2001 U20 PD II B.D.
6 12 e 2 1.62 SURA Kornelia KS AZS AWF Warszawa # 2002 U20 MZ II DMP WOŹNIAK Daniel RZEPKA Marek B.D. , Z/0631/17 , 2022 LDK! 85
7 14 e 2 1.59 OWCZAREK Patrycja RKS Łódź 2002 U20 LD III DMP KRAKOWIAK Lech Z/4816/15 2022 2 78
8 15 e 2 1.55 DŁUŻNIEWSKA Klaudia LKS Narew Kurpiewski Łomża 2001 U20 PD III KOTOWSKI Jan Z/2701/15 2021 2 LDK!
9 18 e 2 1.50 KARLIŃSKA Natalia UMLKS Pegaz Opoczno 2001 U20 LD IV GRABOLUS Marek # Z/4046/18 2021 BEZ LDK!
1 f 1 1.76 MIĄSO Wiktoria CWKS Resovia Rzeszów 2001 U20 PK I DMP TITTINGER Michał B.D. Z/2337/16 2022 126
2 f 1 1.74 SŁOCKA Julia KS AZS AWF Warszawa # 2001 U20 MZ I RZEPKA Marek B.D. Z/3990/15 2022
3 f 1 1.70 MOSZURA Julia UKS Błyskawica Domaniewice 2002 U20 LD I JASZCZAK Stanisław B.D. B.D. , Z/3541/16 , 2022 LDK!
4 f 1 1.68 KALENIK Izabela MKS Bolesłavia Bolesławiec 2002 U20 DS II DMP WIŚNIEWSKI Paweł B.D. # Z/3623/17 2023 LDK! 102
5 f 1 1.65 KAŹMIERCZAK Weronika RKS Łódź 2002 U20 LD II DMP KRAKOWIAK Lech B.D. Z/1644/16 2023 93
6 f 1 1.65 WIŚNIEWSKA Agata MLKS Nadwiślanin Chełmno 2001 U20 KP II LDK!
7 f 1 1.65 LIPSKA Ewelina KS Podlasie Białystok 2001 U20 PD II B.D.
8 f 1 1.65 JANKOWSKA Aleksandra KS Podlasie Białystok 2002 U20 PD II DMP GRYNIEWICZ Wiktor GRYNIEWICZ Wiktor HOŁUB Beata Z/0448/16 2022 LDK! 93
9 f 1 1.62 ZABŁOCKA Adrianna LKS Lubusz Słubice 2002 U20 LB II CZERNIK Edward CZERNIK Edward B.D. , Z/0910/16 , 2022 LDK!
9 f 1 1.62 POLL Roksana UKS Orkan Środa Wlkp. 2002 U20 WP II KACZOR Mieczysław B.D. ZAWORSKI Marek Z/0949/16 2022 1 LDK!
11 f 1 1.62 SURA Kornelia KS AZS AWF Warszawa # 2002 U20 MZ II DMP WOŹNIAK Daniel RZEPKA Marek B.D. , Z/0631/17 , 2022 LDK! 85
12 f 1 1.59 TURKIEWICZ Julia MKL 12 Jelenia Góra 2002 U20 DS III PRZEORSKI Marek Z/3449/16 2022 2 LDK!
Tyczka K
1 f 1 4.10 ŁYKO Anna KS AZS AWF Wrocław # 2001 U20 DS M DMP ŁOŚ Dariusz B.D. Z/3600/15 2023 166
2 f 1 4.10 KALITTA Victoria CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2001 U20 KP M KALINICZENKO Wiaczesław B.D. # Z/0082/15 2022
3 f 1 3.90 WEJMAN Karolina KL Gdynia 2001 U20 PM I KASZUBA Tomasz # Z/5427/15 2022 1
4 f 1 3.70 GÓRNY Kinga MKS Ustroń 2002 U20 SL I #
5 f 1 3.60 BORACZYŃSKA Agata KS Warszawianka W-wa 2001 U20 MZ I SZYMCZAK Edward B.D. Z/3878/16 2022 LDK!
6 f 1 3.50 BARTKOWIAK Agnieszka SL Olimpia Poznań # 2002 U20 WP I CZERNIAK Przemysław B.D. # Z/3053/16 2023
7 f 1 3.40 KOZŁOWSKA Natalia AZS-AWFiS Gdańsk 2002 U20 PM I LDK!
8 f 1 3.40 PLAK Malwina RKS Łódź 2002 U20 LD I DMP LISIAK Adam B.D. Z/3535/16 2023 117
9 f 1 3.40 BRYKAŁA Dominika UKS OSoT Szczecin 2002 U20 ZP I LISEK Aleksandra B.D. Z/3354/17 2022 LDK!
10 f 1 3.30 CZARNECKA Olga AZS-AWFiS Gdańsk 2001 U20 PM I LDK!
11 f 1 3.20 JÓŹWIAK Zofia RKS Łódź 2001 U20 LD II DMP LISIAK Adam B.D. Z/1840/17 2022 101
12 f 1 3.20 TRACZYK Agata SKLA Sopot 2001 U20 PM II JURGA Łukasz B.D. Z/3542/18 2023
13 f 1 3.00 BURLIKOWSKA Natalia UKS OSoT Szczecin 2002 U20 ZP II LISEK Aleksandra Z/3322/16 2022 BEZ LDK!
W dal K
1 2 e 1 5.79 HOROWSKA Nikola ALKS AJP Gorzów Wlkp. # 2001 U20 LB +1.0 II SASKA Tomasz B.D. # Z/3097/15 2022
2 4 e 1 5.53 SZULC Martyna LKS Narew Kurpiewski Łomża 2002 U20 PD +1.1 II KOTOWSKI Jan # Z/1824/16 2021 3 LDK!
3 6 e 1 5.43 MOSIEK Joanna MUKS Kadet Rawicz 2002 U20 WP +1.2 II ŚWITAŁA Aldona Z/2140/16 2023 1
4 7 e 1 5.41 BIELSKA Edyta SKLA Sopot # 2001 U20 PM +0.3 II B.D. MODELSKI Michał , Z/1291/15 , 2022
5 9 e 1 5.41 JÓŹWIACZUK Katarzyna AZS-AWF Warszawa 2001 U20 MZ +0.6 II ŁUKASIAK Michał B.D. # LDK!
6 11 e 1 5.39 MACIEJEWSKA Ewelina UKS Achilles Leszno 2002 U20 WP +1.9 III GÓRSKA Hanna 3 LDK!
7 14 e 1 5.15 SZYMANKIEWICZ Wiktoria ZLKL Zielona Góra 2002 U20 LB +0.3 III
8 15 e 1 5.09 CZERWIŃSKA Natalia KS Podlasie Białystok 2002 U20 PD +1.7 IV
9 17 e 1 4.98 GOŁĘBIEWSKA Hanna MKL Toruń 2001 U20 KP +0.7 IV MAŃKOWSKI Gabriel B.D. Z/1805/16 2021
10 18 e 1 4.88 GOLEC Magdalena CWKS Resovia Rzeszów # 2002 U20 PK +1.2 IV DMP WIERZBICKI Mirosław B.D. Z/4831/18 2022 53
11 19 e 1 4.84 MIŚ Małgorzata AZS-AWF Katowice 2001 U20 SL +0.6 IV
1 1 e 2 6.01 JĘDRASZAK Roksana OŚ AZS Poznań # 2002 U20 WP +0.6 I DMP GOŚCINIAK Mateusz B.D. # Z/2912/16 2022 LDK! 127
2 3 e 2 5.59 POLEROWICZ Ada LKS Górnik Wałbrzych 2002 U20 DS +1.4 II LDK!
3 5 e 2 5.51 TRZECIAK Kinga LKS Orkan Ostrzeszów 2001 U20 WP +1.6 II B.D.
4 8 e 2 5.41 KORDEK Sara KS AZS AWF Katowice # 2001 U20 SL +1.8 II SITARSKI Michał # Z/1629/17 2022 LDK!
5 10 e 2 5.40 FIJAK Zuzanna KS Warszawianka W-wa # 2001 U20 MZ +1.4 II B.D. GOLJANEK Janusz # , Z/3963/15 , 2021
6 12 e 2 5.27 JÓŹWICKA Małgorzata KS AZS AWF Warszawa # 2002 U20 MZ +0.2 III DMP MERWA Janusz # Z/2037/16 2022 2 77
7 13 e 2 5.27 SAJNA Kinga AZS UMCS Lublin 2002 U20 LU +0.9 III
8 16 e 2 5.02 DZIEMIDOWICZ Ewa SL GKS Olsza Olszyna 2002 U20 DS +1.4 IV CHORZĘPA Przemysław CHORZĘPA Przemysław Z/0129/16 2022 3 LDK!
9 20 e 2 4.84 KAROLCZUK Paulina KS AZS-AWF Biała Podlaska # 2001 U20 LU +1.0 IV MAKARUK Tadeusz MAKARUK Tadeusz # Z/2865/17 2022
  e 2 NM GAJ Joanna AZS-AWF Katowice 2001 U20 SL 0.0 --
1 f 1 6.02 JĘDRASZAK Roksana OŚ AZS Poznań # 2002 U20 WP +0.3 I DMP GOŚCINIAK Mateusz B.D. # Z/2912/16 2022 LDK! 128
2 f 1 5.90 HOROWSKA Nikola ALKS AJP Gorzów Wlkp. # 2001 U20 LB 0.0 I SASKA Tomasz B.D. # Z/3097/15 2022
3 f 1 5.53 POLEROWICZ Ada LKS Górnik Wałbrzych 2002 U20 DS +1.4 II LDK!
3 f 1 5.55 FIJAK Zuzanna KS Warszawianka W-wa # 2001 U20 MZ -0.1 II B.D. GOLJANEK Janusz # , Z/3963/15 , 2021
3 f 1 5.58 BIELSKA Edyta SKLA Sopot # 2001 U20 PM +0.3 II B.D. MODELSKI Michał , Z/1291/15 , 2022
6 f 1 5.45 JÓŹWIACZUK Katarzyna AZS-AWF Warszawa 2001 U20 MZ +1.6 II ŁUKASIAK Michał B.D. # LDK!
7 f 1 5.41 KORDEK Sara KS AZS AWF Katowice # 2001 U20 SL -0.1 II SITARSKI Michał # Z/1629/17 2022 LDK!
8 f 1 5.40 SZULC Martyna LKS Narew Kurpiewski Łomża 2002 U20 PD +0.5 II KOTOWSKI Jan # Z/1824/16 2021 3 LDK!
9 f 1 5.25 JÓŹWICKA Małgorzata KS AZS AWF Warszawa # 2002 U20 MZ +1.8 III DMP MERWA Janusz # Z/2037/16 2022 2 76
10 f 1 5.14 MOSIEK Joanna MUKS Kadet Rawicz 2002 U20 WP +0.4 III ŚWITAŁA Aldona Z/2140/16 2023 1
11 f 1 4.82 MACIEJEWSKA Ewelina UKS Achilles Leszno 2002 U20 WP +1.2 IV GÓRSKA Hanna 3 LDK!
  f 1 NM TRZECIAK Kinga LKS Orkan Ostrzeszów 2001 U20 WP 0.0 -- B.D.
Trójskok K
1 2 e 1 12.06 MOSIEK Joanna MUKS Kadet Rawicz 2002 U20 WP +0.7 I ŚWITAŁA Aldona Z/2140/16 2023 1
2 3 e 1 12.04 JANUS Julia MKS Aleksandrów Łódzki 2001 U20 LD +0.7 I LIPIŃSKI Leszek B.D. Z/3706/15 2022
3 6 e 1 11.43 MACIEJEWSKA Ewelina UKS Achilles Leszno 2002 U20 WP +0.2 III GÓRSKA Hanna 3 LDK!
4 7 e 1 11.41 GRZELEWSKA Julia KS AZS AWF Wrocław # 2001 U20 DS +0.6 III LDK!
5 10 e 1 11.19 SZULC Martyna LKS Narew Kurpiewski Łomża 2002 U20 PD +0.6 III KOTOWSKI Jan # Z/1824/16 2021 3 LDK!
6 11 e 1 11.17 TOMES Martyna MKLA Łęczyca 2001 U20 LD +0.2 III
7 13 e 1 11.15 GAJ Joanna AZS-AWF Katowice 2001 U20 SL +0.1 III
8 14 e 1 10.95 TORBA Gabriela LKS Stal Mielec 2001 U20 PK +0.6 III
9 15 e 1 10.84 WITKOWSKA Kinga KS AZS AWF Wrocław # 2001 U20 DS +0.5 III
1 1 e 2 12.18 SZTACHAŃSKA Zuzanna AZS Łódź # 2001 U20 LD +0.1 I DMP SADACH Aneta B.D. Z/4769/15 2023 LDK! 115
2 4 e 2 11.67 GROMADA Wiktoria MUKS Wisła Junior Sandomierz 2002 U20 SK +0.8 II MIREK Andrzej B.D. Z/2712/16 2021
3 5 e 2 11.53 KRASICKA Wiktoria AZS-AWF Gorzów 2001 U20 LB +0.1 II ZALESKA-POSMYK Izabela Z/0632/15 2022 1
4 8 e 2 11.27 MARKOWSKA Wiktoria ALKS AJP Gorzów Wlkp. 2002 U20 LB -0.1 III WOŹNIAK Daniel SASKA Tomasz , Z/0632/17 , 2021 3 LDK!
5 9 e 2 11.24 RÓŻAŃSKA Zuzanna KS AZS AWF Warszawa # 2001 U20 MZ +0.1 III DMP KRAUZE Jerzy ŁUKASIAK Michał B.D. # , Z/5260/15 , 2022 LDK! 79
6 12 e 2 11.15 JUCHNOWSKA Natalia UKS MOSiR Działdowo 2002 U20 WN -0.2 III
7 16 e 2 10.71 MIŚ Małgorzata AZS-AWF Katowice 2001 U20 SL -0.1 IV
8 17 e 2 10.71 KOS Katarzyna MKS Tempo Kęty 2001 U20 MA +0.7 IV SYSAK Tomasz Z/3414/15 2020 3
9 18 e 2 10.50 JACHOREK Aleksandra SKLA Sopot 2001 U20 PM +0.6 IV LDK!
10 19 e 2 10.01 CIENIAWSKA Patrycja LKS Vectra Włocławek 2002 U20 KP +0.7 -- WIERZBICKI Dariusz 4 LDK!
  f 1 11.21 TOMES Martyna MKLA Łęczyca 2001 U20 LD +1.6 III
1 f 1 12.91 SZTACHAŃSKA Zuzanna AZS Łódź # 2001 U20 LD +1.5 I DMP SADACH Aneta B.D. Z/4769/15 2023 LDK! 142
2 f 1 12.70 MOSIEK Joanna MUKS Kadet Rawicz 2002 U20 WP +1.3 I ŚWITAŁA Aldona Z/2140/16 2023 1
3 f 1 12.32 KRASICKA Wiktoria AZS-AWF Gorzów 2001 U20 LB +2.2 I ZALESKA-POSMYK Izabela Z/0632/15 2022 1
4 f 1 12.06 JANUS Julia MKS Aleksandrów Łódzki 2001 U20 LD +1.5 I LIPIŃSKI Leszek B.D. Z/3706/15 2022
5 f 1 11.87 MACIEJEWSKA Ewelina UKS Achilles Leszno 2002 U20 WP +2.6 II GÓRSKA Hanna 3 LDK!
6 f 1 11.72 GROMADA Wiktoria MUKS Wisła Junior Sandomierz 2002 U20 SK +3.1 II MIREK Andrzej B.D. Z/2712/16 2021
7 f 1 11.41 TOMES Martyna MKLA Łęczyca 2001 U20 LD +2.1 III
8 f 1 11.32 JUCHNOWSKA Natalia UKS MOSiR Działdowo 2002 U20 WN +2.9 III
9 f 1 11.32 GRZELEWSKA Julia KS AZS AWF Wrocław # 2001 U20 DS +1.5 III LDK!
10 f 1 11.30 RÓŻAŃSKA Zuzanna KS AZS AWF Warszawa # 2001 U20 MZ +2.0 III DMP KRAUZE Jerzy ŁUKASIAK Michał B.D. # , Z/5260/15 , 2022 LDK! 81
11 f 1 11.15 MARKOWSKA Wiktoria ALKS AJP Gorzów Wlkp. 2002 U20 LB +3.2 III WOŹNIAK Daniel SASKA Tomasz , Z/0632/17 , 2021 3 LDK!
12 f 1 10.99 SZULC Martyna LKS Narew Kurpiewski Łomża 2002 U20 PD +1.6 III KOTOWSKI Jan # Z/1824/16 2021 3 LDK!
Kula (4) K
1 3 e 1 12.73 STARUCH Nina KS AZS AWF Warszawa # 2001 U20 MZ I KAMIŃSKI Damian B.D. Z/4824/15 2022
2 4 e 1 12.36 MUSZYŃSKA Weronika AZS UMCS Lublin 2001 U20 LU II KAMIŃSKI Damian B.D. # Z/6092/15 2022
3 6 e 1 12.32 SIEMIŃSKA Daria LKS Lubawa 2002 U20 WN II KOŁODZIEJSKI Leszek KOŁODZIEJSKI Leszek Z/3340/16 2021 LDK!
4 8 e 1 11.85 DUDEK Weronika ZLKL Zielona Góra 2001 U20 LB II WALCZAK Jerzy Z/2211/17 2022 3
5 10 e 1 10.77 FRONCZYK Wiktoria MKS Aleksandrów Łódzki 2002 U20 LD III B.D. LDK!
6 12 e 1 10.45 GROMADA Wiktoria MUKS Wisła Junior Sandomierz 2002 U20 SK III MIREK Andrzej B.D. Z/2712/16 2021
7 14 e 1 10.26 TĘCZA Ewelina MKL Sparta Stalowa Wola 2002 U20 PK III #
8 15 e 1 10.01 MAZUREK Aleksandra UKS Miotacz Sosnowiec # 2001 U20 SL III PILAREK Sławomir PILAREK Sławomir , Z/2380/15 , 2022 LDK!
9 16 e 1 9.59 ZARAŚ Katarzyna UKS 12 Kalisz # 2001 U20 WP IV MAŁECKI Marcin B.D. Z/5277/15 2022
10 20 e 1 8.59 PICK Wiktoria WMLKS Nadodrze Powodowo 2001 U20 WP -- KACZMAREK Aleksandra Z/3588/18 2021 BEZ
1 1 e 2 13.30 ŁUCZAK Wiktoria KS AZS AWF Warszawa # 2002 U20 MZ I DMP BIKOWSKI Wojciech OLSZEWSKI Radosław # , Z/0323/16 , 2022 LDK! 113
2 2 e 2 13.28 BANACH Patrycja KS AZS AWF Katowice # 2002 U20 SL I B.D. #
3 5 e 2 12.33 KRAWCZYK Karolina LKS Polkowice 2001 U20 DS II PIERZCHAŁA Władysław # Z/2687/15 2021 2
4 7 e 2 12.01 KARWOWSKA Martyna KS Podlasie Białystok # 2001 U20 PD II DMP ZABAWSKI Przemysław B.D. B.D. Z/1954/15 2022 94
5 9 e 2 11.44 DUDKIEWICZ Alicja MLKS Agros Żary 2002 U20 LB III KORSAK Przemysław WISZ Dariusz Z/0500/16 2023 LDK!
6 11 e 2 10.69 GIMIŃSKA Paulina MLKS Nadwiślanin Chełmno 2001 U20 KP III LDK!
7 13 e 2 10.32 GALUS Paulina UKS Orkan Środa Wlkp. 2001 U20 WP III SZOSTAK Janusz Z/0950/16 2022 3
8 17 e 2 9.49 WŁOSTOWSKA Weronika UKS Liceum sportowe Łomża 2002 U20 PD IV TRZONKOWSKA Beata Z/0854/16 2022 3
9 19 e 2 9.39 WAJSZCZYK Wiktoria MKS Tomaszów Mazowiecki 2002 U20 LD IV GOŹDZIK Beata Z/3159/17 2022 3
10 18 e 2 9.45 WALCZAK Katarzyna WMLKS Nadodrze Powodowo 2002 U20 WP IV WALCZAK- MORTEZAEI Artur Z/3717/16 2021 BEZ
1 f 1 14.08 STARUCH Nina KS AZS AWF Warszawa # 2001 U20 MZ I KAMIŃSKI Damian B.D. Z/4824/15 2022
2 f 1 13.90 BANACH Patrycja KS AZS AWF Katowice # 2002 U20 SL I B.D. #
3 f 1 13.22 ŁUCZAK Wiktoria KS AZS AWF Warszawa # 2002 U20 MZ I DMP BIKOWSKI Wojciech OLSZEWSKI Radosław # , Z/0323/16 , 2022 LDK! 111
4 f 1 12.87 SIEMIŃSKA Daria LKS Lubawa 2002 U20 WN I KOŁODZIEJSKI Leszek KOŁODZIEJSKI Leszek Z/3340/16 2021 LDK!
5 f 1 12.82 MUSZYŃSKA Weronika AZS UMCS Lublin 2001 U20 LU I KAMIŃSKI Damian B.D. # Z/6092/15 2022
6 f 1 12.49 DUDKIEWICZ Alicja MLKS Agros Żary 2002 U20 LB II KORSAK Przemysław WISZ Dariusz Z/0500/16 2023 LDK!
7 f 1 12.47 KARWOWSKA Martyna KS Podlasie Białystok # 2001 U20 PD II DMP ZABAWSKI Przemysław B.D. B.D. Z/1954/15 2022 101
8 f 1 12.22 KRAWCZYK Karolina LKS Polkowice 2001 U20 DS II PIERZCHAŁA Władysław # Z/2687/15 2021 2
9 f 1 11.49 FRONCZYK Wiktoria MKS Aleksandrów Łódzki 2002 U20 LD III B.D. LDK!
10 f 1 11.38 GIMIŃSKA Paulina MLKS Nadwiślanin Chełmno 2001 U20 KP III LDK!
11 f 1 11.06 DUDEK Weronika ZLKL Zielona Góra 2001 U20 LB III WALCZAK Jerzy Z/2211/17 2022 3
12 f 1 10.33 GROMADA Wiktoria MUKS Wisła Junior Sandomierz 2002 U20 SK III MIREK Andrzej B.D. Z/2712/16 2021
Dysk (1) K
1 1 e 1 49.79 STARUCH Nina KS AZS AWF Warszawa # 2001 U20 MZ I DMP KAMIŃSKI Damian B.D. Z/4824/15 2022 136
2 3 e 1 40.42 CHMIELEWSKA Aleksandra KSLZS Kruszwica 2002 U20 KP II LUZAK Małgorzata B.D. ZIELIŃSKI Sylwester , Z/3126/16 , 2023 LDK!
3 5 e 1 39.17 WAJSZCZYK Wiktoria MKS Tomaszów Mazowiecki 2002 U20 LD II GOŹDZIK Beata Z/3159/17 2022 3
4 7 e 1 37.86 ZARAŚ Katarzyna UKS 12 Kalisz # 2001 U20 WP II MAŁECKI Marcin B.D. Z/5277/15 2022
5 9 e 1 35.18 MAZUREK Aleksandra UKS Miotacz Sosnowiec # 2001 U20 SL III PILAREK Sławomir PILAREK Sławomir , Z/2380/15 , 2022 LDK!
6 11 e 1 33.99 SIEMIŃSKA Daria LKS Lubawa 2002 U20 WN III KOŁODZIEJSKI Leszek KOŁODZIEJSKI Leszek Z/3340/16 2021 LDK!
7 12 e 1 33.72 KARWOWSKA Martyna KS Podlasie Białystok # 2001 U20 PD III ZABAWSKI Przemysław B.D. B.D. Z/1954/15 2022
8 14 e 1 32.99 DUDEK Weronika ZLKL Zielona Góra 2001 U20 LB III WALCZAK Jerzy Z/2211/17 2022 3
9 17 e 1 32.23 FRONCZYK Wiktoria MKS Aleksandrów Łódzki 2002 U20 LD III B.D. LDK!
10 20 e 1 31.55 NICZYPORUK Gabriela KS AZS-AWF Biała Podlaska # 2001 U20 LU IV MAKARUK Tadeusz MAKARUK Tadeusz Z/2758/18 2022
11 21 e 1 29.61 TOMASZEWSKA Aurelia LKS Orkan Ostrzeszów 2001 U20 WP IV NALEPA Marek Z/2559/19 2021 4
12 23 e 1 28.80 KRAWCZYK Karolina LKS Polkowice 2001 U20 DS IV PIERZCHAŁA Władysław # Z/2687/15 2021 2
1 2 e 2 42.46 MUSZYŃSKA Weronika AZS UMCS Lublin 2001 U20 LU II DMP KAMIŃSKI Damian B.D. # Z/6092/15 2022 107
2 4 e 2 39.85 CHYCIŃSKA Julia UKS 55 Łódź 2002 U20 LD II WALCZAK Aleksandra PALISZEWSKI Maciej Z/2391/16 2022 2 LDK!
3 6 e 2 39.06 KLIMASZ Jolanta UKS Achilles Leszno 2001 U20 WP II
4 8 e 2 36.69 MROCZKOWSKA Julia OKLA Elektro-Energetyka Ostrołęka # 2002 U20 MZ III
5 10 e 2 34.81 ŁUKOMSKA Wiktoria MKS Inowrocław 2002 U20 KP III KWIATKOWSKI Waldemar # Z/3766/16 2023 3 LDK!
6 13 e 2 33.69 HERDA Patrycja UKS Tempo 5 Przemyśl 2002 U20 PK III SUGIER Maria 3 LDK!
7 15 e 2 32.96 RADAWIEC Martyna KS AZS AWF Wrocław # 2002 U20 DS III KUBALA Łukasz KOTWICA Czesław B.D. # , Z/2161/16 , 2022 LDK!
8 16 e 2 32.42 ŁUCZAK Wiktoria KS AZS AWF Warszawa # 2002 U20 MZ III BIKOWSKI Wojciech OLSZEWSKI Radosław # , Z/0323/16 , 2022 LDK!
9 18 e 2 31.78 PISKUNOWICZ Zuzanna LKS Lubusz Słubice 2002 U20 LB IV CHUSTECKI Ryszard # Z/2615/17 2023 4
10 19 e 2 31.59 POLKOWSKA Dorota MKS Agros Chełm 2002 U20 LU IV LESZCZYŃSKI Damian # 3 LDK!
11 22 e 2 29.50 BAJOR Weronika ULKS Uczniak Szprotawa 2002 U20 LB IV BIŁAN Grzegorz Z/3023/16 2021 3 LDK!
12 24 e 2 28.00 SZELIGA Sandra MKS Osa Zgorzelec 2002 U20 DS IV KORDASIEWICZ Damian KUBALA Łukasz # Z/3772/16 2021 3 LDK!
1 f 1 51.33 STARUCH Nina KS AZS AWF Warszawa # 2001 U20 MZ I DMP KAMIŃSKI Damian B.D. Z/4824/15 2022 142
2 f 1 43.91 MUSZYŃSKA Weronika AZS UMCS Lublin 2001 U20 LU I DMP KAMIŃSKI Damian B.D. # Z/6092/15 2022 113
3 f 1 41.14 CHYCIŃSKA Julia UKS 55 Łódź 2002 U20 LD II WALCZAK Aleksandra PALISZEWSKI Maciej Z/2391/16 2022 2 LDK!
4 f 1 40.13 ZARAŚ Katarzyna UKS 12 Kalisz # 2001 U20 WP II MAŁECKI Marcin B.D. Z/5277/15 2022
5 f 1 39.03 CHMIELEWSKA Aleksandra KSLZS Kruszwica 2002 U20 KP II LUZAK Małgorzata B.D. ZIELIŃSKI Sylwester , Z/3126/16 , 2023 LDK!
6 f 1 38.79 KLIMASZ Jolanta UKS Achilles Leszno 2001 U20 WP II
7 f 1 37.99 WAJSZCZYK Wiktoria MKS Tomaszów Mazowiecki 2002 U20 LD II GOŹDZIK Beata Z/3159/17 2022 3
8 f 1 37.83 SIEMIŃSKA Daria LKS Lubawa 2002 U20 WN II KOŁODZIEJSKI Leszek KOŁODZIEJSKI Leszek Z/3340/16 2021 LDK!
9 f 1 36.43 MAZUREK Aleksandra UKS Miotacz Sosnowiec # 2001 U20 SL III PILAREK Sławomir PILAREK Sławomir , Z/2380/15 , 2022 LDK!
10 f 1 36.11 ŁUKOMSKA Wiktoria MKS Inowrocław 2002 U20 KP III KWIATKOWSKI Waldemar # Z/3766/16 2023 3 LDK!
11 f 1 35.66 KARWOWSKA Martyna KS Podlasie Białystok # 2001 U20 PD III ZABAWSKI Przemysław B.D. B.D. Z/1954/15 2022
12 f 1 33.35 MROCZKOWSKA Julia OKLA Elektro-Energetyka Ostrołęka # 2002 U20 MZ III
Młot (4) K
1 2 e 1 53.02 NOWACZEWSKA Aleksandra LUKS Start Nakło 2002 U20 KP I GÓRA Marcin B.D. # Z/6533/15 2022 LDK!
2 4 e 1 47.58 HARASIM Katarzyna CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2001 U20 KP II B.D.
3 6 e 1 44.84 RADAWIEC Martyna KS AZS AWF Wrocław # 2002 U20 DS II DMP KUBALA Łukasz KOTWICA Czesław B.D. # , Z/2161/16 , 2022 LDK! 95
4 7 e 1 44.43 POWCIOŁ Agata RMKS Rybnik 2002 U20 SL II WYPIÓR Aleksander Z/3615/16 2022 1 LDK!
5 8 e 1 43.78 GIMIŃSKA Paulina MLKS Nadwiślanin Chełmno 2001 U20 KP II LDK!
6 10 e 1 41.39 FAJKOWSKA Julia MLKS Echo Twardogóra 2002 U20 DS III B.D. B.D. KOZANECKA Anna , Z/2417/16 , 2021 3 LDK!
7 11 e 1 41.21 CHILLA Dominika BKS Bydgoszcz 2002 U20 KP III
8 14 e 1 34.90 GROCHOWSKA Martyna LUKS Start Nakło 2002 U20 KP IV LDK!
9 15 e 1 34.46 SZELWACH Karolina LUKS MGOKSiR Korfantów 2001 U20 OP IV ŻABIŃSKI Mariusz Z/4493/15 2020 3
1 1 e 2 53.71 BOMBA Karolina OKS Skra Warszawa 2002 U20 MZ I SZEWCZYK Tomasz ROSA Mikołaj , Z/1647/16 , 2023 LDK!
2 3 e 2 52.35 KLIMASZ Jolanta UKS Achilles Leszno 2001 U20 WP I
3 5 e 2 46.26 KOMISARCZYK Zuzanna OŚ AZS Poznań # 2001 U20 WP II NOWAK Grzegorz B.D. Z/5341/15 2022
4 9 e 2 43.30 JAGIEŁKA Gabriela OŚ AZS Poznań # 2002 U20 WP II NOWAK Grzegorz B.D. Z/3375/16 2022
5 12 e 2 40.91 KUŚPIEL Monika UKS Achilles Leszno 2002 U20 WP III
6 13 e 2 36.21 LENKIEWICZ Aneta KS Agros Zamość 2002 U20 LU IV DMP PIRÓG Dariusz Z/2668/18 2022 3 61
7 16 e 2 34.09 SENKOWSKA Karolina OŚ AZS Poznań # 2002 U20 WP IV BIERNACKI Jacek B.D. # Z/2924/17 2022
  e 2 NM DUDKIEWICZ Alicja MLKS Agros Żary 2002 U20 LB -- KORSAK Przemysław WISZ Dariusz Z/0500/16 2023 LDK!
1 f 1 59.21 NOWACZEWSKA Aleksandra LUKS Start Nakło 2002 U20 KP I GÓRA Marcin B.D. # Z/6533/15 2022 LDK!
2 f 1 56.42 BOMBA Karolina OKS Skra Warszawa 2002 U20 MZ I SZEWCZYK Tomasz ROSA Mikołaj , Z/1647/16 , 2023 LDK!
3 f 1 53.96 KLIMASZ Jolanta UKS Achilles Leszno 2001 U20 WP I
4 f 1 48.03 HARASIM Katarzyna CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2001 U20 KP I B.D.
5 f 1 47.93 RADAWIEC Martyna KS AZS AWF Wrocław # 2002 U20 DS II DMP KUBALA Łukasz KOTWICA Czesław B.D. # , Z/2161/16 , 2022 LDK! 108
6 f 1 47.75 KOMISARCZYK Zuzanna OŚ AZS Poznań # 2001 U20 WP II NOWAK Grzegorz B.D. Z/5341/15 2022
7 f 1 46.27 JAGIEŁKA Gabriela OŚ AZS Poznań # 2002 U20 WP II NOWAK Grzegorz B.D. Z/3375/16 2022
8 f 1 43.66 POWCIOŁ Agata RMKS Rybnik 2002 U20 SL II WYPIÓR Aleksander Z/3615/16 2022 1 LDK!
9 f 1 42.22 FAJKOWSKA Julia MLKS Echo Twardogóra 2002 U20 DS III B.D. B.D. KOZANECKA Anna , Z/2417/16 , 2021 3 LDK!
10 f 1 40.97 CHILLA Dominika BKS Bydgoszcz 2002 U20 KP III
11 f 1 31.68 KUŚPIEL Monika UKS Achilles Leszno 2002 U20 WP --
  f 1 NM GIMIŃSKA Paulina MLKS Nadwiślanin Chełmno 2001 U20 KP -- LDK!
Oszczep (600) K
1 2 e 1 43.49 SIEMBRZUCH Wiktoria MLKS Nadwiślanin Chełmno 2001 U20 KP II LDK!
2 3 e 1 43.32 BEDNAREK Aleksandra KS AZS AWF Katowice # 2001 U20 SL II MARMUR Stanisław # Z/6409/15 2022 1
3 7 e 1 39.93 STYŚ Agata AZS-AWF Warszawa # 2001 U20 MZ II B.D. #
4 9 e 1 39.03 STOKOWSKA Wiktoria UKS Czwórka Białystok 2002 U20 PD III KALINOWSKI Paweł BEZ LDK!
5 11 e 1 36.08 PEITLER Alicja MKL Szczecin 2002 U20 ZP III CHMIELEWSKI Krzysztof B.D. Z/2510/20 2022
6 12 e 1 35.94 KARASIEWICZ Maja MKS Bolesłavia Bolesławiec 2002 U20 DS III MARKOWSKI Tomasz Z/2167/16 2022 3 LDK!
7 16 e 1 32.23 CZARNOLEWSKA Aleksandra MKS Inowrocław 2001 U20 KP IV KWIATKOWSKI Waldemar # Z/3765/16 2021 3
8 17 e 1 32.08 MENCEL Natalia MKS Osa Zgorzelec 2002 U20 DS IV KORDASIEWICZ Damian B.D. MARCINÓW Józef # , Z/2798/17 , 2022 2 LDK!
9 18 e 1 31.90 GALUS Paulina UKS Orkan Środa Wlkp. 2001 U20 WP IV SZOSTAK Janusz Z/0950/16 2022 3
1 1 e 2 45.55 ANDRUKONIS Gabriela UKS Czwórka Białystok 2002 U20 PD I WOJNA Cezary B.D. Z/3069/17 2022
2 4 e 2 42.53 MAŚLAK Małgorzata ULKS Tychowo 2001 U20 ZP II GRABARCZYK Jozef B.D. Z/1568/15 2023
3 5 e 2 41.24 KALINOWSKA Kornelia MKS Junior Złocieniec 2001 U20 ZP II KOROL Andrzej Z/2883/16 2021
4 6 e 2 40.16 MĄDRZEJEWSKA Natalia AZS-AWFiS Gdańsk 2002 U20 PM II WALCZAK Leszek Z/0296/19 2022
5 8 e 2 39.87 BAJOR Weronika ULKS Uczniak Szprotawa 2002 U20 LB II BIŁAN Grzegorz Z/3023/16 2021 3 LDK!
6 10 e 2 38.15 CHYCIŃSKA Julia UKS 55 Łódź 2002 U20 LD III WALCZAK Aleksandra PALISZEWSKI Maciej Z/2391/16 2022 2 LDK!
7 13 e 2 35.61 ZIÓŁKOWSKA Anastazja CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2002 U20 KP III LDK!
8 14 e 2 35.04 SZELIGA Sandra MKS Osa Zgorzelec 2002 U20 DS III KORDASIEWICZ Damian KUBALA Łukasz # Z/3772/16 2021 3 LDK!
9 15 e 2 33.63 MELLER Maria AZS-AWFiS Gdańsk 2001 U20 PM IV WALCZAK Leszek Z/5952/15 2021 4
1 f 1 51.04 ANDRUKONIS Gabriela UKS Czwórka Białystok 2002 U20 PD I WOJNA Cezary B.D. Z/3069/17 2022
2 f 1 47.54 MAŚLAK Małgorzata ULKS Tychowo 2001 U20 ZP I GRABARCZYK Jozef B.D. Z/1568/15 2023
3 f 1 45.71 KALINOWSKA Kornelia MKS Junior Złocieniec 2001 U20 ZP I KOROL Andrzej Z/2883/16 2021
4 f 1 45.22 SIEMBRZUCH Wiktoria MLKS Nadwiślanin Chełmno 2001 U20 KP I LDK!
5 f 1 43.56 BEDNAREK Aleksandra KS AZS AWF Katowice # 2001 U20 SL II MARMUR Stanisław # Z/6409/15 2022 1
6 f 1 43.05 STYŚ Agata AZS-AWF Warszawa # 2001 U20 MZ II B.D. #
7 f 1 40.52 MĄDRZEJEWSKA Natalia AZS-AWFiS Gdańsk 2002 U20 PM II WALCZAK Leszek Z/0296/19 2022
8 f 1 40.00 BAJOR Weronika ULKS Uczniak Szprotawa 2002 U20 LB II BIŁAN Grzegorz Z/3023/16 2021 3 LDK!
9 f 1 38.46 KARASIEWICZ Maja MKS Bolesłavia Bolesławiec 2002 U20 DS III MARKOWSKI Tomasz Z/2167/16 2022 3 LDK!
10 f 1 37.98 CHYCIŃSKA Julia UKS 55 Łódź 2002 U20 LD III WALCZAK Aleksandra PALISZEWSKI Maciej Z/2391/16 2022 2 LDK!
11 f 1 35.75 STOKOWSKA Wiktoria UKS Czwórka Białystok 2002 U20 PD III KALINOWSKI Paweł BEZ LDK!
12 f 1 34.69 PEITLER Alicja MKL Szczecin 2002 U20 ZP III CHMIELEWSKI Krzysztof B.D. Z/2510/20 2022
Chód 10 km K
1 1 s 1 53:53.95 OLLER Patrycja MLKS Nadwiślanin Chełmno 2001 U20 KP III KENSIK Jan Z/2094/16 2023 3 LDK!
2 2 s 1 54:08.15 WALERIAŃCZYK Kinga KMKL Sztorm Kołobrzeg 2002 U20 ZP III WOŹNIAK Agnieszka Z/3207/16 2022 3
3 3 s 1 55:02.42 ZDZIEBŁO Anna LKS Stal Mielec 2001 U20 PK III TOMALA Grzegorz # Z/2611/15 2022 BEZ
4 4 s 1 57:54.58 KOWALSKA Julia LKS Vectra Włocławek 2001 U20 KP -- DOBROSIELSKA Martyna 2 LDK!
5 5 s 1 61:07.33 KRAJEWSKA Hanna PLKS Gwda Piła 2002 U20 WP -- KRZEWIŃSKI Ignacy WYRZYKIEWICZ Adrian Z/0946/16 2022 3 LDK!
6 6 s 1 61:56.45 KACZPERSKA Anita AZS-AWF Gorzów 2001 U20 LB -- WOŹNIAK Agnieszka # Z/4681/18 2021 BEZ
7 7 s 1 69:32.40 BOBOWSKA Natalia MLKS Nadwiślanin Chełmno 2002 U20 KP --
8 8 s 1 74:20.81 ŁUKASZEWSKA Roksana MLKS Nadwiślanin Chełmno 2002 U20 KP -- KENSIK Jan 3 LDK!
100 m M
1 10 e 1 10.88 GRZELAK Mateusz RLTL Optima Radom # 2001 U20 MZ -1.1 I DOBRZENIAK Jarosław B.D. BŁASIŃSKI Artur B.D. # , Z/4998/15 , 2022 LDK!
2 12 e 1 10.90 ZUBEL Krystian KSLZS Kruszwica 2001 U20 KP -1.1 I KARNAS Zbigniew LUZAK Andrzej B.D. , Z/2401/16 , 2022 LDK!
3 19 e 1 11.08 ŁUKOMSKI Adam KS AZS AWF Wrocław # 2001 U20 DS -1.1 II ROSTEK William B.D. Z/3032/16 2023
4 20 e 1 11.13 CHMIEL Jakub AZS UMCS Lublin 2001 U20 LU -1.1 II MARUSZEWSKI Piotr B.D. # Z/3111/20 2022
5 21 e 1 11.14 POKORA Dawid LKS Orzeł Namysłów 2002 U20 OP -1.1 II POKORA Tomasz # Z/0669/16 2021 2
6 25 e 1 11.22 BUGAJSKI Paweł KS AZS AWF Wrocław # 2001 U20 DS -1.1 II DMP ROSTEK William Z/4584/15 2023 LDK! 85
7 27 e 1 11.27 TUREK Bartosz UKS Atos Woźnice 2002 U20 WN -1.1 II BRODOWSKI Wojciech Z/0026/16 2022 2
8 28 e 1 11.42 CHUDAK Franciszek AKL Ursynów Warszawa 2001 U20 MZ -1.1 III OBROCKI Bogdan Z/4214/15 2022 3
1 2 e 2 10.54 WDOWIK Oliwer CWKS Resovia Rzeszów 2002 U20 PK +0.3 M DMP MAZUR Janusz # Z/2338/16 2023 LDK! 144
2 4 e 2 10.61 ŁUPIŃSKI Rafał KS Podlasie Białystok 2001 U20 PD +0.3 M DMP GRANASZEWSKI Artur # Z/2667/18 2022 M 137
3 8 e 2 10.85 TARADAJ Bartosz KS AZS AWF Katowice # 2001 U20 SL +0.3 I KOTUŁA Krzysztof B.D. Z/5732/15 2022 LDK!
4 13 e 2 10.91 CHROSTA Filip BKL Bełchatów 2002 U20 LD +0.3 II MANTYK Łukasz B.D. Z/0168/16 2022 1 LDK!
5 15 e 2 10.94 FRĄCKIEWICZ Natan STS Pomerania Szczecinek 2001 U20 ZP +0.3 II JUNIEWICZ Jakub B.D. B.D. Z/2964/16 2022 LDK!
6 22 e 2 11.15 OCHWAT Kamil KS AZS AWF Wrocław # 2001 U20 DS +0.3 II
7 26 e 2 11.23 WITKE Jakub WMLKS Nadodrze Powodowo 2002 U20 WP +0.3 II WALCZAK- MORTEZAEI Artur Z/4092/17 2021 5
8 31 e 2 11.53 WRÓBEL Adam UKS Herkules Sulejówek 2001 U20 MZ +0.3 III CZYŻ Maciej Z/2133/17 2023 3
1 1 e 3 10.51 PIETRUSA Jakub KS Agros Zamość # 2002 U20 LU +0.9 M DMP KUKLA Rafał B.D. # Z/2859/16 2023 LDK! 147
2 3 e 3 10.57 SZACHNIEWICZ Szymon KS AZS AWF Wrocław # 2001 U20 DS +0.9 M ROSTEK William Z/1867/17 2023 LDK!
3 7 e 3 10.80 ŁUCZYŃSKI Dominik KS AZS AWF Wrocław # 2002 U20 DS +0.9 I KOBIAŁKA Kamil # Z/0553/19 2023 M LDK!
4 14 e 3 10.92 PĘCZEK Piotr RKS Łódź 2002 U20 LD +0.9 II B.D. SZABLEWSKI Tadeusz B.D. , Z/3531/16 , 2023 LDK!
5 16 e 3 10.99 SIKORSKI Jakub KS AZS AWF Katowice # 2001 U20 SL +0.9 II B.D. # Z/4779/15 2022 II
6 17 e 3 11.01 SUCHOROWSKI Jan AKL Ursynów Warszawa 2001 U20 MZ +0.9 II OBROCKI Bogdan Z/1530/19 2022 LDK!
7 24 e 3 11.19 BOIŃSKI Dominik CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2002 U20 KP +0.9 II DMP NIEBUDEK Sylwester # Z/0178/20 2022 87
8 29 e 3 11.43 SIENKIEWICZ Bartosz MKL Jarocin 2001 U20 WP +0.9 III GOŚCINIAK Mateusz Z/1557/15 2021 2
1 5 e 4 10.73 ŻOK Łukasz ALKS AJP Gorzów Wlkp. # 2001 U20 LB -0.9 I SASKA Tomasz B.D. Z/3718/16 2022
2 6 e 4 10.77 KRUPA Patryk AZS UMCS Lublin # 2002 U20 LU -0.9 I DMP BIKOWSKI Wojciech GDAŃSKI Andrzej # , Z/0324/16 , 2023 LDK! 122
3 9 e 4 10.86 LEMPACH Jakub AZS UMCS Lublin 2001 U20 LU -0.9 I DMP MARUSZEWSKI Piotr B.D. Z/3875/15 2022 114
4 11 e 4 10.90 MATEŃKO Wiktor UKS Gimnazjon Płońsk # 2002 U20 MZ -0.9 I ZABOROWSKI Marcin ADAMSKI Robert B.D. # , Z/2618/16 , 2022 LDK!
5 18 e 4 11.07 GÓRNY Mateusz BKL Bełchatów 2002 U20 LD -0.9 II LDK!
6 23 e 4 11.15 GRZEGRZÓŁKA Jakub CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2002 U20 KP -0.9 II DMP B.D. B.D. # Z/0440/19 2022 LDK! 90
7 30 e 4 11.47 MORDAKA Mateusz UMLKS Pegaz Opoczno 2001 U20 LD -0.9 III GRABOLUS Marek Z/6326/15 2020 3
  e 4 DNF GRĄBCZEWSKI Mateusz WLKS Wrocław 2002 U20 DS -0.9 -- LDK!
1 1 f 1 10.45 WDOWIK Oliwer CWKS Resovia Rzeszów 2002 U20 PK +0.7 M DMP MAZUR Janusz # Z/2338/16 2023 LDK! 153
2 2 f 1 10.51 PIETRUSA Jakub KS Agros Zamość # 2002 U20 LU +0.7 M DMP KUKLA Rafał B.D. # Z/2859/16 2023 LDK! 147
3 3 f 1 10.59 SZACHNIEWICZ Szymon KS AZS AWF Wrocław # 2001 U20 DS +0.7 M ROSTEK William Z/1867/17 2023 LDK!
4 4 f 1 10.62 GRZELAK Mateusz RLTL Optima Radom # 2001 U20 MZ +0.7 M DOBRZENIAK Jarosław B.D. BŁASIŃSKI Artur B.D. # , Z/4998/15 , 2022 LDK!
5 5 f 1 10.64 KRUPA Patryk AZS UMCS Lublin # 2002 U20 LU +0.7 M DMP BIKOWSKI Wojciech GDAŃSKI Andrzej # , Z/0324/16 , 2023 LDK! 134
6 6 f 1 10.65 ŻOK Łukasz ALKS AJP Gorzów Wlkp. # 2001 U20 LB +0.7 M SASKA Tomasz B.D. Z/3718/16 2022
7 7 f 1 10.68 ŁUPIŃSKI Rafał KS Podlasie Białystok 2001 U20 PD +0.7 I DMP GRANASZEWSKI Artur # Z/2667/18 2022 M 130
8 8 f 1 10.84 ŁUCZYŃSKI Dominik KS AZS AWF Wrocław # 2002 U20 DS +0.7 I KOBIAŁKA Kamil # Z/0553/19 2023 M LDK!
1 9 f 2 10.73 MATEŃKO Wiktor UKS Gimnazjon Płońsk # 2002 U20 MZ +1.4 I ZABOROWSKI Marcin ADAMSKI Robert B.D. # , Z/2618/16 , 2022 LDK!
2 10 f 2 10.76 ZUBEL Krystian KSLZS Kruszwica 2001 U20 KP +1.4 I KARNAS Zbigniew LUZAK Andrzej B.D. , Z/2401/16 , 2022 LDK!
3 11 f 2 10.79 LEMPACH Jakub AZS UMCS Lublin 2001 U20 LU +1.4 I DMP MARUSZEWSKI Piotr B.D. Z/3875/15 2022 120
4 12 f 2 10.80 TARADAJ Bartosz KS AZS AWF Katowice # 2001 U20 SL +1.4 I KOTUŁA Krzysztof B.D. Z/5732/15 2022 LDK!
5 13 f 2 10.94 PĘCZEK Piotr RKS Łódź 2002 U20 LD +1.4 II B.D. SZABLEWSKI Tadeusz B.D. , Z/3531/16 , 2023 LDK!
6 14 f 2 10.96 SIKORSKI Jakub KS AZS AWF Katowice # 2001 U20 SL +1.4 II B.D. # Z/4779/15 2022 II
7 15 f 2 12.87 CHROSTA Filip BKL Bełchatów 2002 U20 LD +1.4 -- MANTYK Łukasz B.D. Z/0168/16 2022 1 LDK!
8 16 f 2 22.59 FRĄCKIEWICZ Natan STS Pomerania Szczecinek 2001 U20 ZP +1.4 -- JUNIEWICZ Jakub B.D. B.D. Z/2964/16 2022 LDK!
200 m M
1 3 e 1 21.64 ŻOK Łukasz ALKS AJP Gorzów Wlkp. # 2001 U20 LB 0.0 I SASKA Tomasz B.D. Z/3718/16 2022
2 5 e 1 21.73 KAROLEWSKI Marcin KS Stal LA Ostrów Wlkp. 2002 U20 WP 0.0 I WALCZAK Michał Z/0690/19 2023
3 8 e 1 21.82 CHROSTA Filip BKL Bełchatów 2002 U20 LD 0.0 I MANTYK Łukasz B.D. Z/0168/16 2022 1 LDK!
4 10 e 1 21.95 KRUPA Patryk AZS UMCS Lublin # 2002 U20 LU 0.0 II BIKOWSKI Wojciech GDAŃSKI Andrzej # , Z/0324/16 , 2023 LDK!
5 13 e 1 22.10 BUGAJSKI Paweł KS AZS AWF Wrocław # 2001 U20 DS 0.0 II ROSTEK William Z/4584/15 2023 LDK!
6 20 e 1 22.54 CHUDAK Franciszek AKL Ursynów Warszawa 2001 U20 MZ 0.0 II OBROCKI Bogdan Z/4214/15 2022 3
7 25 e 1 23.24 WRÓBEL Adam UKS Herkules Sulejówek 2001 U20 MZ 0.0 III CZYŻ Maciej Z/2133/17 2023 3
1 4 e 2 21.72 WDOWIK Oliwer CWKS Resovia Rzeszów 2002 U20 PK +1.5 I MAZUR Janusz # Z/2338/16 2023 LDK!
2 9 e 2 21.84 GRZELAK Mateusz RLTL Optima Radom # 2001 U20 MZ +1.5 I DOBRZENIAK Jarosław B.D. BŁASIŃSKI Artur B.D. # , Z/4998/15 , 2022 LDK!
3 10 e 2 21.95 ŁUKOMSKI Adam KS AZS AWF Wrocław # 2001 U20 DS +1.5 II DMP ROSTEK William B.D. Z/3032/16 2023 112
4 12 e 2 22.03 PĘCZEK Piotr RKS Łódź 2002 U20 LD +1.5 II DMP B.D. SZABLEWSKI Tadeusz B.D. , Z/3531/16 , 2023 LDK! 108
5 18 e 2 22.40 WITKE Jakub WMLKS Nadodrze Powodowo 2002 U20 WP +1.5 II WALCZAK- MORTEZAEI Artur Z/4092/17 2021 5
6 22 e 2 22.65 DRÓŻDŻ Marcin KS AZS AWF Katowice # 2002 U20 SL +1.5 II KRUPA Iwona B.D. Z/1406/16 2022
7 24 e 2 22.72 GRZEGORZEWSKI Szymon LKS MOSiR Sieradz # 2002 U20 LD +1.5 II FIRLIT Roman Z/0258/19 2022 4
1 2 e 3 21.58 PIETRUSA Jakub KS Agros Zamość # 2002 U20 LU +0.9 I KUKLA Rafał B.D. # Z/2859/16 2023 LDK!
2 6 e 3 21.80 TARADAJ Bartosz KS AZS AWF Katowice # 2001 U20 SL +0.9 I KOTUŁA Krzysztof B.D. Z/5732/15 2022 LDK!
3 15 e 3 22.26 SZWEDO Kacper CWKS Resovia Rzeszów # 2002 U20 PK +0.9 II MAZUR Janusz B.D. # Z/0962/17 2022 LDK!
4 17 e 3 22.35 BOROWIK Dawid BKS Bydgoszcz 2001 U20 KP +0.9 II WYRZYKIEWICZ Adrian B.D. LDK!
5 21 e 3 22.62 SIENKIEWICZ Bartosz MKL Jarocin 2001 U20 WP +0.9 II GOŚCINIAK Mateusz Z/1557/15 2021 2
1 1 e 4 21.44 SZACHNIEWICZ Szymon KS AZS AWF Wrocław # 2001 U20 DS 0.0 M DMP ROSTEK William Z/1867/17 2023 LDK! 133
2 7 e 4 21.81 PAJĄK Jakub KS AZS AWF Katowice # 2001 U20 SL 0.0 I MATUSIŃSKI Aleksander B.D. Z/4403/15 2022
3 14 e 4 22.22 CHMIEL Jakub AZS UMCS Lublin 2001 U20 LU 0.0 II DMP MARUSZEWSKI Piotr B.D. # Z/3111/20 2022 101
4 16 e 4 22.32 GAWEŁ Robert KS Stal LA Ostrów Wlkp. 2001 U20 WP 0.0 II
5 19 e 4 22.53 POKORA Dawid LKS Orzeł Namysłów 2002 U20 OP 0.0 II POKORA Tomasz # Z/0669/16 2021 2
6 23 e 4 22.65 TUREK Bartosz UKS Atos Woźnice 2002 U20 WN 0.0 II BRODOWSKI Wojciech Z/0026/16 2022 2
1 1 f 1 21.59 WDOWIK Oliwer CWKS Resovia Rzeszów 2002 U20 PK -2.7 I MAZUR Janusz # Z/2338/16 2023 LDK!
2 2 f 1 21.73 ŻOK Łukasz ALKS AJP Gorzów Wlkp. # 2001 U20 LB -2.7 I SASKA Tomasz B.D. Z/3718/16 2022
3 3 f 1 21.82 SZACHNIEWICZ Szymon KS AZS AWF Wrocław # 2001 U20 DS -2.7 I DMP ROSTEK William Z/1867/17 2023 LDK! 117
4 4 f 1 22.17 PIETRUSA Jakub KS Agros Zamość # 2002 U20 LU -2.7 II KUKLA Rafał B.D. # Z/2859/16 2023 LDK!
5 5 f 1 22.19 PAJĄK Jakub KS AZS AWF Katowice # 2001 U20 SL -2.7 II MATUSIŃSKI Aleksander B.D. Z/4403/15 2022
6 6 f 1 22.19 KAROLEWSKI Marcin KS Stal LA Ostrów Wlkp. 2002 U20 WP -2.7 II WALCZAK Michał Z/0690/19 2023
7 7 f 1 22.27 TARADAJ Bartosz KS AZS AWF Katowice # 2001 U20 SL -2.7 II KOTUŁA Krzysztof B.D. Z/5732/15 2022 LDK!
8 8 f 1 22.65 CHROSTA Filip BKL Bełchatów 2002 U20 LD -2.7 II MANTYK Łukasz B.D. Z/0168/16 2022 1 LDK!
1 9 f 2 22.70 KRUPA Patryk AZS UMCS Lublin # 2002 U20 LU -4.6 II BIKOWSKI Wojciech GDAŃSKI Andrzej # , Z/0324/16 , 2023 LDK!
2 10 f 2 22.87 BUGAJSKI Paweł KS AZS AWF Wrocław # 2001 U20 DS -4.6 III ROSTEK William Z/4584/15 2023 LDK!
3 11 f 2 22.90 PĘCZEK Piotr RKS Łódź 2002 U20 LD -4.6 III DMP B.D. SZABLEWSKI Tadeusz B.D. , Z/3531/16 , 2023 LDK! 78
4 12 f 2 22.91 CHMIEL Jakub AZS UMCS Lublin 2001 U20 LU -4.6 III DMP MARUSZEWSKI Piotr B.D. # Z/3111/20 2022 77
5 13 f 2 22.92 SZWEDO Kacper CWKS Resovia Rzeszów # 2002 U20 PK -4.6 III MAZUR Janusz B.D. # Z/0962/17 2022 LDK!
  14 f 2 DNF GAWEŁ Robert KS Stal LA Ostrów Wlkp. 2001 U20 WP -4.6 --
  14 f 2 DNS ŁUKOMSKI Adam KS AZS AWF Wrocław # 2001 U20 DS -4.6 -- DMP ROSTEK William B.D. Z/3032/16 2023
  14 f 2 DQ GRZELAK Mateusz RLTL Optima Radom # 2001 U20 MZ -4.6 -- DOBRZENIAK Jarosław B.D. BŁASIŃSKI Artur B.D. # , Z/4998/15 , 2022 LDK!
400 m M
1 1 e 1 47.51 SOŁTYSIAK Daniel OŚ AZS Poznań # 2001 U20 WP I ROŻEJ Marek Z/0234/19 2023
2 5 e 1 48.49 KOTYRA Mikołaj AZS UMCS Lublin 2001 U20 LU I DMP JAROS Marek B.D. B.D. Z/0316/16 2022 LDK! 114
3 9 e 1 49.12 SZWEDO Kacper CWKS Resovia Rzeszów # 2002 U20 PK II DMP MAZUR Janusz B.D. # Z/0962/17 2022 LDK! 103
4 12 e 1 49.88 ZAWADZKI Tomasz KS AZS AWF Warszawa # 2002 U20 MZ II DMP WOŁKOWYCKI Andrzej B.D. # Z/0433/19 2022 91
5 13 e 1 50.16 POROŻYŃSKI Mateusz WKS Śląsk Wrocław # 2002 U20 DS II B.D. # 3 LDK!
6 19 e 1 51.93 JAROSZ Bartosz STS Pomerania Szczecinek 2002 U20 ZP III LDK!
7 21 e 1 52.20 ŚCIRA Paweł AZS KU Politechniki Opolskiej Opole 2002 U20 OP III DMP LACH Magdalena # Z/1351/17 2022 4 LDK! 58
1 2 e 2 47.59 KOZACKI Jakub KS AZS UWM Olsztyn 2002 U20 WN I LUDWICHOWSKA Bronisława LUDWICHOWSKA Bronisława # Z/1477/16 2023 3 LDK!
2 3 e 2 48.37 GRUZD Wiktor MKS Osa Zgorzelec 2002 U20 DS I KUBALA Łukasz KORDASIEWICZ Damian KUBALA Łukasz # Z/2442/16 2022 2 LDK!
3 7 e 2 48.95 SOŁTYSIAK Bartosz OŚ AZS Poznań # 2001 U20 WP II ROŻEJ Marek Z/0233/19 2023
4 10 e 2 49.23 DOMINIAK Daniel SL GKS Olsza Olszyna 2001 U20 DS II URBATZKA Natalia Z/0817/16 2022 3
5 14 e 2 50.30 TRZÓSŁO Adrian CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2001 U20 KP II B.D.
6 16 e 2 50.90 KUBIŚ Eryk AZS-AWF Gorzów 2001 U20 LB III ZALESKA-POSMYK Izabela # Z/2711/15 2022 3
7 18 e 2 51.26 PIÓRO Olaf ALKS AJP Gorzów Wlkp. 2001 U20 LB III SASKA Tomasz B.D. Z/5773/15 2022
1 4 e 3 48.48 GRZEGORZEWICZ Patryk AZS UMCS Lublin # 2002 U20 LU I MORKA Piotr # Z/0303/16 2022 LDK!
2 6 e 3 48.81 BOROWIK Dawid BKS Bydgoszcz 2001 U20 KP II WYRZYKIEWICZ Adrian B.D. LDK!
3 8 e 3 49.04 PIASECKI Ryszard OŚ AZS Poznań # 2001 U20 WP II BYTNIEWSKI Szymon B.D. Z/0948/18 2022
4 11 e 3 49.38 KRĘCZEWSKI Piotr SL GKS Olsza Olszyna 2002 U20 DS II CHORZĘPA Przemysław # Z/0219/16 2022
5 15 e 3 50.72 BILIŃSKI Damian Mazovia ProActiv Ciechanów 2002 U20 MZ III B.D. Z/0546/19 2021
6 17 e 3 51.01 RATAJCZYK Jakub ALKS AJP Gorzów Wlkp. 2001 U20 LB III SASKA Tomasz Z/0486/16 2021 1 LDK!
7 20 e 3 51.97 LEWANDOWSKI Jan WLKS Wrocław 2002 U20 DS III
1 1 f 1 46.74 SOŁTYSIAK Daniel OŚ AZS Poznań # 2001 U20 WP M ROŻEJ Marek Z/0234/19 2023
2 2 f 1 47.50 KOTYRA Mikołaj AZS UMCS Lublin 2001 U20 LU I DMP JAROS Marek B.D. B.D. Z/0316/16 2022 LDK! 133
3 3 f 1 47.51 GRZEGORZEWICZ Patryk AZS UMCS Lublin # 2002 U20 LU I MORKA Piotr # Z/0303/16 2022 LDK!
4 4 f 1 47.90 GRUZD Wiktor MKS Osa Zgorzelec 2002 U20 DS I KUBALA Łukasz KORDASIEWICZ Damian KUBALA Łukasz # Z/2442/16 2022 2 LDK!
5 5 f 1 48.04 KOZACKI Jakub KS AZS UWM Olsztyn 2002 U20 WN I LUDWICHOWSKA Bronisława LUDWICHOWSKA Bronisława # Z/1477/16 2023 3 LDK!
6 6 f 1 48.62 BOROWIK Dawid BKS Bydgoszcz 2001 U20 KP II WYRZYKIEWICZ Adrian B.D. LDK!
7 7 f 1 48.67 SOŁTYSIAK Bartosz OŚ AZS Poznań # 2001 U20 WP II ROŻEJ Marek Z/0233/19 2023
8 8 f 1 49.85 PIASECKI Ryszard OŚ AZS Poznań # 2001 U20 WP II BYTNIEWSKI Szymon B.D. Z/0948/18 2022
1 9 f 2 48.81 SZWEDO Kacper CWKS Resovia Rzeszów # 2002 U20 PK II DMP MAZUR Janusz B.D. # Z/0962/17 2022 LDK! 109
2 10 f 2 49.15 DOMINIAK Daniel SL GKS Olsza Olszyna 2001 U20 DS II URBATZKA Natalia Z/0817/16 2022 3
3 11 f 2 49.23 KRĘCZEWSKI Piotr SL GKS Olsza Olszyna 2002 U20 DS II CHORZĘPA Przemysław # Z/0219/16 2022
4 12 f 2 49.85 POROŻYŃSKI Mateusz WKS Śląsk Wrocław # 2002 U20 DS II B.D. # 3 LDK!
5 13 f 2 50.08 ZAWADZKI Tomasz KS AZS AWF Warszawa # 2002 U20 MZ II DMP WOŁKOWYCKI Andrzej B.D. # Z/0433/19 2022 88
6 14 f 2 50.75 BILIŃSKI Damian Mazovia ProActiv Ciechanów 2002 U20 MZ III B.D. Z/0546/19 2021
7 15 f 2 51.47 KUBIŚ Eryk AZS-AWF Gorzów 2001 U20 LB III ZALESKA-POSMYK Izabela # Z/2711/15 2022 3
8 16 f 2 52.87 TRZÓSŁO Adrian CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2001 U20 KP IV B.D.
800 m M
1 3 e 1 1:53.58 OSTROWSKI Filip RKS Łódź # 2001 U20 LD II DMP JASZCZAK Stanisław B.D. Z/0336/15 2023 96
2 5 e 1 1:53.83 AUGUSTYNIAK Jakub GKS Olimpia Grudziądz 2001 U20 KP II DMP JASZCZAK Stanisław # Z/0931/16 2023 LDK! 94
3 6 e 1 1:54.14 WYDERKA Maciej KS AZS AWF Katowice # 2002 U20 SL II SZCZYRK Janusz B.D. Z/1315/16 2022 LDK!
4 15 e 1 1:56.72 ZABAGŁO Paweł Kraków Athletics Team 2002 U20 MA II DMP SOBCZYK Grzegorz B.D. # Z/1440/16 2022 LDK! 72
5 16 e 1 1:56.94 ŁAKOMIEC Łukasz KKL Kielce 2002 U20 SK II DMP JÓŹWIK Krzysztof Z/1398/17 2022 2 70
6 18 e 1 1:57.96 KOROŚ Wojciech KS SMS Szklarska Poręba 2002 U20 DS III ROSTKOWSKI Piotr ROSTKOWSKA Anna # Z/5717/18 2022 LDK!
7 20 e 1 1:58.74 GRAD Filip OŚ AZS Poznań # 2001 U20 WP III GRENDA Jan B.D. Z/0938/15 2022
8 22 e 1 1:59.77 PIEKORZ Paweł TL ROW Rybnik 2001 U20 SL III CIEPŁAK Maciej Z/2685/18 2021 BEZ
1 1 e 2 1:52.76 POCZWARDOWSKI Jędrzej MKL Toruń 2002 U20 KP II DMP WOŹNIAK Jacek Z/2386/16 2022 2 LDK! 103
2 2 e 2 1:53.02 SZKUDLAREK Jakub RKS Łódź 2001 U20 LD II JASZCZAK Stanisław B.D. Z/6308/15 2023
3 4 e 2 1:53.65 STRUNIAWSKI Jakub ULKS Talex Borzytuchom 2001 U20 PM II ŚCIGAŁA Jarosław Z/1840/15 2022 2
4 9 e 2 1:55.41 LIKWIARZ Dawid KS Prefbet-Sonarol # 2002 U20 PD II # LDK!
5 12 e 2 1:56.25 KRĘCZEWSKI Piotr SL GKS Olsza Olszyna 2002 U20 DS II CHORZĘPA Przemysław # Z/0219/16 2022
6 13 e 2 1:56.53 BERNAL Konrad CWKS Resovia Rzeszów 2001 U20 PK II DMP KOWAL Piotr B.D. Z/0721/18 2022 73
7 14 e 2 1:56.72 PĄCZKIEWICZ Jakub KKL Kielce 2002 U20 SK II DMP TIETIERIN Paweł # Z/2229/19 2022 BEZ 72
8 17 e 2 1:57.16 MALINOWSKI Rafał WKS Śląsk Wrocław # 2001 U20 DS III
1 7 e 3 1:55.16 MASACZYŃSKI Adam KKL Kielce 2001 U20 SK II DMP JÓŹWIK Krzysztof B.D. Z/3631/15 2022 83
2 8 e 3 1:55.20 KUCHMAN Mateusz AZS-AWF Katowice # 2001 U20 SL II SZCZYRK Janusz Z/4236/15 2021 LDK!
3 10 e 3 1:55.67 DOMINIAK Daniel SL GKS Olsza Olszyna 2001 U20 DS II URBATZKA Natalia Z/0817/16 2022 3
4 11 e 3 1:56.11 ADAMCZEWSKI Dominik KS AZS AWF Warszawa # 2001 U20 MZ II DMP WOŁKOWYCKI Andrzej B.D. Z/3703/15 2022 76
5 19 e 3 1:58.33 ĆWIKŁA Hubert LKS Znicz Biłgoraj 2002 U20 LU III JAMROZ Mieczysław Z/1403/19 2022
6 21 e 3 1:58.78 CACH Łukasz WMLKS Pomorze Stargard 2002 U20 ZP III KRZYSIEK Zbigniew Z/5291/15 2021 LDK!
7 23 e 3 2:03.73 GRZYBOWSKI Piotr SKLA Sopot 2002 U20 PM IV SZAŁACH Krzysztof B.D. Z/3649/17 2022
1 f 1 1:50.67 AUGUSTYNIAK Jakub GKS Olimpia Grudziądz 2001 U20 KP I DMP JASZCZAK Stanisław # Z/0931/16 2023 LDK! 123
2 f 1 1:50.75 KUCHMAN Mateusz AZS-AWF Katowice # 2001 U20 SL I SZCZYRK Janusz Z/4236/15 2021 LDK!
3 f 1 1:50.79 MASACZYŃSKI Adam KKL Kielce 2001 U20 SK I DMP JÓŹWIK Krzysztof B.D. Z/3631/15 2022 122
4 f 1 1:51.13 OSTROWSKI Filip RKS Łódź # 2001 U20 LD I DMP JASZCZAK Stanisław B.D. Z/0336/15 2023 118
5 f 1 1:51.38 POCZWARDOWSKI Jędrzej MKL Toruń 2002 U20 KP I DMP WOŹNIAK Jacek Z/2386/16 2022 2 LDK! 116
6 f 1 1:51.61 SZKUDLAREK Jakub RKS Łódź 2001 U20 LD I JASZCZAK Stanisław B.D. Z/6308/15 2023
7 f 1 1:52.72 WYDERKA Maciej KS AZS AWF Katowice # 2002 U20 SL II SZCZYRK Janusz B.D. Z/1315/16 2022 LDK!
8 f 1 2:03.11 STRUNIAWSKI Jakub ULKS Talex Borzytuchom 2001 U20 PM IV ŚCIGAŁA Jarosław Z/1840/15 2022 2
1500 m M
1 6 s 1 4:04.90 PRZYBYLAK Tomasz OŚ AZS Poznań 2001 U20 WP III BYTNIEWSKI Szymon B.D. # Z/0711/15 2022 LDK!
2 7 s 1 4:05.25 POCZWARDOWSKI Jędrzej MKL Toruń 2002 U20 KP III WOŹNIAK Jacek Z/2386/16 2022 2 LDK!
3 8 s 1 4:05.48 KUCHMAN Mateusz AZS-AWF Katowice # 2001 U20 SL III SZCZYRK Janusz Z/4236/15 2021 LDK!
4 9 s 1 4:05.60 SZKUDLAREK Jakub RKS Łódź 2001 U20 LD III JASZCZAK Stanisław B.D. Z/6308/15 2023
5 10 s 1 4:05.64 MASACZYŃSKI Adam KKL Kielce 2001 U20 SK III JÓŹWIK Krzysztof B.D. Z/3631/15 2022
6 12 s 1 4:07.44 OSTROWSKI Filip RKS Łódź # 2001 U20 LD III JASZCZAK Stanisław B.D. Z/0336/15 2023
7 13 s 1 4:08.10 AUGUSTYNIAK Jakub GKS Olimpia Grudziądz 2001 U20 KP III JASZCZAK Stanisław # Z/0931/16 2023 LDK!
8 15 s 1 4:08.58 WYDERKA Maciej KS AZS AWF Katowice # 2002 U20 SL III SZCZYRK Janusz B.D. Z/1315/16 2022 LDK!
9 16 s 1 4:08.91 CHMIELARZ Jakub OŚ AZS Poznań # 2002 U20 WP III BYTNIEWSKI Szymon Z/0692/19 2023
10 17 s 1 4:09.18 ŻUK Łukasz MKS Pogoń Siedlce 2001 U20 MZ III MACIEJEWSKI Janusz Z/2513/17 2020 4
11 19 s 1 4:11.43 BERNAL Konrad CWKS Resovia Rzeszów 2001 U20 PK III KOWAL Piotr B.D. Z/0721/18 2022
12 21 s 1 4:14.65 GADOMSKI Paweł MKS Hermes Gryfino 2002 U20 ZP IV PODLEŚNY Jan Z/0311/16 2023 3
13 23 s 1 4:17.97 SALOMONOWSKI Jakub UKS Iwiczna Nowa Iwiczna 2002 U20 MZ IV PAWELEC Dariusz Z/1994/19 2022 4 LDK!
1 1 s 2 4:02.05 LIKWIARZ Dawid KS Prefbet-Sonarol # 2002 U20 PD III # LDK!
2 2 s 2 4:02.34 ZABAGŁO Paweł Kraków Athletics Team 2002 U20 MA III SOBCZYK Grzegorz B.D. # Z/1440/16 2022 LDK!
3 3 s 2 4:02.50 SZTEJTER Jakub AZS-AWFiS Gdańsk 2001 U20 PM III B.D. SZAŁACH Krzysztof , Z/1743/16 , 2022 3
4 4 s 2 4:03.25 MANIECKI Gabriel OŚ AZS Poznań # 2001 U20 WP III OSTROWSKI Ryszard B.D. Z/1273/15 2022
5 5 s 2 4:04.55 MALINOWSKI Rafał WKS Śląsk Wrocław # 2001 U20 DS III
6 11 s 2 4:06.71 ŁAKOMIEC Łukasz KKL Kielce 2002 U20 SK III JÓŹWIK Krzysztof Z/1398/17 2022 2
7 14 s 2 4:08.35 LASECKI Miłosz LKS Orkan Ostrzeszów 2001 U20 WP III
8 18 s 2 4:11.15 CACH Łukasz WMLKS Pomorze Stargard 2002 U20 ZP III KRZYSIEK Zbigniew Z/5291/15 2021 LDK!
9 20 s 2 4:12.66 PĄCZKIEWICZ Jakub KKL Kielce 2002 U20 SK IV TIETIERIN Paweł # Z/2229/19 2022 BEZ
10 22 s 2 4:17.54 KOROŚ Wojciech KS SMS Szklarska Poręba 2002 U20 DS IV ROSTKOWSKI Piotr ROSTKOWSKA Anna # Z/5717/18 2022 LDK!
11 24 s 2 4:20.27 PIEKORZ Paweł TL ROW Rybnik 2001 U20 SL IV CIEPŁAK Maciej Z/2685/18 2021 BEZ
12 25 s 2 4:30.32 SYRYJCZYK Konrad MKS Żak Biała Podlaska 2002 U20 LU -- B.D. Z/1084/20 2021
3000 m M
1 1 s 1 8:28.88 TULEJA Jakub CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2001 U20 KP II NIEBUDEK Sylwester B.D. Z/5215/15 2022
2 2 s 1 8:30.53 PRZYBYLAK Tomasz OŚ AZS Poznań 2001 U20 WP II BYTNIEWSKI Szymon B.D. # Z/0711/15 2022 LDK!
3 3 s 1 8:33.15 MICHALSKI Jan MKS Polonia Warszawa 2001 U20 MZ II JOBT Andrzej Z/3951/15 2022
4 4 s 1 8:34.26 CZYŻEWSKI Jakub RKS Łódź 2001 U20 LD II B.D.
5 5 s 1 8:40.87 SKALSKI Szymon niestowarzyszony # 2002 U20 II B.D. SZAŁACH Krzysztof # , Z/2827/16 , 2023
6 6 s 1 8:47.22 SMYK Robert LZS KL Kotwica Brzeg 2001 U20 OP III ZOK Roman Z/2890/20 2022
7 7 s 1 8:49.45 GADOMSKI Paweł MKS Hermes Gryfino 2002 U20 ZP III PODLEŚNY Jan Z/0311/16 2023 3
8 8 s 1 8:50.52 MICHALSKI Filip LKS Vectra Włocławek 2001 U20 KP III NOWAKOWSKA Agnieszka Z/0431/15 2023 3
9 9 s 1 8:51.77 BIELAK Miłosz UKS Barnim Goleniów # 2001 U20 ZP III B.D. KOSTRZEBA Jacek , Z/1911/15 , 2022 LDK!
10 10 s 1 8:56.69 RUSZKIEWICZ Filip SL GKS Olsza Olszyna 2001 U20 DS III URBATZKA Natalia Z/2645/15 2021 3
11 11 s 1 8:59.80 SZTEJTER Jakub AZS-AWFiS Gdańsk 2001 U20 PM III B.D. SZAŁACH Krzysztof , Z/1743/16 , 2022 3
12 12 s 1 9:03.64 DZIDECZEK Michał WMLKS Pomorze Stargard 2002 U20 ZP III KRZYSIEK Zbigniew Z/1491/16 2021 4 LDK!
13 13 s 1 9:05.95 MURKOWSKI Wiktor OŚ AZS Poznań 2002 U20 WP III CHMIELARZ Lucyna GRENDA Jan B.D. , Z/0923/16 , 2022 LDK!
14 14 s 1 9:07.06 LEWINSKI Konrad MKL Toruń # 2001 U20 KP III WOŹNIAK Jacek Z/1869/15 2022
15 15 s 1 9:10.28 SZYMCZAK Ariel TL ROW Rybnik 2001 U20 SL III
16 16 s 1 9:10.66 FISZER Michał MKS-MOSM Bytom 2001 U20 SL III SZCZYRK Janusz Z/1351/19 2021
17 17 s 1 9:15.02 MOLCZYK Jakub MLUKS Tarnów 2002 U20 MA IV JASICZ Ryszard # Z/0082/17 2022 4 LDK!
18 18 s 1 9:27.08 PILECKI-SILVA Iwo UKS Olimpijczyk 46 Wrocław 2001 U20 DS IV
  s 1 DNF TRACZ Jakub OŚ AZS Poznań 2001 U20 WP --
  s 1 DNF SZYNAKA Wiktor MKL Toruń 2001 U20 KP -- WOŹNIAK Jacek B.D. B.D. Z/2385/16 2022
5000 m M
1 1 s 1 15:04.98 SZYNAKA Wiktor MKL Toruń 2001 U20 KP II DMP WOŹNIAK Jacek B.D. B.D. Z/2385/16 2022 75
2 2 s 1 15:07.59 MICHALSKI Jan MKS Polonia Warszawa 2001 U20 MZ II JOBT Andrzej Z/3951/15 2022
3 3 s 1 15:07.80 NALEPA Jakub AZS KU Politechniki Opolskiej Opole 2002 U20 OP II # LDK!
4 4 s 1 15:08.65 GOS Mateusz RLTL Optima Radom # 2002 U20 MZ II BŁASIŃSKI Artur Z/0783/20 2022 LDK!
5 5 s 1 15:10.91 ZIELEŃ Michał CWKS Resovia Rzeszów # 2002 U20 PK II KOWAL Piotr # Z/3739/16 2022
6 6 s 1 15:14.40 KOŁODZIEJ Adam MUKS Wisła Junior Sandomierz 2001 U20 SK II MIREK Andrzej Z/2504/17 2022 1
7 7 s 1 15:28.79 TULEJA Jakub CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2001 U20 KP III DMP NIEBUDEK Sylwester B.D. Z/5215/15 2022 57
8 8 s 1 15:37.48 MICHALSKI Filip LKS Vectra Włocławek 2001 U20 KP III NOWAKOWSKA Agnieszka Z/0431/15 2023 3
9 9 s 1 15:57.37 SKALSKI Szymon niestowarzyszony # 2002 U20 III B.D. SZAŁACH Krzysztof # , Z/2827/16 , 2023
10 10 s 1 16:01.05 WOJCIECHOWSKI Klaudiusz CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2001 U20 KP III B.D. 3 LDK!
11 11 s 1 16:02.04 OCHNIK Adam KS Polonia Pasłęk 2002 U20 WN III KOSZYK Robert # Z/4698/19 2022
12 12 s 1 16:04.54 PRZESTRZELSKI Kajetan KS AZS AWF Wrocław # 2001 U20 DS III WOSIEK Jacek B.D. Z/5610/15 2022
13 13 s 1 16:10.23 SMYK Robert LZS KL Kotwica Brzeg 2001 U20 OP III ZOK Roman Z/2890/20 2022
14 14 s 1 16:11.74 LEWINSKI Konrad MKL Toruń # 2001 U20 KP III WOŹNIAK Jacek Z/1869/15 2022
15 15 s 1 16:12.23 BUCH Filip MKS-SMS Victoria Racibórz 2002 U20 SL III
16 16 s 1 16:17.11 BIELAK Miłosz UKS Barnim Goleniów # 2001 U20 ZP III B.D. KOSTRZEBA Jacek , Z/1911/15 , 2022 LDK!
17 17 s 1 16:30.64 UCHACZ Kacper KS AZS AWF Kraków 2001 U20 MA IV GIZA Maciej B.D. Z/1781/18 2020
18 18 s 1 16:35.97 KLIMEK Wojciech MKS-SMS Victoria Racibórz 2001 U20 SL IV MORKA Piotr Z/2520/19 2023
19 19 s 1 16:59.48 MURKOWSKI Wiktor OŚ AZS Poznań 2002 U20 WP IV CHMIELARZ Lucyna GRENDA Jan B.D. , Z/0923/16 , 2022 LDK!
  s 1 DNF DZIDECZEK Michał WMLKS Pomorze Stargard 2002 U20 ZP -- KRZYSIEK Zbigniew Z/1491/16 2021 4 LDK!
  s 1 DNF CZYŻEWSKI Jakub RKS Łódź 2001 U20 LD -- DMP B.D.
  s 1 DNF MARSZK Daniel GKS Cartusia Kartuzy 2002 U20 PM -- KRÓL Krzysztof B.D. Z/3562/18 2022 LDK!
  s 1 DNF SZYMCZAK Ariel TL ROW Rybnik 2001 U20 SL --
  s 1 DNF TRACZ Jakub OŚ AZS Poznań 2001 U20 WP --
110 m pł M (99.1) M
1 4 e 1 14.64 FRĄCKIEWICZ Natan STS Pomerania Szczecinek 2001 U20 ZP -2.5 II JUNIEWICZ Jakub B.D. B.D. Z/2964/16 2022 LDK!
2 5 e 1 14.80 TARASIEWICZ Olivier KS AZS AWF Warszawa # 2002 U20 MZ -2.5 II RZEPKA Marek B.D. # Z/1572/16 2022
3 6 e 1 14.95 RADZEWICZ Jędrzej ALKS AJP Gorzów Wlkp. 2001 U20 LB -2.5 II SASKA Tomasz Z/5771/15 2022 2
4 13 e 1 15.61 KOPEĆ Maciej WKS Wawel Kraków 2002 U20 MA -2.5 II CZYŻ Radosław B.D. B.D. # Z/0021/16 2022 LDK!
5 14 e 1 15.71 OBŁĘKOWSKI Maksymilian KS AZS AWF Warszawa # 2002 U20 MZ -2.5 III RĄCZKA Paweł Z/0758/15 2022 LDK!
6 16 e 1 16.30 KUCZEK Piotr KU AZS PWSZ w Tarnowie 2002 U20 MA -2.5 III KUCZEK Piotr Z/3620/19 2022
7 18 e 1 16.80 JAŚKIEWICZ Adam MKLA Łęczyca 2002 U20 LD -2.5 IV KWAPKOWSKI Łukasz Z/2564/16 2021 2 LDK!
8 21 e 1 17.22 TREDER Szymon WKS Flota Gdynia 2001 U20 PM -2.5 IV SADKOWSKI Ryszard Z/0136/19 2022
1 2 e 2 14.38 CZAK Jakub MKL Szczecin # 2001 U20 ZP -2.7 I B.D. #
2 8 e 2 15.02 WIEWIÓRKA Paweł MKS-MOS Katowice 2002 U20 SL -2.7 II ROLAK Dorota Z/3197/16 2022 2
3 9 e 2 15.05 ŚWIERGOCKI Eryk LKLA Krokus Astromal Leszno 2001 U20 WP -2.7 II PTAK Krzysztof Z/3744/16 2022 3 LDK!
4 10 e 2 15.06 FLORCZAK Jakub MKLA Łęczyca 2002 U20 LD -2.7 II KUBIAK Robert Z/2563/16 2021 3 LDK!
5 12 e 2 15.40 ŁOSIN Rafał MKL Szczecin 2002 U20 ZP -2.7 II BINDASZEWSKA Hanna BINDASZEWSKA Hanna B.D. , Z/0682/17 , 2022 LDK!
6 20 e 2 17.20 ROGAL Nikodem MUKS Kadet Rawicz 2002 U20 WP -2.7 IV
7 22 e 2 18.44 MAKOS Bartosz UKS Herkules Sulejówek 2001 U20 MZ -2.7 --
1 1 e 3 14.22 SZYMAŃSKI Jakub SKLA Sopot 2002 U20 PM -2.4 I WERNER Bernard B.D. Z/3149/16 2022
2 3 e 3 14.62 DEJNEKO Kamil AZS-AWF Gorzów 2001 U20 LB -2.4 II ZALESKA-POSMYK Izabela Z/5584/15 2022 2
3 7 e 3 14.95 WĘGRZYN Jakub MKS Osa Zgorzelec 2002 U20 DS -2.4 II WOCHNA Robert Z/1036/16 2022 2 LDK!
4 11 e 3 15.36 ŻYŁA Rafał KS AZS AWF Wrocław # 2002 U20 DS -2.4 II ŁOŚ Dariusz B.D. Z/0305/16 2022 LDK!
5 15 e 3 16.15 JANCIK Tymoteusz UKS Gepard Warszawa 2002 U20 MZ -2.4 III RĄCZKA Paweł # Z/5890/15 2022 4 LDK!
6 17 e 3 16.65 KOŁBUC Grzegorz MLKS Sokół Lubin 2001 U20 DS -2.4 IV B.D. Z/3667/15 2022
7 19 e 3 16.81 JUSZCZAK Mateusz UKS 55 Łódź 2002 U20 LD -2.4 IV PALISZEWSKI Maciej PALISZEWSKI Maciej , Z/2394/16 , 2022 4 LDK!
1 1 f 1 13.97 SZYMAŃSKI Jakub SKLA Sopot 2002 U20 PM -0.9 I WERNER Bernard B.D. Z/3149/16 2022
2 2 f 1 14.03 FRĄCKIEWICZ Natan STS Pomerania Szczecinek 2001 U20 ZP -0.9 I JUNIEWICZ Jakub B.D. B.D. Z/2964/16 2022 LDK!
3 3 f 1 14.29 DEJNEKO Kamil AZS-AWF Gorzów 2001 U20 LB -0.9 I ZALESKA-POSMYK Izabela Z/5584/15 2022 2
4 4 f 1 14.65 RADZEWICZ Jędrzej ALKS AJP Gorzów Wlkp. 2001 U20 LB -0.9 II SASKA Tomasz Z/5771/15 2022 2
5 5 f 1 14.82 TARASIEWICZ Olivier KS AZS AWF Warszawa # 2002 U20 MZ -0.9 II RZEPKA Marek B.D. # Z/1572/16 2022
6 6 f 1 15.00 WĘGRZYN Jakub MKS Osa Zgorzelec 2002 U20 DS -0.9 II WOCHNA Robert Z/1036/16 2022 2 LDK!
7 7 f 1 15.08 WIEWIÓRKA Paweł MKS-MOS Katowice 2002 U20 SL -0.9 II ROLAK Dorota Z/3197/16 2022 2
  8 f 1 DNS CZAK Jakub MKL Szczecin # 2001 U20 ZP -0.9 -- B.D. #
1 9 f 2 15.03 ŚWIERGOCKI Eryk LKLA Krokus Astromal Leszno 2001 U20 WP -2.1 II PTAK Krzysztof Z/3744/16 2022 3 LDK!
2 10 f 2 15.05 ŻYŁA Rafał KS AZS AWF Wrocław # 2002 U20 DS -2.1 II ŁOŚ Dariusz B.D. Z/0305/16 2022 LDK!
3 11 f 2 15.36 ŁOSIN Rafał MKL Szczecin 2002 U20 ZP -2.1 II BINDASZEWSKA Hanna BINDASZEWSKA Hanna B.D. , Z/0682/17 , 2022 LDK!
4 12 f 2 15.61 OBŁĘKOWSKI Maksymilian KS AZS AWF Warszawa # 2002 U20 MZ -2.1 II RĄCZKA Paweł Z/0758/15 2022 LDK!
5 13 f 2 15.67 FLORCZAK Jakub MKLA Łęczyca 2002 U20 LD -2.1 II KUBIAK Robert Z/2563/16 2021 3 LDK!
6 14 f 2 15.78 KOPEĆ Maciej WKS Wawel Kraków 2002 U20 MA -2.1 III CZYŻ Radosław B.D. B.D. # Z/0021/16 2022 LDK!
7 15 f 2 15.95 KUCZEK Piotr KU AZS PWSZ w Tarnowie 2002 U20 MA -2.1 III KUCZEK Piotr Z/3620/19 2022
8 16 f 2 16.02 JANCIK Tymoteusz UKS Gepard Warszawa 2002 U20 MZ -2.1 III RĄCZKA Paweł # Z/5890/15 2022 4 LDK!
400 m pł M
1 1 e 1 53.78 URBANIAK Sebastian LKS Vectra Włocławek 2001 U20 KP I LDK!
2 6 e 1 54.70 BABICZ Wiktor TS Wieliczanka Wieliczka 2001 U20 MA II WÓJCIK Teodor B.D. Z/2981/16 2022
3 7 e 1 55.02 ŻYGOWSKI Damian CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2001 U20 KP II
4 8 e 1 55.16 BILIŃSKI Robin AZS KU Politechniki Opolskiej Opole 2001 U20 OP II DMP PLASKOTA Krzysztof B.D. # Z/0971/16 2022 LDK! 98
5 14 e 1 57.31 GRABSKI Mateusz MKLA Łęczyca 2002 U20 LD III ANDRYSIAK Mirosław Z/2155/17 2021 4 LDK!
6 16 e 1 58.71 JUSZCZAK Mateusz UKS 55 Łódź 2002 U20 LD III PALISZEWSKI Maciej PALISZEWSKI Maciej , Z/2394/16 , 2022 4 LDK!
7 18 e 1 59.37 TOMALAK Piotr LKS Orkan Ostrzeszów 2001 U20 WP IV
8 23 e 1 61.05 MAKOS Szymon UKS Herkules Sulejówek 2002 U20 MZ IV CZYŻ Maciej Z/1921/16 2023 BEZ
1 2 e 2 54.22 JOŃCZYK Maciej RKS Łódź 2002 U20 LD I SZABLEWSKI Tadeusz SADACH Aneta Z/3530/16 2023 3 LDK!
2 4 e 2 54.56 SKOWYRA Dawid LKS Vectra Włocławek 2002 U20 KP II WIERZBICKI Dariusz DOBROSIELSKA Martyna # , Z/0847/16 , 2022 3 LDK!
3 11 e 2 55.99 PLĂCINTĂ Wiktor MKS Chojniczanka 1930 Chojnice SA 2001 U20 PM II LDK!
4 13 e 2 56.44 KUBIAK Sebastian MKL Toruń # 2001 U20 KP II BUTKIEWICZ Jacek Z/1940/15 2021
5 15 e 2 57.49 SUBOCZ Bartosz MKLA Łęczyca 2002 U20 LD III ANDRYSIAK Mirosław Z/2580/16 2021 4 LDK!
6 19 e 2 59.53 KUCZEK Piotr KU AZS PWSZ w Tarnowie 2002 U20 MA IV KUCZEK Piotr Z/3620/19 2022
7 20 e 2 59.61 PŁACHECKI Robert MKS Iskra Pszczyna 2001 U20 SL IV JUSTYNIAK Joanna BIELA Marek , Z/3474/15 , 2021 4 LDK!
8 24 e 2 70.95 HABRYCH Bartosz AZS KU Politechniki Opolskiej Opole # 2001 U20 OP -- DMP B.D. 1
1 3 e 3 54.33 SOBURA-DURMA Jakub KKL Kielce 2002 U20 SK I DMP TIETIERIN Paweł TIETIERIN Paweł TIETIERIN Paweł Z/1101/16 2022 2 LDK! 109
2 5 e 3 54.65 KOPEĆ Maciej WKS Wawel Kraków 2002 U20 MA II DMP CZYŻ Radosław B.D. B.D. # Z/0021/16 2022 LDK! 104
3 9 e 3 55.30 STOKŁOSA Aleks AZS KU Politechniki Opolskiej Opole 2002 U20 OP II OLCZYK Hubert # Z/0665/16 2022 3 LDK!
4 10 e 3 55.96 MAŁECKI Adrian UKS Kusy Warszawa 2002 U20 MZ II ZABOROWSKI Marcin KĘDZIORA Robert , Z/2613/16 , 2021 LDK!
5 12 e 3 56.09 ZIELIŃSKI Stanisław AKL Ursynów Warszawa 2001 U20 MZ II OBROCKI Bogdan B.D. Z/4218/15 2022
6 17 e 3 58.77 RĘKAWEK Modest LKS Jantar Ustka 2002 U20 PM III KUKLIŃSKA-NURKOWSKA Lucyna Z/1723/18 2022 BEZ
7 21 e 3 59.66 TRZCIŃSKI Dawid LUKS Start Nakło 2002 U20 KP IV JANKOWSKI Marcin Z/1327/16 2022 BEZ LDK!
8 22 e 3 60.70 JÓZEŃKÓW Andrzej UKS Olimpijczyk 46 Wrocław 2002 U20 DS IV
1 1 f 1 52.26 URBANIAK Sebastian LKS Vectra Włocławek 2001 U20 KP I LDK!
2 2 f 1 52.46 SOBURA-DURMA Jakub KKL Kielce 2002 U20 SK I DMP TIETIERIN Paweł TIETIERIN Paweł TIETIERIN Paweł Z/1101/16 2022 2 LDK! 134
3 3 f 1 53.39 SKOWYRA Dawid LKS Vectra Włocławek 2002 U20 KP I WIERZBICKI Dariusz DOBROSIELSKA Martyna # , Z/0847/16 , 2022 3 LDK!
4 4 f 1 53.77 KOPEĆ Maciej WKS Wawel Kraków 2002 U20 MA I DMP CZYŻ Radosław B.D. B.D. # Z/0021/16 2022 LDK! 116
5 5 f 1 54.09 JOŃCZYK Maciej RKS Łódź 2002 U20 LD I SZABLEWSKI Tadeusz SADACH Aneta Z/3530/16 2023 3 LDK!
6 6 f 1 54.64 BILIŃSKI Robin AZS KU Politechniki Opolskiej Opole 2001 U20 OP II DMP PLASKOTA Krzysztof B.D. # Z/0971/16 2022 LDK! 105
7 7 f 1 55.66 ŻYGOWSKI Damian CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2001 U20 KP II
8 8 f 1 57.18 BABICZ Wiktor TS Wieliczanka Wieliczka 2001 U20 MA III WÓJCIK Teodor B.D. Z/2981/16 2022
1 9 f 2 54.83 STOKŁOSA Aleks AZS KU Politechniki Opolskiej Opole 2002 U20 OP II OLCZYK Hubert # Z/0665/16 2022 3 LDK!
2 10 f 2 55.06 MAŁECKI Adrian UKS Kusy Warszawa 2002 U20 MZ II ZABOROWSKI Marcin KĘDZIORA Robert , Z/2613/16 , 2021 LDK!
3 11 f 2 55.33 PLĂCINTĂ Wiktor MKS Chojniczanka 1930 Chojnice SA 2001 U20 PM II LDK!
4 12 f 2 55.52 GRABSKI Mateusz MKLA Łęczyca 2002 U20 LD II ANDRYSIAK Mirosław Z/2155/17 2021 4 LDK!
5 13 f 2 56.45 ZIELIŃSKI Stanisław AKL Ursynów Warszawa 2001 U20 MZ II OBROCKI Bogdan B.D. Z/4218/15 2022
6 14 f 2 57.30 KUBIAK Sebastian MKL Toruń # 2001 U20 KP III BUTKIEWICZ Jacek Z/1940/15 2021
7 15 f 2 57.74 SUBOCZ Bartosz MKLA Łęczyca 2002 U20 LD III ANDRYSIAK Mirosław Z/2580/16 2021 4 LDK!
8 16 f 2 59.84 JUSZCZAK Mateusz UKS 55 Łódź 2002 U20 LD IV PALISZEWSKI Maciej PALISZEWSKI Maciej , Z/2394/16 , 2022 4 LDK!
2000 m prz M
1 1 s 1 5:49.50 KOŁODZIEJ Adam MUKS Wisła Junior Sandomierz 2001 U20 SK I MIREK Andrzej Z/2504/17 2022 1
2 2 s 1 5:54.67 ZIELEŃ Michał CWKS Resovia Rzeszów # 2002 U20 PK I KOWAL Piotr # Z/3739/16 2022
3 3 s 1 6:03.85 WOJCIECHOWSKI Klaudiusz CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2001 U20 KP II B.D. 3 LDK!
4 4 s 1 6:05.12 BODURA Szymon LKS Orkan Ostrzeszów 2002 U20 WP II NALEPA Marek Z/1469/17 2022 2
5 5 s 1 6:08.23 ANTOSZ Wiktor Kraków Athletics Team # 2002 U20 MA II SOBCZYK Grzegorz B.D. Z/2707/19 2022
6 6 s 1 6:16.33 ARENDT Kacper GKS Olimpia Grudziądz 2002 U20 KP III CZUBASZEK Jarosław # Z/2216/19 2023 4 LDK!
7 7 s 1 6:17.40 KOVALCHUK Oleh SRS Kondycja Piaseczno # 2001 U20 MZ III B.D. Z/0283/19 2021
8 8 s 1 6:17.44 ZARĘBA Mateusz OKS Skra Warszawa 2001 U20 MZ III GRĄBCZEWSKI Zenon Z/2347/16 2022 3
9 9 s 1 6:24.52 ZIELIŃSKI Piotr MKS Tomaszów Mazowiecki 2002 U20 LD III LECHOWICZ Arkadiusz # Z/3241/16 2022 3
10 10 s 1 6:30.49 PORĘBSKI Patryk WKS Oleśniczanka Oleśnica 2001 U20 DS IV SZAŁEK Andrzej Z/2026/15 2022 3
11 11 s 1 6:32.96 RUMIŃSKI Michał MLKS Nadwiślanin Chełmno 2002 U20 KP IV LDK!
12 12 s 1 6:34.69 RUGAŁA Dominik ULKS Gryf Rytwiany 2002 U20 SK IV
13 13 s 1 6:43.56 WALEWSKI Grzegorz UKS Achilles Leszno 2001 U20 WP IV
14 14 s 1 6:48.82 LASECKI Miłosz LKS Orkan Ostrzeszów 2001 U20 WP IV
15 15 s 1 6:51.40 MACIASZCZYK Michał WMLKS Nadodrze Powodowo 2002 U20 WP -- WALCZAK- MORTEZAEI Artur Z/0870/16 2021 3
16 16 s 1 6:58.21 RAMUSIEWICZ Szymon BKS Bydgoszcz 2001 U20 KP -- WYRZYKIEWICZ Adrian B.D. LDK!
17 17 s 1 7:08.89 TWORSKI Kacper UKS Lisy Zgierz 2002 U20 LD -- #
4x100 m M
1 1 s 1 41.61 RADOMYSKI Mateusz
OCHWAT Kamil
SZACHNIEWICZ Szymon
BUGAJSKI Paweł
MKS MOS Wrocław 2002
2001
2001
2001
U20 DOL -- WOSIEK Jacek

ROSTEK William
ROSTEK William
Z/1867/17
Z/4584/15
2023
2023
BEZ


2 2 s 1 42.25 KOTYRA Mikołaj
CHMIEL Jakub
KASIBORSKI Bartosz
LEMPACH Jakub
AZS UMCS Lublin 2001
2001
2002
2001
U20 LBE -- JAROS Marek B.D. B.D.
MARUSZEWSKI Piotr B.D.

MARUSZEWSKI Piotr B.D.
Z/0316/16
Z/3111/20
Z/3875/15
2022
2022
2022



3 3 s 1 42.38 STEMPNIAK Piotr
KAROLEWSKI Marcin
GAWEŁ Robert
CHMIELARZ Jakub
KS Stal LA Ostrów Wlkp. 2001
2002
2001
2002
U20 WLP -- WALCZAK Michał B.D.
WALCZAK Michał

BYTNIEWSKI Szymon
Z/1191/18
Z/0690/19
Z/0692/19
2022
2023
2023



4 4 s 1 42.43 PIÓRO Olaf
SOŁTYSIAK Daniel
RADZEWICZ Jędrzej
RATAJCZYK Jakub
ALKS AJP Gorzów Wlkp. 2001
2001
2001
2001
U20 LBU -- SASKA Tomasz B.D.
ROŻEJ Marek
SASKA Tomasz
SASKA Tomasz
Z/5773/15
Z/0234/19
Z/5771/15
Z/0486/16
2022
2023
2022
2021


2
1
5 5 s 1 42.61 BOIŃSKI Dominik
KSEPKA Jędrzej
TRZÓSŁO Adrian
GRZEGRZÓŁKA Jakub
CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2002
2001
2001
2002
U20 KPO -- NIEBUDEK Sylwester
GRENDA Jan
B.D.
B.D. B.D.
Z/0178/20
Z/0440/19
2022
2022




6 6 s 1 42.78 GÓRNY Mateusz
ŁUCKI Oskar
PATRZYK Adam
CHROSTA Filip
BKL Bełchatów 2002
2002
2002
2002
U20 LDZ --
B.D. RĄCZKA Paweł B.D.
MANTYK Łukasz B.D.
MANTYK Łukasz B.D.
, Z/0166/16
Z/0169/16
Z/0168/16
, 2022
2020
2022

3
1
7 7 s 1 42.93 GRABA Jakub
WIECZOREK Kacper
GRĄBCZEWSKI Mateusz
ŁUCZYŃSKI Dominik
WLKS Wrocław 2001
2001
2002
2002
U20 DOL --


KOBIAŁKA Kamil
Z/0553/19
2023
M
8 8 s 1 42.96 SUCHOROWSKI Jan
PRZYŻECKI Dominik
ZIELIŃSKI Stanisław
CHUDAK Franciszek
AKL Ursynów Warszawa 2001
2001
2001
2001
U20 MAZ -- OBROCKI Bogdan
OBROCKI Bogdan
OBROCKI Bogdan B.D.
OBROCKI Bogdan
Z/1530/19
Z/2641/16
Z/4218/15
Z/4214/15
2022
2022
2022
2022

2

3
4x400 m M
1 1 s 1 3:17.72 SOŁTYSIAK Bartosz
PIÓRO Olaf
RATAJCZYK Jakub
SOŁTYSIAK Daniel
ALKS AJP Gorzów Wlkp. 2001
2001
2001
2001
U20 LBU -- ROŻEJ Marek
SASKA Tomasz B.D.
SASKA Tomasz
ROŻEJ Marek
Z/0233/19
Z/5773/15
Z/0486/16
Z/0234/19
2023
2022
2021
2023


1

2 2 s 1 3:19.22 STEMPNIAK Piotr
KAROLEWSKI Marcin
GAWEŁ Robert
CHMIELARZ Jakub
KS Stal LA Ostrów Wlkp. 2001
2002
2001
2002
U20 WLP -- WALCZAK Michał B.D.
WALCZAK Michał

BYTNIEWSKI Szymon
Z/1191/18
Z/0690/19
Z/0692/19
2022
2023
2023



3 3 s 1 3:19.73 TRZÓSŁO Adrian
ŻYGOWSKI Damian
KSEPKA Jędrzej
PIASECKI Ryszard
CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2001
2001
2001
2001
U20 KPO -- B.D.

GRENDA Jan
BYTNIEWSKI Szymon B.D.
Z/0948/18
2022



4 4 s 1 3:20.39 WOŹNIAK Maciej
KRĘCZEWSKI Piotr
RUSZKIEWICZ Filip
DOMINIAK Daniel
SL GKS Olsza Olszyna 2001
2002
2001
2001
U20 DOL -- URBATZKA Natalia
CHORZĘPA Przemysław
URBATZKA Natalia
URBATZKA Natalia
Z/3122/15
Z/0219/16
Z/2645/15
Z/0817/16
2021
2022
2021
2022


3
3
5 5 s 1 3:22.93 LEWANDOWSKI Jan
ŁUCZYŃSKI Dominik
WIECZOREK Kacper
GRĄBCZEWSKI Mateusz
WLKS Wrocław 2002
2002
2001
2002
U20 DOL --
KOBIAŁKA Kamil

Z/0553/19
2023
M
6 6 s 1 3:29.46 MIERZEJEWSKI Dawid
KOZACKI Jakub
KOZŁOWSKI Piotr
TUSZYŃSKI Krystian
KS AZS UWM Olsztyn 2001
2002
2001
2002
U20 WMZ --
LUDWICHOWSKA Bronisława LUDWICHOWSKA Bronisława

LUDWICHOWSKA Bronisława
Z/1477/16
Z/0178/19
2023
2021
3
BEZ
7 7 s 1 3:30.13 FURMAN Paweł
ROGOWSKI Jakub
MYTYCH Mateusz
BERNAL Konrad
CWKS Resovia Rzeszów 2002
2002
2001
2001
U20 PDK -- KOWAL Piotr B.D.


KOWAL Piotr B.D.
Z/2123/16
Z/0721/18
2022
2022


8 8 s 1 3:30.16 FLORCZAK Jakub
GRABSKI Mateusz
SUBOCZ Bartosz
KŁOSIŃSKI Szymon
MKLA Łęczyca 2002
2002
2002
2001
U20 LDZ -- KUBIAK Robert
ANDRYSIAK Mirosław
ANDRYSIAK Mirosław
KUBIAK Robert
Z/2563/16
Z/2155/17
Z/2580/16
Z/4820/15
2021
2021
2021
2022
3
4
4
3
Wzwyż M
1 1 e 1 1.95 HOŁUB Jakub AZS UMCS Lublin 2002 U20 LU II DMP B.D. HOŁUB Beata , Z/1443/16 , 2022 2 LDK! 87
1 1 e 1 1.95 MOROŃ Michał MKS Iskra Pszczyna 2002 U20 SL II BIELA Marek Z/3772/17 2021 2
1 1 e 1 1.95 GLAZIK Maksymilian KS AZS AWF Warszawa # 2001 U20 MZ II DMP B.D. ŁUKASIAK Michał # , Z/0257/19 , 2023 87
1 1 e 1 1.95 JACHYM Marcin CWKS Resovia Rzeszów 2001 U20 PK II DMP TITTINGER Michał B.D. Z/6349/15 2022 87
5 10 e 1 1.95 KALAMARSKI Mateusz GKS Olimpia Grudziądz 2002 U20 KP II CHOCHLIUK Grażyna DEJEWSKI Michał DEJEWSKI Michał , Z/1736/16 , 2022 3 LDK!
6 12 e 1 1.92 FIAŁA Igor KS AZS AWF Wrocław # 2002 U20 DS III DMP B.D. # 81
7 14 e 1 1.92 BAŃKOWSKI Kacper MKL Szczecin 2002 U20 ZP III SKRODZKI Dariusz NADARZYŃSKI Szymon # LDK!
8 15 e 1 1.85 BAŁUT Dawid MKS Bolesłavia Bolesławiec 2001 U20 DS III DMP WIŚNIEWSKI Paweł # Z/1400/19 2022 66
9 17 e 1 1.85 SAMEL Jakub KS AZS AWF Kraków 2001 U20 MA III ZAPART Stanisław Z/2528/16 2021 3
1 1 e 2 1.95 PAJĄK Jakub UKS Błyskawica Domaniewice 2001 U20 LD II SZYMAJDA Mieczysław Z/4050/15 2022 2
1 1 e 2 1.95 WIŚNIEWSKI Gracjan CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2001 U20 KP II DMP MICHALSKI Włodzimierz B.D. B.D. B.D. # Z/0798/15 2022 LDK! 87
3 7 e 2 1.95 KUCHCZYŃSKI Jakub BKS Bydgoszcz 2002 U20 KP II SZCZERKOWSKI Eugeniusz B.D. Z/6464/15 2023
4 8 e 2 1.95 KOŁODZIEJSKI Mateusz CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2002 U20 KP II DMP KARNAS Zbigniew MICHALSKI Włodzimierz B.D. # , Z/3296/17 , 2022 LDK! 87
4 8 e 2 1.95 KRZYWIŃSKI Bartosz LUKS Namysłów 2002 U20 OP II GLOWACKI Leszek Z/2740/17 2021 3
6 10 e 2 1.95 KLIMIUK Jakub Tomasz LKS Lubusz Słubice 2002 U20 LB II CZERNIK Edward Z/1216/17 2022
7 13 e 2 1.92 SZEWCZYK Sebastian LKS Narew Kurpiewski Łomża 2002 U20 PD III KOTOWSKI Jan Z/4006/17 2022 4
8 16 e 2 1.85 NOWICKI Patryk UMLKS Pegaz Opoczno 2002 U20 LD III GRABOLUS Marek Z/1639/16 2021 BEZ
9 18 e 2 1.80 OSTROWSKI Norbert AZS-AWF Gorzów 2001 U20 LB IV ZALESKA-POSMYK Izabela Z/5776/15 2022 3
1 f 1 2.11 KOŁODZIEJSKI Mateusz CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2002 U20 KP I DMP KARNAS Zbigniew MICHALSKI Włodzimierz B.D. # , Z/3296/17 , 2022 LDK! 127
2 f 1 2.11 JACHYM Marcin CWKS Resovia Rzeszów 2001 U20 PK I DMP TITTINGER Michał B.D. Z/6349/15 2022 127
3 f 1 2.05 HOŁUB Jakub AZS UMCS Lublin 2002 U20 LU II DMP B.D. HOŁUB Beata , Z/1443/16 , 2022 2 LDK! 112
4 f 1 2.05 WIŚNIEWSKI Gracjan CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2001 U20 KP II DMP MICHALSKI Włodzimierz B.D. B.D. B.D. # Z/0798/15 2022 LDK! 112
5 f 1 2.05 PAJĄK Jakub UKS Błyskawica Domaniewice 2001 U20 LD II SZYMAJDA Mieczysław Z/4050/15 2022 2
6 f 1 2.05 GLAZIK Maksymilian KS AZS AWF Warszawa # 2001 U20 MZ II DMP B.D. ŁUKASIAK Michał # , Z/0257/19 , 2023 112
7 f 1 1.99 KLIMIUK Jakub Tomasz LKS Lubusz Słubice 2002 U20 LB II CZERNIK Edward Z/1216/17 2022
8 f 1 1.95 KUCHCZYŃSKI Jakub BKS Bydgoszcz 2002 U20 KP II SZCZERKOWSKI Eugeniusz B.D. Z/6464/15 2023
9 f 1 1.95 KRZYWIŃSKI Bartosz LUKS Namysłów 2002 U20 OP II GLOWACKI Leszek Z/2740/17 2021 3
9 f 1 1.95 MOROŃ Michał MKS Iskra Pszczyna 2002 U20 SL II BIELA Marek Z/3772/17 2021 2
11 f 1 1.95 FIAŁA Igor KS AZS AWF Wrocław # 2002 U20 DS II DMP B.D. # 87
12 f 1 1.91 KALAMARSKI Mateusz GKS Olimpia Grudziądz 2002 U20 KP III CHOCHLIUK Grażyna DEJEWSKI Michał DEJEWSKI Michał , Z/1736/16 , 2022 3 LDK!
Tyczka M
1 f 1 4.60 MARCINIEWICZ Bartosz KS AZS AWF Warszawa # 2002 U20 MZ I DMP MASTALERZ Janusz SZCZEPAŃSKI Marcin # Z/2627/16 2022 I LDK! 113
2 f 1 4.50 GRACZYK Maciej UKS 55 Łódź 2001 U20 LD I OSTOJSKI Piotr Z/4768/15 2021 2 LDK!
3 f 1 4.50 KEMPSKI Filip KS AZS AWF Katowice # 2002 U20 SL I SZCZEPAŃSKI Marcin B.D. # Z/3251/19 2022 LDK!
4 f 1 4.40 KUPCZAK Adrian UKS Olimp Mazańcowice 2002 U20 SL II KRUPIŃSKI Piotr # Z/3514/16 2022 1
5 f 1 4.30 SIKORSKI Roman SL Olimpia Poznań 2002 U20 WP II CZERNIAK Przemysław B.D. # Z/3060/16 2022
6 f 1 4.30 ŁOPATA Krzysztof GKS Cartusia Kartuzy 2001 U20 PM II B.D. Z/2972/16 2022
7 f 1 4.20 KŁOSIŃSKI Szymon MKLA Łęczyca 2001 U20 LD II KUBIAK Robert Z/4820/15 2022 3
7 f 1 4.20 NAWOCKI Paweł KS AZS AWF Wrocław # 2001 U20 DS II DMP ŁOŚ Dariusz Z/3604/15 2022 87
9 f 1 4.10 NOWAKOWSKI Krystian MKLA Łęczyca 2002 U20 LD II KUBIAK Robert Z/2573/16 2022 2 LDK!
10 f 1 4.00 CHOMICZ Mikołaj KS AZS AWF Wrocław # 2001 U20 DS II
10 f 1 4.00 ASMOLOV Illia MKL Szczecin 2001 U20 ZP II B.D. # 3
12 f 1 4.00 PUCZKO Krzysztof ZLKL Zielona Góra 2001 U20 LB II
13 f 1 3.80 WIĘCKOWICZ Nikodem ZLKL Zielona Góra 2002 U20 LB III #
14 f 1 3.80 PAWLICKI Szymon CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2002 U20 KP III DAKINIEWICZ Wojciech B.D. Z/4815/18 2022
15 f 1 3.60 DONACKI Adam SKS Feniks Siedlce 2002 U20 MZ III WYSOCKI Rafał WYSOCKI Rafał Z/5559/15 2022 4 LDK!
16 f 1 3.60 KACZOR Karol MKS Osa Zgorzelec 2001 U20 DS III
  f 1 NM STOLC Mikołaj AZS-AWFiS Gdańsk 2002 U20 PM -- LDK!
  f 1 NM SOMMER Paweł MKS Sambor Tczew # 2001 U20 PM -- B.D. Z/5375/15 2022
W dal M
1 1 e 1 6.79 KRAWCZYK Kacper AZS Łódź 2001 U20 LD -0.8 III DMP SADACH Aneta SADACH Aneta B.D. Z/3833/15 2022 LDK! 77
2 2 e 1 6.78 MURIAS Mateusz KS Warszawianka W-wa 2002 U20 MZ -0.2 III RZEPKA Marek Z/0490/16 2022 LDK!
3 4 e 1 6.63 WAWRZYNIAK Sebastian GKS Start Długołęka 2002 U20 DS +1.0 III BENKOWSKI Henryk Z/0178/16 2023 3
4 7 e 1 6.43 WYSZYŃSKI Paweł KS Podlasie Białystok 2001 U20 PD +0.8 III NAZARKIEWICZ Robert B.D. Z/3665/18 2022
5 8 e 1 6.38 PRZYŻECKI Dominik AKL Ursynów Warszawa 2001 U20 MZ +0.7 III OBROCKI Bogdan Z/2641/16 2022 2
6 9 e 1 6.33 PATRZYK Adam BKL Bełchatów 2002 U20 LD +1.5 III MANTYK Łukasz B.D. Z/0169/16 2020 3 LDK!
7 10 e 1 6.31 FIEDORCZUK Dominik KS Podlasie Białystok 2002 U20 PD +0.3 III DMP NAZARKIEWICZ Robert Z/3772/19 2022 50
8 13 e 1 6.17 KRAJEWSKI Dominik LKS Narew Kurpiewski Łomża 2002 U20 PD -0.5 IV KOTOWSKI Jan # Z/3265/16 2022 3 LDK!
9 16 e 1 5.82 UCHEREK Kacper RMKS Rybnik 2002 U20 SL -0.9 -- SITARSKI Michał Z/5053/18 2022
10 18 e 1 5.59 KOCZERA Jakub KS Komunalni Sanok 2001 U20 PK -0.2 -- DŁUGOSZ Ryszard B.D. Z/3571/16 2022
1 3 e 2 6.72 KARASIŃSKI Bartosz MKS Juvenia Puszczykowo 2001 U20 WP +1.1 III JAGACIAK Jarosław # Z/1368/15 2022 3
2 5 e 2 6.59 TOMCZYK Wojciech KS Podlasie Białystok 2002 U20 PD +1.1 III DMP NAZARKIEWICZ Robert Z/2836/16 2022 2 LDK! 65
3 6 e 2 6.53 SUMIŃSKI Michał KS AZS AWF Warszawa # 2001 U20 MZ +1.0 III DMP ŁUKASIAK Michał B.D. # Z/5571/15 2022 62
4 11 e 2 6.24 WŁODARCZAK Jacek PLKS Gwda Piła 2002 U20 WP +1.0 IV SOBKOWSKI Przemysław WYRZYKIEWICZ Adrian Z/3565/16 2022 3 LDK!
5 12 e 2 6.18 WAJDZIK Kamil UKS bieganie.pl Stryszawa 2002 U20 MA +0.1 IV KUKLA Rafał 3 LDK!
6 14 e 2 6.03 GALIK Wojciech WKS Wawel Kraków # 2002 U20 MA -0.9 IV KADUSZKIEWICZ Jerzy B.D. # Z/0848/18 2022
7 15 e 2 5.94 SURTEL Armand LUKS Orkan Września 2002 U20 WP +0.4 IV B.D. KACZOR Adam PAWLAK Przemysław , Z/4350/17 , 2021 4 LDK!
8 17 e 2 5.70 BEZMEN Mykola KS AZS-AWF Biała Podlaska # 2002 U20 LU -0.5 -- MAKARUK Tadeusz Z/1473/20 2022
9 18 e 2 5.59 LASKOWSKI Mikołaj RMKS Rybnik 2002 U20 SL -0.8 -- SITARSKI Michał # Z/0577/19 2022 3
1 f 1 7.17 KRAWCZYK Kacper AZS Łódź 2001 U20 LD -0.2 II DMP SADACH Aneta SADACH Aneta B.D. Z/3833/15 2022 LDK! 103
2 f 1 7.15 KARASIŃSKI Bartosz MKS Juvenia Puszczykowo 2001 U20 WP +0.4 II JAGACIAK Jarosław # Z/1368/15 2022 3
3 f 1 6.84 TOMCZYK Wojciech KS Podlasie Białystok 2002 U20 PD +0.4 II DMP NAZARKIEWICZ Robert Z/2836/16 2022 2 LDK! 80
4 f 1 6.72 MURIAS Mateusz KS Warszawianka W-wa 2002 U20 MZ +0.3 III RZEPKA Marek Z/0490/16 2022 LDK!
5 f 1 6.64 SUMIŃSKI Michał KS AZS AWF Warszawa # 2001 U20 MZ +0.2 III DMP ŁUKASIAK Michał B.D. # Z/5571/15 2022 68
6 f 1 6.50 WŁODARCZAK Jacek PLKS Gwda Piła 2002 U20 WP +0.6 III SOBKOWSKI Przemysław WYRZYKIEWICZ Adrian Z/3565/16 2022 3 LDK!
7 f 1 6.45 FIEDORCZUK Dominik KS Podlasie Białystok 2002 U20 PD +0.6 III DMP NAZARKIEWICZ Robert Z/3772/19 2022 57
8 f 1 6.39 WAJDZIK Kamil UKS bieganie.pl Stryszawa 2002 U20 MA +1.2 III KUKLA Rafał 3 LDK!
9 f 1 6.37 WYSZYŃSKI Paweł KS Podlasie Białystok 2001 U20 PD +0.4 III NAZARKIEWICZ Robert B.D. Z/3665/18 2022
10 f 1 6.36 PRZYŻECKI Dominik AKL Ursynów Warszawa 2001 U20 MZ +0.2 III OBROCKI Bogdan Z/2641/16 2022 2
11 f 1 6.35 PATRZYK Adam BKL Bełchatów 2002 U20 LD +0.2 III MANTYK Łukasz B.D. Z/0169/16 2020 3 LDK!
  f 1 NM WAWRZYNIAK Sebastian GKS Start Długołęka 2002 U20 DS 0.0 -- BENKOWSKI Henryk Z/0178/16 2023 3
Trójskok M
1 2 e 1 14.19 WĄŻ Kamil LKS Stal Mielec 2001 U20 PK +0.5 III TORBA Tomasz Z/3154/17 2021 4 LDK!
2 4 e 1 13.74 SZUMIEC Michał KS AZS AWF Kraków 2001 U20 MA +0.4 III DMP ZAPART Stanisław B.D. Z/5971/15 2022 70
3 5 e 1 13.70 NOWAKOWSKI Dominik MKLA Łęczyca 2002 U20 LD +3.1 III ANDRYSIAK Mirosław Z/2572/16 2022 4 LDK!
4 6 e 1 13.68 PATRZYK Adam BKL Bełchatów 2002 U20 LD +1.2 III MANTYK Łukasz B.D. Z/0169/16 2020 3 LDK!
5 9 e 1 12.96 MICHALSKI Mateusz AZS-AWFiS Gdańsk 2001 U20 PM +0.3 IV PROKOP Wojciech B.D. Z/5925/15 2022 LDK!
6 13 e 1 12.73 KOZAK Marcin GKS Start Długołęka 2002 U20 DS +1.1 IV BENKOWSKI Henryk Z/2187/17 2021 4
7 14 e 1 12.60 WŁODARCZAK Jacek PLKS Gwda Piła 2002 U20 WP +0.7 IV SOBKOWSKI Przemysław WYRZYKIEWICZ Adrian Z/3565/16 2022 3 LDK!
8 17 e 1 11.81 SURTEL Armand LUKS Orkan Września 2002 U20 WP +0.9 -- B.D. KACZOR Adam PAWLAK Przemysław , Z/4350/17 , 2021 4 LDK!
1 1 e 2 14.47 CETLICER Filip MKS Aleksandrów Łódzki 2001 U20 LD +2.2 II ZDRAJKOWSKI Paweł B.D. Z/3775/15 2022
2 3 e 2 13.78 MIKUŚKIEWICZ Julian LUKS Namysłów 2001 U20 OP +1.8 III GLOWACKI Leszek Z/3318/15 2020 3
3 7 e 2 13.56 KRAWCZYK Kacper AZS Łódź 2001 U20 LD +2.9 III SADACH Aneta SADACH Aneta B.D. Z/3833/15 2022 LDK!
4 8 e 2 13.40 RUDNIK Kacper MKL Toruń # 2001 U20 KP +1.4 III DMP B.D. BUTKIEWICZ Jacek , Z/0593/16 , 2022 LDK! 60
5 10 e 2 12.88 SOPORSKI Tomasz MKS-MOSM Bytom 2002 U20 SL +0.9 IV JACYSZYN Lechosław Z/0786/19 2021 BEZ
6 11 e 2 12.79 KOCZERA Jakub KS Komunalni Sanok 2001 U20 PK +0.9 IV DŁUGOSZ Ryszard B.D. Z/3571/16 2022
7 12 e 2 12.78 WOJTYSIAK Bartosz MKS Aleksandrów Łódzki 2002 U20 LD +0.3 IV B.D. BEZ LDK!
8 15 e 2 12.56 KARASIŃSKI Bartosz MKS Juvenia Puszczykowo 2001 U20 WP +1.1 -- JAGACIAK Jarosław # Z/1368/15 2022 3
9 16 e 2 12.45 ROGAL Nikodem MUKS Kadet Rawicz 2002 U20 WP +2.4 --
  f 1 12.92 WOJTYSIAK Bartosz MKS Aleksandrów Łódzki 2002 U20 LD +0.7 IV B.D. BEZ LDK!
  f 1 13.92 MIKUŚKIEWICZ Julian LUKS Namysłów 2001 U20 OP +1.8 III GLOWACKI Leszek Z/3318/15 2020 3
  f 1 14.28 KRAWCZYK Kacper AZS Łódź 2001 U20 LD +1.3 III SADACH Aneta SADACH Aneta B.D. Z/3833/15 2022 LDK!
  f 1 14.28 SZUMIEC Michał KS AZS AWF Kraków 2001 U20 MA +1.4 III DMP ZAPART Stanisław B.D. Z/5971/15 2022 86
1 f 1 15.17 RUDNIK Kacper MKL Toruń # 2001 U20 KP +1.0 I DMP B.D. BUTKIEWICZ Jacek , Z/0593/16 , 2022 LDK! 115
2 f 1 14.78 WĄŻ Kamil LKS Stal Mielec 2001 U20 PK +1.4 II TORBA Tomasz Z/3154/17 2021 4 LDK!
3 f 1 14.73 CETLICER Filip MKS Aleksandrów Łódzki 2001 U20 LD +0.3 II ZDRAJKOWSKI Paweł B.D. Z/3775/15 2022
4 f 1 14.50 KRAWCZYK Kacper AZS Łódź 2001 U20 LD +3.6 II SADACH Aneta SADACH Aneta B.D. Z/3833/15 2022 LDK!
5 f 1 14.36 SZUMIEC Michał KS AZS AWF Kraków 2001 U20 MA +2.3 III DMP ZAPART Stanisław B.D. Z/5971/15 2022 88
6 f 1 14.32 MIKUŚKIEWICZ Julian LUKS Namysłów 2001 U20 OP +2.8 III GLOWACKI Leszek Z/3318/15 2020 3
7 f 1 13.46 PATRZYK Adam BKL Bełchatów 2002 U20 LD +1.1 III MANTYK Łukasz B.D. Z/0169/16 2020 3 LDK!
8 f 1 13.18 MICHALSKI Mateusz AZS-AWFiS Gdańsk 2001 U20 PM +1.6 IV PROKOP Wojciech B.D. Z/5925/15 2022 LDK!
9 f 1 13.04 WOJTYSIAK Bartosz MKS Aleksandrów Łódzki 2002 U20 LD +2.2 IV B.D. BEZ LDK!
10 f 1 12.85 NOWAKOWSKI Dominik MKLA Łęczyca 2002 U20 LD +0.7 IV ANDRYSIAK Mirosław Z/2572/16 2022 4 LDK!
11 f 1 12.79 KOCZERA Jakub KS Komunalni Sanok 2001 U20 PK +1.7 IV DŁUGOSZ Ryszard B.D. Z/3571/16 2022
12 f 1 12.25 SOPORSKI Tomasz MKS-MOSM Bytom 2002 U20 SL +4.6 -- JACYSZYN Lechosław Z/0786/19 2021 BEZ
Kula (6) M
1 2 e 1 16.78 KOZAK Gracjan MKS Bolesłavia Bolesławiec 2001 U20 DS I MARKOWSKI Tomasz Z/2491/15 2022 1 LDK!
2 5 e 1 15.60 KOPEĆ Mateusz KKL Stal Stalowa Wola # 2002 U20 PK II ŁYP Jacek MATUSZAK Robert Z/3134/16 2022 2 LDK!
3 7 e 1 15.02 KANIK Jakub LKS Górnik Wałbrzych 2002 U20 DS II B.D. 2 LDK!
4 8 e 1 14.92 CUBER Bartosz AZS-AWF Warszawa 2001 U20 MZ II B.D.
5 11 e 1 14.77 REWERS Mikołaj LUKS Orkan Września 2002 U20 WP II PAWLAK Przemysław Z/4814/18 2021 BEZ LDK!
6 12 e 1 14.59 KOZINA Filip WMLKS Nadodrze Powodowo 2002 U20 WP II KACZMAREK Aleksandra Z/3716/16 2022 2
7 15 e 1 12.86 KOWALSKI Bartosz MKS Aleksandrów Łódzki 2001 U20 LD IV
  e 1 NM ANTCZAK Julian MKS Aleksandrów Łódzki 2002 U20 LD -- LDK!
1 1 e 2 18.17 GOŹDZIEWICZ Piotr KS AZS AWF Warszawa # 2001 U20 MZ I MAŁECKI Marcin B.D. # Z/3653/15 2023
2 3 e 2 16.33 BORKOWSKI Jakub MKL Jurand Szczytno # 2001 U20 WN I BUKOWIECKI Maciej B.D. Z/5618/15 2023 LDK!
3 4 e 2 15.79 KUCZAJ Kamil LKS Górnik Wałbrzych 2002 U20 DS II KUCZAJ Tomasz Z/2796/17 2022 2 LDK!
4 6 e 2 15.08 RUCIŃSKI Kacper MKL Jurand Szczytno # 2002 U20 WN II BUKOWIECKI Maciej Z/3674/16 2023 LDK!
5 9 e 2 14.83 ZAWROTNIAK Marcin MKS Osa Zgorzelec 2002 U20 DS II MARCINÓW Józef # Z/2190/17 2022 3 LDK!
6 10 e 2 14.81 KLEINERT Jakub ZLKL Zielona Góra 2002 U20 LB II WALCZAK Jerzy B.D. Z/4001/17 2022
7 13 e 2 14.24 KRZYSTANEK Mateusz MKS Aleksandrów Łódzki 2002 U20 LD II JOACHIMIAK Robert Z/2481/16 2022 3 LDK!
8 14 e 2 14.04 GIEDREWICZ Jakub AZS-AWFiS Gdańsk # 2001 U20 PM II PIĄTEK Mirosław B.D. # Z/0022/16 2022
1 f 1 20.09 GOŹDZIEWICZ Piotr KS AZS AWF Warszawa # 2001 U20 MZ I MAŁECKI Marcin B.D. # Z/3653/15 2023
2 f 1 18.30 KOZAK Gracjan MKS Bolesłavia Bolesławiec 2001 U20 DS I MARKOWSKI Tomasz Z/2491/15 2022 1 LDK!
3 f 1 17.24 BORKOWSKI Jakub MKL Jurand Szczytno # 2001 U20 WN I BUKOWIECKI Maciej B.D. Z/5618/15 2023 LDK!
4 f 1 15.95 RUCIŃSKI Kacper MKL Jurand Szczytno # 2002 U20 WN II BUKOWIECKI Maciej Z/3674/16 2023 LDK!
5 f 1 15.81 CUBER Bartosz AZS-AWF Warszawa 2001 U20 MZ II B.D.
6 f 1 15.79 KOPEĆ Mateusz KKL Stal Stalowa Wola # 2002 U20 PK II ŁYP Jacek MATUSZAK Robert Z/3134/16 2022 2 LDK!
7 f 1 15.59 KLEINERT Jakub ZLKL Zielona Góra 2002 U20 LB II WALCZAK Jerzy B.D. Z/4001/17 2022
8 f 1 15.35 ZAWROTNIAK Marcin MKS Osa Zgorzelec 2002 U20 DS II MARCINÓW Józef # Z/2190/17 2022 3 LDK!
9 f 1 15.17 KUCZAJ Kamil LKS Górnik Wałbrzych 2002 U20 DS II KUCZAJ Tomasz Z/2796/17 2022 2 LDK!
10 f 1 15.15 KANIK Jakub LKS Górnik Wałbrzych 2002 U20 DS II B.D. 2 LDK!
11 f 1 14.87 KOZINA Filip WMLKS Nadodrze Powodowo 2002 U20 WP II KACZMAREK Aleksandra Z/3716/16 2022 2
12 f 1 13.69 REWERS Mikołaj LUKS Orkan Września 2002 U20 WP III PAWLAK Przemysław Z/4814/18 2021 BEZ LDK!
Dysk (1.75) M
1 1 e 1 50.88 KOZAK Gracjan MKS Bolesłavia Bolesławiec 2001 U20 DS I MARKOWSKI Tomasz Z/2491/15 2022 1 LDK!
2 2 e 1 49.82 BORKOWSKI Jakub MKL Jurand Szczytno # 2001 U20 WN II BUKOWIECKI Maciej B.D. Z/5618/15 2023 LDK!
3 5 e 1 48.06 STAŃSKI Sergiusz AZS UMCS Lublin # 2002 U20 LU II FROŃCZUK Rafał B.D. B.D. KOZŁOWSKI Robert , Z/3252/17 , 2022 LDK!
4 6 e 1 46.54 LEWOSZEWSKI Sebastian KS Wisła Puławy 2002 U20 LU II MURAT Tomasz Sławomir # Z/3001/16 2022 1
5 12 e 1 42.79 REWERS Mikołaj LUKS Orkan Września 2002 U20 WP III PAWLAK Przemysław Z/4814/18 2021 BEZ LDK!
6 14 e 1 42.37 HAJKOWSKI Adrian KS Podlasie Białystok 2001 U20 PD III BERNATOWICZ Jolanta Z/2724/15 2021 2
7 15 e 1 41.60 WISEŁKA Łukasz ULKS Uczniak Szprotawa 2001 U20 LB III SZWARC Zygmunt Z/5411/15 2023 2 LDK!
8 16 e 1 41.33 KLEINERT Jakub ZLKL Zielona Góra 2002 U20 LB III WALCZAK Jerzy B.D. Z/4001/17 2022
9 17 e 1 41.18 GIEDREWICZ Jakub AZS-AWFiS Gdańsk # 2001 U20 PM III PIĄTEK Mirosław B.D. # Z/0022/16 2022
10 19 e 1 38.57 LADA Marcin KS Wisła Puławy 2001 U20 LU III MURAT Tomasz Sławomir # Z/3002/16 2020 3
  e 1 NM ZIELONKA Adam KS Wisła Puławy 2001 U20 LU -- ZDYBEL Aleksander Z/4725/15 2022 2
  e 1 NM ANTCZAK Julian MKS Aleksandrów Łódzki 2002 U20 LD -- LDK!
1 3 e 2 49.30 MATYJA Michał CWKS Resovia Rzeszów 2002 U20 PK II SAMAGALSKI Tomasz # Z/3140/17 2022 2
2 4 e 2 48.91 ANDRZEJCZAK Jarosław RLTL Optima Radom # 2002 U20 MZ II CZAJKOWSKI Waldemar WAŚNIEWSKI Marcin # , Z/0452/16 , 2022 LDK!
3 7 e 2 46.09 KOZINA Filip WMLKS Nadodrze Powodowo 2002 U20 WP II KACZMAREK Aleksandra Z/3716/16 2022 2
4 8 e 2 45.80 GOŹDZIEWICZ Piotr KS AZS AWF Warszawa # 2001 U20 MZ II MAŁECKI Marcin B.D. # Z/3653/15 2023
5 9 e 2 44.47 KANIK Jakub LKS Górnik Wałbrzych 2002 U20 DS II B.D. 2 LDK!
6 10 e 2 43.58 RUCIŃSKI Kacper MKL Jurand Szczytno # 2002 U20 WN III BUKOWIECKI Maciej Z/3674/16 2023 LDK!
7 11 e 2 43.45 CZEPIEL Grzegorz MKS Bolesłavia Bolesławiec 2002 U20 DS III MARKOWSKI Tomasz MARKOWSKI Tomasz Z/1624/16 2021 2 LDK!
8 13 e 2 42.47 KUCZAJ Kamil LKS Górnik Wałbrzych 2002 U20 DS III KUCZAJ Tomasz Z/2796/17 2022 2 LDK!
9 18 e 2 40.14 CYDEJKO Bartosz UKS LA Basket Warszawa 2002 U20 MZ III LDK!
10 20 e 2 37.98 KOSIÓR Dominik MCKiS Jaworzno 2002 U20 SL IV BEDNARCZYK Józef Z/4858/18 2022 3
11 21 e 2 37.57 KOMARNICKI Jan LKS Polkowice 2001 U20 DS IV PIERZCHAŁA Władysław # Z/2348/16 2021 2
  e 2 NM KRZYSTANEK Mateusz MKS Aleksandrów Łódzki 2002 U20 LD -- JOACHIMIAK Robert Z/2481/16 2022 3 LDK!
1 f 1 57.35 ANDRZEJCZAK Jarosław RLTL Optima Radom # 2002 U20 MZ I CZAJKOWSKI Waldemar WAŚNIEWSKI Marcin # , Z/0452/16 , 2022 LDK!
2 f 1 54.55 KOZAK Gracjan MKS Bolesłavia Bolesławiec 2001 U20 DS I MARKOWSKI Tomasz Z/2491/15 2022 1 LDK!
3 f 1 53.38 BORKOWSKI Jakub MKL Jurand Szczytno # 2001 U20 WN I BUKOWIECKI Maciej B.D. Z/5618/15 2023 LDK!
4 f 1 51.18 LEWOSZEWSKI Sebastian KS Wisła Puławy 2002 U20 LU I MURAT Tomasz Sławomir # Z/3001/16 2022 1
5 f 1 51.07 MATYJA Michał CWKS Resovia Rzeszów 2002 U20 PK I SAMAGALSKI Tomasz # Z/3140/17 2022 2
6 f 1 48.00 KANIK Jakub LKS Górnik Wałbrzych 2002 U20 DS II B.D. 2 LDK!
7 f 1 46.62 GOŹDZIEWICZ Piotr KS AZS AWF Warszawa # 2001 U20 MZ II MAŁECKI Marcin B.D. # Z/3653/15 2023
8 f 1 46.38 STAŃSKI Sergiusz AZS UMCS Lublin # 2002 U20 LU II FROŃCZUK Rafał B.D. B.D. KOZŁOWSKI Robert , Z/3252/17 , 2022 LDK!
9 f 1 44.65 RUCIŃSKI Kacper MKL Jurand Szczytno # 2002 U20 WN II BUKOWIECKI Maciej Z/3674/16 2023 LDK!
10 f 1 42.37 REWERS Mikołaj LUKS Orkan Września 2002 U20 WP III PAWLAK Przemysław Z/4814/18 2021 BEZ LDK!
11 f 1 42.13 CZEPIEL Grzegorz MKS Bolesłavia Bolesławiec 2002 U20 DS III MARKOWSKI Tomasz MARKOWSKI Tomasz Z/1624/16 2021 2 LDK!
12 f 1 42.12 KOZINA Filip WMLKS Nadodrze Powodowo 2002 U20 WP III KACZMAREK Aleksandra Z/3716/16 2022 2
Młot (6) M
1 2 e 1 62.66 USAREK Jan AZS UMCS Lublin 2002 U20 LU I KOPRON Witold B.D. Z/3906/16 2022
2 3 e 1 62.32 PIŁAT Dawid LKS Stal Mielec 2002 U20 PK I ROSA Mikołaj # Z/1858/16 2022 1
3 5 e 1 60.52 ZIÓŁKOWSKI Adam OŚ AZS Poznań # 2002 U20 WP I CHMIELARZ Lucyna NOWAK Grzegorz B.D. , Z/0930/16 , 2022 LDK!
4 8 e 1 58.35 SOBIESZCZAK Miłosz KS AZS AWF Warszawa # 2002 U20 MZ II GÓRA Marcin B.D. Z/2986/16 2022
5 10 e 1 57.62 MODRZEJEWSKI Mateusz LLKS Pomorze Stargard 2002 U20 ZP II RÓŻYCZKA Marek Z/2897/16 2021 2
6 11 e 1 53.62 ZAWROTNIAK Marcin MKS Osa Zgorzelec 2002 U20 DS II MARCINÓW Józef # Z/2190/17 2022 3 LDK!
7 12 e 1 51.77 PIOTROWSKI Wojciech AZS-AWF Warszawa 2001 U20 MZ II
8 15 e 1 44.93 CZEPIEL Grzegorz MKS Bolesłavia Bolesławiec 2002 U20 DS III MARKOWSKI Tomasz MARKOWSKI Tomasz Z/1624/16 2021 2 LDK!
  e 1 NM CYDEJKO Bartosz UKS LA Basket Warszawa 2002 U20 MZ -- LDK!
1 1 e 2 66.94 RATAJCZYK Tomasz KS AZS AWF Warszawa # 2002 U20 MZ